Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

mm1
14. kvě 2010

všetko má svoj čas a príde to v pravú chvíľu.🙂 držím palčeky, aby sa všetko s ex poriešilo vo váš prospech.

malamamicka
15. kvě 2010

ahojte,mozte my prosim pomoc,priatel sa na nas vykaslal,ostala som sama s 5mesacnim,dietatom,chcem sa opytat on je oficialne nezamestnany,ale inac robi na cierno taxikara.kedze je akoze nezamestnany ake alimenty mu sud da platit,,ak mozte poradte dakujem

lizatko1009
15. kvě 2010

malamamicka skusala si sa s nim dohodnut na plateni? kedy ste sa rozisli?

malamamicka
15. kvě 2010

NIE,,,LEBO SME SA ROZISLI PO ZLOM,,,,,,A POVEDAL ZE MI PLATIT NEBUDE NIC

tami_tami
17. kvě 2010

ahojte mam dohodnutu schodzku s pravnickou ohladom vyzivneho a veci okolo toho lebo na socialke sedia totalne trubky co o nicom nevedia a zo mna robia hlupu 😠 mam z toho strach normalne ale dufam ze sa to uz konecne vsetko pohne...
tie co mate za sebou sudy a vsetko s nimi spojene - za aky cas od podania navrhu a ziadosti ste sa dostali na sud? vdaka

lizatko1009
17. kvě 2010

tami ja som o maleho dala v aprili a pre mna v maji advokat mi vravel, ze sud bude najskor v septembri a co sa dialo na socialke? nedavala si to cez soc. kuratorku?

tami_tami
17. kvě 2010

na socialke som bola este ako tehotna no ta pracovnicka vobec nevedela to co ja a uplne ma vysmiala takze chcem ist cez pravnicku a na socialku prist uz s hotovym navrhom aby ma nemohla odbit ako vtedy... vo stvrtok sa mam s nou stretnut... schvalne som si vybrala zenu - snad to bude o.k

lizatko1009
17. kvě 2010

tak to potom je dost cudne, ja ked som prisla na socialku strasne zlata bola na vsetko sa ma vypytovala a potom napisala navrh, este mi ma prist na kontrolu do bytu a ked si slobodna matka patri aj tebe vyzivne, je taky zakon a s tym musis ist cez advokata uz mam tiez podane.

lizatko1009
17. kvě 2010

a platila si nieco pravnice? ci si este s nou nebola?

tami_tami
17. kvě 2010

no prave to vyzivne na mna - vysmiala ma ze co chcem ved ma maju zivit rodiacia byvam doma a bla bla... a vydavky na tehotenstvo a porod - ved dostanem porodne co ja chcem - a ked som povedala ze uz uznal otcovstvo - a kde sme to s tym boli ved to sa dopredu neda no priste truba... este som neplatila - este sa len stretneme ale viem ze mozem tiez poziadat aby mi pravnicku on zaplatil... 😉

lizatko1009
17. kvě 2010

tak ja som uz s tym bola za advokatom, spisali sme vydavky na mna na telefon, na naftu, ze nasim prispievam na domacnost a vela toho tam bolo povedal mi, ze realne by bolo tych 100€ a na maleho 130€, ale mne uz plati od podania cize od zaciatku maja a bude musiet vsetko preplatit? ako vychadzas so svojim?

tami_tami
17. kvě 2010

uvidim ci na seba nieco dostanem on je totis chudacik na UP pretoze ma dostat dotaciu na zivnost popritom moze aj pracovat na niekolko hodin ale viem ze on robi kade tade... takze vela od neho teraz asi nedostanem ale na rok poziadam o zvysenie keze si otvara zivnost teraz... nevychadzam s nim nijako nekomunikujeme okrem toho ze ho pytam uz mesiac jednu svoju fotku... a on nedaj boze mi ju dat... najprv tvrdil ze ju nevie najst, teraz ze smola ze ju nenasiel... vidime si do kona - na maleho sa ani raz nespytal ani ho nevidel len na foktach na nete...

zuzula20
18. kvě 2010

Ahojte baby, vedeli by ste mi poradit? Ako je to s platenim vyzivneho za mesiac v ktorom budu deti dva tyzdne na prazdninach u otca, sa ta suma co posiela exmanzel na deti nejako krati, alebo nie?
dakujem

ria80
18. kvě 2010

Ne to se nekrátí,to na to nemá vliv,to by muselo být v rozsudku,jinak ne.

