Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

ivana80
29. dub 2010

babulky este mam otazocku🙂..ked bude chciet jeho ex zvysit vyzivne, tak sud bude brat do uvahy iba jeho prijem keby sme boli manzelia alebo aj moj prijem???keby sme neboli manzelia, iba by sme spolu zili v spolocnej domacnosti kde by dom bol napisany na mna tak prijmy sa budu brat iba jeho ci aj moje?????

danula2
30. dub 2010

ivana80
co sa tyka toho prveho prispevku, nenahnevaj sa na mna, ale pises ze priatela milujes a ratas so vsetkym, ale na druhej strane pises len a len o peniazoch
je pochopitelne ze ste odisli za hranice prave preto aby ste si zarobili, ale zaroven musis aj ty pochopit jednu zakladnu rovnicu
vyzivne sa odraza podla prijmu povinneho, t.z. cim viac tvoj priatel zarobi tym viac by mal dat svojmu dietatu
vyzivne neznamena len to co dieta za mesiac minie a spotrebuje, vyzivne moze byt aj tvorba uspor, poistenie, sporenie a pod ak to prijem a financna situacia otca dovoluje
a uprimne, 5000sk nie je vela ak su vase prijmy nadstandartne
a to ci ho uvidi, alebo neuvidi absolutne s tym nesuvisi, je smutne ze ho nevidi

co sa tyka kontroly prijmu v zahranici, ste povinni zdokladovat realny prijem, ak tak neurobite pachate trestny cin
preco mam pocit ze vlastne ani nemienite zdokladovat co skutocne zarobite? inak by ta taketo otazky asi netrapili predpokladam

co sa tyka druheho prispevku, ak mate trvale bydlisko spolocne, ste druh a druzka, hospodarite spolu, posudzuje sa vas spolocny prijem

ak ti mozem poradit, z nasich skusenosti, jednoznacne som za dohodu, skuste sa s ex dohodnut na vyzivnom, je to jedina cesta ktora nikomu neublizi a budete mat vsetci klud 😉

poki10
30. dub 2010

jasne, ivana, ved ty nepises, zeby vam jeho ex robila nejake problemy. da sa spisat aj dohoda u pravnika, podpisu ju obe strany a nemusite sa tahat po sudoch.
smutne je, ze niektore ex (manzelky, priatelky) nie su ochotne sa rozumne dohodnut, radsej sa budu vlacit po sudoch, oni sa v tom vyzivaju.

ivana80
30. dub 2010

ahojte babulky..
mrzi ma ze ste ma nespravne pochopili:(
ale mozno tem moj prispevok tak vyznel...
ide o to ze jeho byvala mu jasne povedala ze mu znici zivot!!!!!!
zacala od neho pytat viac penazi, peniaze ktore jej zoparkrat dal navyse okrem vyzivneho (ktore pravidelne plati kazdy mesiac!)a bolo to 3krat po 200 euro odtajila ze to nie je pravda, ze v zivote jej nedal peniaze navyse...a este z neho urobila hlupaka...no bohuzial na buduce mu to bude musiet ona vsetko podpisovat asi:(..ale co uz...uz sa poucil...nechce mu davat malu ked pride, aj ked podla sudu ma on neobmedzeny styk s malou!!..on by sa s nou chcel velmi rad dohodnut mimosudne, ale pri nej sa to neda!!ona nie je ochotna sa s nim dohodnut!!!!tak to bude musiet ist sudom!!fakt ju nechapem pretoze by to bolo jednoduchsie ale ona na toto nechce pristupit!!!malu zenie proti nemu, hovori jej ze on ju nelubi,ze ked pride na sr tak je s nou len nasilu....a mala sa kvoli tomu trapi a potom place ked je s nim....mala sama mu povedala ze by chcela ostat s nim!!!
ja malu mam rada, a bola by som naozaj rada keby byvala s nami ked sa vratime na sr....ale mne to tak pripada ze jeho ex nam bude robit stale naschvaly len aby sme my neboli stastni!!!!

poki10
30. dub 2010

no tak to uz hej. to je celkom pochopitelne. ale ved na sude to treba povedat, on ma pravo malu vidiet ak ju chce vidiet... 😠
ved na nu plati. ivi, posielajte jej teda peniaze postovou poukazkou a vzdy jasne napiste do poznamky, za co su to peniaze... alebo prevodom a takisto, dajte do poznamky za co tie peniazky su...resp. pre koho
tak ich uz nebude moct utajit. nedavajte jej nic navyse bez toho aby ste o tom nemali nejaky doklad. lebo vas zdere aj z koze.

ivana80
30. dub 2010

vyzivne jej posiela prevodom, len tie peniazky dalsie boli navyse co bola vlastne nasa blbost ze sme boli naivni a verili ze by toto nespravila...:(..
inak chcela som sa spytat..ako je to teda s tym sudom, ked sa teda dohodnu cez sud, to kto plati ten sud???predpokladam ze ona bude oslobodena ze nema peniaze a cely sud bude platit on????neviete ze kolko to tak stoji??viem mozno vam pridu moje otazky divne ale nemame 'este' s tymto skusenosti..a podla spravania ex nas to neminie!
mrzi ma ze jeho ex sa sprava ako totalna truba!ale my sa tiez raz vratime na sr a tam su prijmy podstatne mensie, cize pochybujem ze bude schopny jej platit tolko kolko si ona zapyta!!!!!!!kolko je taky priemer pre 6-7 rocne dieta?a danula2 mozno to tak vyznieva ze pisem len o peniazoch ale co mam robit ked nam schvalne jeho ex co aj povedala sam strpcuje zivot!!!

poki10
30. dub 2010

ivi, ziaden priemer nie je 😠
do toho, kto plati sudne trovy atd...sa radsej rypat nechcem velmi, lebo tomu moc nerozumiem. neviem, ci budete nejake sudne trovy platit, ale skor by som povedala, ze nie, ved tvoj priatel nechce zapret, ze je mala jeho.

no a co sa tyka tych penazi, tak velmi na nich zalezi. ☹
ivi, ked pridete na SR, tak sa aj vam zmenia pomery a myslim ze mozete podat navrh na znizenie vyzivneho...

ivana80
30. dub 2010

tak znizit ho urcite nechceme!!!!!vsak plati 100 eur mesacne a mala ide teraz do skoly, takze urcite ich bude potrebovat!!!!
ja si len neviem predstavit ked priemerny plat na sr je 500 eur, a z toho by mal platit 200 eur ak..vyzivne, hypoteku....a nase deti co planujeme to akoze co?????????oni nemaju pravo na tie iste peniaze co dieta z jeho prveho manzelstva?????
to potom na sude nech urcia vyzivne na deti rovnako!!!!
a estesom sa chcela spytat lebo si citam starsie prispevky ,tvoj priatel teda ako dopadol na sude????ci este ste nemali sud??ohladne vyzivneho na jeho dieta z predchadzajuceho vztahu...vy ste teraz manzelia ci nie?

danula2
30. dub 2010

ivana80, "znicit a strpcit zivot", vitaj v realite
opustena zena neznesie, ze muz si nasiel inu a dokaze byt stastny /aj ked pricinou ich rozvodu je prave ona/
ak Vam taketo vyhrazky hovori uz teraz priprav sa na dlhuuu a tazkuuu cestu
moj muz ked este zil sam, zarabal vtedy este 21 000tisic, mal vyzivne urcene sudom 8000sk
byval u rodicov, ziaden sud netraoi ze by si chcel zobrat hypo, ze plati nejaky telefon, cestovne do prace, nieco strava, rodicom
vyzivne ma prednost pred vsetkymi ostatnymi vydajmi, v praxi to castokrat znamena, nezer, neobliekaj sa, nebyvaj, ale PLAT 😖
potom prisiel o pracu, dostaval 60eur socialku!!! myslis ze niekoho na sk zaujima ci mal z coho zit, keby nemal rodicov je bezdomovec s exekutorom na krku, zaklad bol 8000sk musi platit!
ak by sme sa nespoznali tak fakt neviem neviem, je to uz par rokov, chvalabohu sa nam teraz dari
🙂 ale stale je to to iste trapenie, ex to nevie prehltnut a predpokladam ze ani nikdy neprehltne
ale presne ako som pisala vyssie cim viac zarabame viac platime /nasa ex si uz podala asi 3x o zvysenie/