kiara222
19. kvě 2010

Ahojte prosila by som vas o radu,lebo uz som zufala, mam 2 mesacnu dceru a s ex sa sudim o vyzivne prisudili mi 100 eur co sa mi zda malo. On ma zenu a 2 deti. chcem sa spytat ci sa zapocitava aj jej prijem, ked maju spolocny ucet, hypoteku na dom a dom je napisany na oboch, a ako je to s prispevkom nevydatej matky. om mi dal len 500 eur na vybavu pre male. pocas mojho tehotenstvca si kupil druhe auto na ktore si bral uver v jeho mene a auto dal napisat na zenu. Sud nezohladnoval vobec jej prijem iba jeho a vsetky pozicky co maju- ona zaraba v priemere 800 euro a zena 400. .dakujem vam strasne moc

tami_tami
19. kvě 2010

kiara 100 eur sa ti zda malo? preco? kolko si chcela? ja si davam navrh 150eur ale to len preto aby mali z coho stahovat - ak by mi vyslo 100 ja by som bola stastna 😕

o prispevok nevydatej matke sa zaujimam aj ja - zajtra mam stretnutie s pravnickou tak dufam ze sa o tom dozviem vsetko

lizatko1009
19. kvě 2010

tak s tym prispevkom nevydatej matke musite ist cez advokata podat ziadost on to spise a poda sa to a plati to od dna podania, mne povedal, ze realnych by bolo tych 100€ a na maleho kedze je este maly tych 130-150€, ale tak moj ex aj zaraba

danula2
20. kvě 2010

dievcata mam otazku ohladne zvysovania/znizovania vyzivneho

je podla zakona urcene ako casto moze navrhovatel/navrhovatelka podat navrh na zvysenie/znizenie vyzivneho? je to nejak obmedzene a limitovane?

dajna11
20. kvě 2010

myslím že nárok má roz ročne,ale musí byť na to dovod. ked sa zmeni nejako situácia.....

andzi
20. kvě 2010

Zákon nehovorí, že raz ročne, o zmenu možno žiadať kedykoľvek keď sa zmenia pomery, či už na strane dieťaťa, napr. nástup do školy alebo na strane rodiča, napr. prudký nárast platu, napr. zo 600 € na 4000 €, nie obyčajná valorizácia platu.

dajna11
20. kvě 2010

mne vtedy povedali soc.kurátorky že optimum raz ročne...ale samozrejme musia byť dovody.ide o tú zmenu pomerov.....

ada32
24. kvě 2010

@andzi ked ma otec realny prijem podla danoveho priznania 400-500E a nema inu vyzivovaciu povinnost ake vyzivne by si tak odhadovala?
dieta ma 13 rokov a momentalne je vyzivne 26E
matka ziada 200 co je samozrejme vela s takym prijmom...

andzi
24. kvě 2010

ada, no ťažko sa to dá predpokladať, čo sudca to iný prípad. Ja by som asi žiadala, aby otec doložil aj peňažný denník kde by sa preverovali jednotlivé výdavky, či ich otec skutočne vynaložil na dosiahnutie príjmov či tam náhodou neboli nejaké veľké výdavky napr. na osobnú spotrebu, keď má len taký nízky daňový základ. No ak by sa reálne preukázalo, že má príjem po zdanení 400-500 € tak na 13 ročné dieťa je 26 € skutočne almužna, myslím, že tých 100 € mu určite odklepnú, možno o niečo menej.

krasnulka
24. kvě 2010

Baby, riesite nieco cim som s manzelom presla a neda mi to vam o tom nepovedat. Moj manzel ma 4-rocnu dceru s prveho manzelstva. Jeho zarobok bol 19000sk. Sud mu pri rozvode urcil vyzivne vtedy na 3.rocne dieta 3000sk. Potom sme sa zobrali a podal si navrh o znizenie vyzivneho na 1000sk z dovodu, ze mu klesol zarobok o 4000sk. Na sude ich to ale nezaujimalo, vraj si to ma podat az bude mat dalsiu vyzivovaciu povinost. Kes sa nam narodila spolocna dcera, podal navrh na znizenie,po dvoch mesiacoch mali sedenie na sude a stale to sudca odrocuje, uz to trva 9 mesiacov a este sa nerozhodlo. Ja hovorím, ze sudcovia nie su spravodlivy, pretoze ak nie je dostatocny dovod na znizenie vyzivneho pokles zarobku o 4000sk tak uz neviem co moze byt dostatocny dovod.