ivana80
30. dub 2010

danula2 a kolko teraz platite vyzivne???a furt jej to prejde, furt ked poziada tak dostane co chce?????
aj keby ste neboli manzelia, iba spolu byvali a u teba by mal len prechodne bydlisko aj tak by sa pri zvysovani vyzivneho vychadzalo aj z tvojho prijmu????????????????

poki10
30. dub 2010

ivi, prejde jej to...lebo ked im sa zvysili platy, tak preco by jej to nepreslo, vsak ano. 😠

danula2
30. dub 2010

ivana80 ak s niekym zijes v spolocnej domacnosti, t.z. ci tam ma prechodne alebo trvale bydlisko ste druh a druzka, posudzuje sa vas prijem spolocne, hospodarite predsa spolu
nebudem tu uvadzat presne sumy aby sa v mojich prispevkoch cica nenasla, ale aspon to zaokruhlim
😝
moj manzel ako zivnostnik ma mesacny cisty priemerny zarobok podla danoveho 25 000sk
ja pracujem na managerskej pozicii zarobim priemerne 40 000sk
platime vyzivne 15000sk plus 5000sk stavebne sporenie ako tvorba uspor 😖

to ci mame nejake hypo, lizingy, pozicky a pod. vysoke tel ucty kedze manzel podnika, to nikoho nezaujima

jas om chodila na dve VS, sprtala sa, a plhala v kariere aby sa decka jednej ...... mali dnes dobre /a ver mi, ked si predstavim, ze sa tieto "moje prachy" si cica kupi nove lodicky tak ma picha pri srdci/

ivana80
30. dub 2010

no je mi z toho riadne na grc!!!!!!!!!!!!!!!!! trpiet cely zivot za niekoho minulost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a este cim viac zarobis tym sa nejaka fuchtla bude mat lepsie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

poki10
30. dub 2010

danula a ta cica vobec pracuje???? ved by nemusela ked take vyzivne dostava 😠

danula2
30. dub 2010

ivi treba to hodit za hlavu 😖 nic ine nam neostava
ja sa teraz tesim z nasho babatka ktoreho sa uz nevieme dockat a nejaky jed a zloba inych osob mi mozu jedine tak s ich zavistou oblizat.... zadok 😀

danula2
30. dub 2010

poki10 nie je momentalne na materskej s dalsim dietatom od noveho manzela 😕
a kam by sa hrabala, ved za dalsich 15000sk prenajima byt ktory jej nechal moj manzel po rozvode

ivana80
30. dub 2010

no ako citam tak tie rozvedene sa nemaju teda zle!!!pokial ich byvalemu sa dari...
ok a na sude sa ako pristupuje ku tomu ze ked mate vy vase spolocne dieta, ku nemu akoze ako prihliada sud?????tiez tych 15000 teoreticky??????tym sa neda argumentovat , ze mate aj vlastne spolocne deti, ktore tiez potrebuju z niecoho zit???!!!
a este jedna vec..moze fuchtla pytat spatne doplatit vyzivne ked napr. teraz ma aj sudom urcene 100 eur a o polroka jej hrabne ze chce viac a ze jej ma byvaly doplatit spatne toho polroka ak nie to cele obdobie?????je to mozne????ci to uz fantazirujem??

poki10
30. dub 2010

danula a na jej prijem nikto nepozera? a ked je uz vydata, tak jej nezanika pravo na vyzivne???

danula2
30. dub 2010

ivana80
my estelen cakame babatko 🙂 potom snad budu prihliadat na jeho dalsiu vyzivovaciu povinnost
co sa tyka spatneho vyzivneho to riesime tiez
avsak, ma na to zvysene narok ododna podania navrhu

poki10 samozrejme ze nie! moj muz je otcom bezohladu nato kolkrat sa potom vyda

poki10
30. dub 2010

no dobre. ale na tvoj prijem ako prijem manzelky otca dietata sa prihliada, resp. je posudzovany ako spolocny. to znamena, ze skoro cely manzelov plat ide na vyzivne a ty potom nasledne zivis manzela. prijem jej manzela a jej prijem by sa tiez mal posudzovat, alebo nie???

danula2
30. dub 2010

nezivim, v manzelstve je bezpodielove spoluvlastnictvo, vsetko co mame je spolocne
co sa tyka prijmu manzela ex, to by ten ubozial nemohol byt nezamestnany bez akehokolvek prijmu /samozrejme ze zaraba nacierno a omnoho viac ako moj muz/
vies si predstavit ako malo maju, ona chudera na materskej a on nezamestnany....... 😒 /ako tvrdila v podani na sud, jej deti trpia "podvyzivou" a cica ma 150kg 😀 /

poki10
30. dub 2010

tak nech teda tolko nezere a da radsej detom 😠
tak potom je mi to uz jasne preco vam tolko vyrubili. len to mi neslo do hlavy. ze ma manzela a ci na to neprihladaju. 😠
to ako je ozaj vrchol vsetkeho ak povie ze jej deti trpia podvyzivou a este si urobi dalsie. ale k tomu sa radsej nebudem vyjadrovat. lebo by ma trafil slak. tak maju zarobkovu cinnost, nabalia sa az do dochodku, lebo ten potom uz potrebovat nebudu. ako sa tak na to kukam.

poki10
30. dub 2010

vies co danula, ale obdivujem ta, ze ta to vobec nerozculuje. lebo mna by asi na tvojom mieste trafil slak.

poki10
30. dub 2010

ale zas co by si si pomohla keby si sa zbytocne rozculovala, vsak?

ivana80
30. dub 2010

danula2

fuuuha tak to by mna rovno viezli asi do blazninca!!!!!!no tak to je vazne sila..
asi najlepsie je to uhrat tak ze pokial nie ste manzelia, tak akoze ani spolu nezijete a prechodny pobyt partnera uplne kdesi inde..

poki10
30. dub 2010

ivana, presne ako hovoris. lebo toto je ciste svinstvo. keby to dieta tolko penazi potrebovalo...ale vlastne zivia aj ju. nie len to dieta

mausy21
30. dub 2010

je to všetko nefer a vidim že už tu nejak prestali prispievat tie ktore temu založili....prečo?
ale ved je jasne že každa si tu obhajujeme svoje,vraj žena je vždy zvyhodnena pred sudom.......samozrejme ex....a čo my?my nie sme ženy my nepotrebujeme živit dieta?
prečo sa niekto na to nepozrie z obidvoch stran.Či otec može plati 100e výživne na dieta z predchadzajuceho manželstva, bez toho aby ukratil o niečo to druhe dieta,čo má v novom vztahu či manželstve?
Rodina je zakladná jednotka spoločnosti....ale v našom pripade je to ako?????spravodlivost u nas asi niet...

dajna11
1. kvě 2010

ak si pozrieš prvú stránku,tak téma bola založená úplne o niečom inom......