andzi
24. kvě 2010

@krasnulka podľa môjho názoru tvojmu manželovi výživné ani neznížia aj napriek tomu, že zarába menej. Nerozhoduje totiž len skutočný zárobok, ale súd bude skúmať či v jeho schopnostiach je zarobiť viac a keď už raz zarábal viac, tak súd usúdi že aj teraz je schopný zarábať viac. Zníženie výživného robia súdy skutočne len výnimočne, musí ísť o prudkú zmenu pomerov, napr. muž ktorý zarábal 2500 € sa zrazu po ťažkej autonehode stane invalidným a pod. Takže na 99% počítajte s tým, že výživné dolu nepôjde.

krasnulka
24. kvě 2010

Lenze on bol mesiac nezamestnany, to mali sedenie na sude ale zasa to odrocili a nez budu mat dalsie sedenie, tak uz bude zarabat, pretoze na druhy mesiac nastupuje do inej prace, ale tam ajtak prve tri mesiace zarobi minimum. A ma dalsiu vyzivovaciu povinnost-nasu 8 mes.dcerku. Vlastne ja som nadavala strasne kvoli tomu, ze ked sa rozviedol a mal 19000sk tak mu dali 3000sk. Ale teraz je zenaty, zarabal 12-15000sk a ja mam len matersku na nasu dceru a zivime aj mojho syna, ktoreho mam s prvym partnerom. Nechapem, co ty sudy chcu, to mi budeme musiet zit ako zobraci? Ja nasej dcere kupim mesacne tak za 100eur sunar a plienky a preco tolko platit za dieta, ktore nema plienky a sunar? Nechapem,kde je spravodlivost. A este podotykam, jeho byvala uz cez rok nepobera matersku, taha zo statu peniaze na byvanie a do prace odmieta ist, pretoze"naco"?

ivana80
25. kvě 2010

krasnulka..
spravodlivost nie je...mne to tak pripada ze podla sudov ani keby len deti z prveho manzelstva mali pravo na vyzivne...a deti z dalsich manzelstiev nemaju na to iste pravo....!! 😢
je to smutne a strasne nespravodlive...a hlavne ked to ex ky... tak strasne zneuzivaju./.....a to si este predstav ze ked ta mala pojde do skoly....to este len ex bude podavat ziadost na zvysenie vyzivneho!!!!!!!!!!!!a sud zase nebude zaujimat ze mate aj svoje spolocne dieta , ze aj o to sa treba starat!!a este len ked ty zacnes robit tak uz sa bude ratat vyzivne aj z tvojho prijmu!!!!!!cize zase o nieco vyssie vyzivne, lebo uz budete zarabat dokopy viac ako on zarobi sam.... 😔

krasnulka
25. kvě 2010

@ivana80
to viem, a najviac ma to rozculuje, ja si nasej malej nemozem dovolit nieco extra a aj z toho mala co mame im kupujem co potrebuju a co ma najviac hneva je to, ze sud nezaujima, ze ja mam svojho syna, podla nich ja ho mam zivit a nie moj manzel, ale ten, co je povinny zivit mna je zrovna moj manzel, takze tak ako mna, aj mojho syna, ale to ich nezaujima. nespravodlivost tu je ako sv..a na tomto svete.

ivana80
25. kvě 2010

no to ti verim ze ta to stve...mna stve presne to iste....ibaze my este nemame spolocne dieta...ale uz ma to mrzi ked viem co ma caka....
ale ked bol tvoj manzel na sude a povedal ze aj vy mate teraz spolocne dieta, tak predsa musia na to prihliadat...!!!!ako toto riesil sud?????

krasnulka
25. kvě 2010

tak,ze ja mam matersku na nase spolocne dieta. Svojho syna som povinna zivit ja,nie manzel a na socialke mi povedali, ze na syna poberam pridavky a to podla statu staci na zivobytie dietata na cely mesiac. Jeho byvala tiez dostava pridavky, tak nech malu zivi z nich, ako ja mam syna. Keby som synovi mala dat 20 eur mesacne co su tie pridavky,tak chudak zomrie od hladu a nema co nosit.