striedavastarostli
1. kvě 2010

Schválené znenie zákona NRSR1499 z 27. apríla 2010, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 36/2005 Z. z. o rodine a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
Národná rada Slovenskej republiky sa uzniesla na tomto zákone:
Čl. I
Zákon č. 36/2005 Z. z. o rodine a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení nálezu Ústavného súdu Slovenskej republiky č. 615/2006 Z. z. a zákona č. 201/2008 Z. z. sa mení a dopĺňa takto:
§ 62 sa dopĺňa odsekom 6, ktorý znie:
„(6) Ak je maloleté dieťa zverené do striedavej osobnej starostlivosti rodičov, súd pri určení výživného prihliadne na dĺžku striedavej osobnej starostlivosti každého rodiča alebo súd môže rozhodnúť aj tak, že počas trvania striedavej osobnej starostlivosti rodičov výživné neurčuje.“.

ada32
2. kvě 2010

Ahojte,
mozno ste si niektore precitali moje prispevky par stran dozadu.
mozem povedat, ze mam rozvedeneho manzela s dietatom a teda aj urcite skusenosti s ex.
a aj sama som bola nejaku dobu rozvedena s dietatom a prezila som tazku biedu aj s nim.
ked si chcete zakladat rodinu s muzom,ktory uz ma dieta,treba pocitat s podobnymi problemami.
my na tom tiez nie sme ruzovo/ved kto dnes aj je vsak?/ ale prave preto,lebo viem,co je to vychovavat sama dieta, sa do
minuleho vztahu mojho muza nestaram.
ano, tiez roky platime polovicne skolne za skolu jeho syna, a nie je to maly peniaz.
rocne nas dieta stoji radovo niekolko sto tisic aj so skolnym.nepatrime k hornym 10tisic, ale jednoducho to respektujem .
je to jeho dohoda s jeho ex.
s tym som si ho brala,s tym musim zit.
nepaci sa mi ked napisete-uz ani neviem kto- ved ked ma ex noveho partnera ,nech jej decko zivi.
muzi su ludia a nie kukucky aby ako zvieratka plodili deti a viac neniesli zodpovednost za ich zivot.
ked novy partner nie je rodicom dietata ,zivi ho samozrejme dobrovolne ak ma pocit zodpovednosti za partnerku aj jej dieta.
ale nie je to jeho zakonna povinnost.to je povinnost otca,ktory dieta splodil.

nezivte v sebe nenavist,lebo to likviduje len vas same.a je to zbytocne,lebo to aj tak nezmenite.
aj ja mam "svoju"ex, mam svoj nazor, ale ked ma raz mm s nou dieta, tak sa ma on starat a ja to musim respektovat.s tym som si ho brala.aj vy ste si brali svojich muzov s tym,ze ste vedeli ze maju zavazky.
teraz je uz zbytocne sa rozculovat a vytacat sa a nenavidiet....jedine to moze poskodit vasmu vztahu ale nepomoze to nicomu.
co sa tyka skutocnych vydavkov na deti....vid moje predchadzajuce prispevky.a za tymi si stojim.

teraz nejdem utocit na ziadnu z vas,ale poviem ako to vidim aj z vlastneho zivota.
rozvod je tazka trauma pre kazdeho.a neprajem ho prezit ziadnej z vas,druhych manzeliek a ani sebe tym padom 😅
lebo po nom by ste sa dostali do pozicie ex a naraz by ste sa museli na veci pozerat aj druheho brehu.
kazdeho tazko poznaci.
ale najsmutnejsie je , tie deti,ktore sa kedysi narodili z lasky a rodicia po nich tuzili,sa po rozvode stavaju absolutne nepodstatnymi pri handrkovani o peniaze.

takze ked sa vytocite na ex svojich partnerov,treba sa zhlboka nadychnut, podakovat za to,ze mate so svojimi polovickami zdrave deti /je to klise ale je to pravda/ a za to,ze mozete byt s nimi vo vztahu kde je laska.ved vsetky deti raz vyrastu.
a ked budete sediet so svojimi muzmi uz ako babka s dedkom, aby ste si mohli povedat.mame sa radi a v zdravi sme to vsetko prezili a preskakali.to je naozaj dolezite.
aspon mne to pomaha. 😉