Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

dajna11
18. čer 2010

je to na nič takto ked šetria na vlastných deťoch. mytiež chodíme po ortopédoch,nemožem si dovoliť kupiť lacné topánky koli klenbe....potom na kardiologiu na kontroly.....to všetko sú peniaze,tiež sme robili malej izbu,teraz mala prijímanie,na konci roku výlety...ale to nikoho nezaujima...teda jej otecka. nemám chuť sa s nim sudiť hoci robí vonku a isto zaraba dosť,ale ved neplatí ani to čo má riadne,stále len dpoláca čo dlží takže rátať s tými jeho peniazmi sa nedá.

filipal
18. čer 2010

@dajna11 pocula som, ze existuju aj muzi, ktori aj po rozvode podporuju svoje deti nadstandartne....
ale kde su? 😨 😨 😅
fakt cudna muzska logika, ze ked sa rozidem so zenou, zanevriem aj na svoje deti.... obcas sa to vyskytne aj u zeny, ako pise anonymka, ale to je naozaj zriedkavost. asi to suvisi s biologiou... 😒

dajna11
18. čer 2010

aj ja som o takých počula.....ale iba počula..asi sú to len mýty🙂)))

suzanna
18. čer 2010

@filipal je to nespravedlive.Udelaji si deti,my se znovu vdame a aby je zivili nasi novy manzele. i kdyz ten muj to dela rad a muj EX na to hresi....Kde je nejaka spravedlivost sakra? Ja jsem jeste k tomu chytla nejakou nedobrou soudkyni se mi zda....muj advokat pozaduje 8 000,- kc mesicne,ex navrhl na kazdou o 300,-kc vic coz znamena o 900,-kc .Nejstarsi dcera studuje na vysoke skole,dve mladsi na stredni skole.Ex si neuvedomuje co to vse stoji, jen za ucebnice na vysoke skole jsme dali 700 eur.
To co plati tvuj ex je take smesna castka € 33,- vzdyt to vydas skoro jen za ten autobus a co ti z toho zbyde... 😒

mariro
18. čer 2010

Tak mna caka sud v septembri o vyzivne,tiez si uzijeme divadla.Nas kreten robi v zahranici,dobre zarobi ,nove auto kupil ,ale napisal ho na brata,lebo spinavo intriguje uz popredu.Tak som zvedava ako to dopadne.Chalani moji idu na stredne skoly, takze vydavky sa zvysia a tiez si nemyslim, ze moj terajsi manzel je povinny zivit jeho deti.I ked sa stara velmi dobre.
Ale sme pripraveni na boj. 🙂

dajna11
18. čer 2010

nooo aj moj ex si auto napísal na priatelku....na súde to bolo rečí aká som chamtivá.....čo je to 50eu?akože to dieťa žije zo vzduchu? chodí nahé? moj manžel si ma bral s tým že mám dceru,vedel to,berie ju ako svoju a má ju rád....ale ked jej chce dať svoje priezvisko tak zrazu sa ozajstný otecko stavia na zadne.......

suzanna
18. čer 2010

@mariro boj to urcite bude.Muj Ex vytahuje u soudu vse co se mu hodi....ze je to moje vina,ze jsem se odstehovala do ciziny,dela jakoby v CR tech 4500,-kc bylo dostacujici 😠 pri tom synovec chodi v Cr na stredni skolu a jen za autobus muj bratr zaplati 1500,- mesicne za ucebnice ani nemluvne....Ja jsem take moc zvedava jak nam to dopadne..soudkyne odlozila soud na neurcito s tim,ze ji mam sdelit ,kdy pojedu do CR na dovolenou..je to nejaka krava ,protoze ja tam na zadnou dovolenou nejezdim,ale k rodicum....

mariro
18. čer 2010

@suzanna - a ten tvoj ex dilino si akoze mysli ze co ked si sa odstahovala do cudziny, ze nemusi platit.Nech sa zobudi trkvas,ved i v CR treba na deti platit a stoji to dost penazi. 🙂

mariro
18. čer 2010

@suzanna -si asi mysli ze ti plati nadstandart a este mas asi aj ty z tych penazi asi pre seba.... 🙂

ivankova
18. čer 2010

ahojte vie my niekto poradit?biol.otecko neplati na dceru od septembra min.roku..teraz chceme s manzelom podat navrh na osvojenie a chcem vediet ako to bude s tym zameskanym vyzivnym?kedze pojdeme pred sud koli tomu osvojeniu moze my tam sudkyna odobrat to jeho zameskane vyzivne z dovodu,ze som si ho naevymahala?pretoze uz raz som podala trestne oznamenie a to bola katastrofa...mam dve deti a na to aby som mohla ist na policiu som si musela zariadit strazenie a potom tie vypocuvacky u policajtov a tak...proste ved viete 🙂 a taktiez kedze je biol.otecko nezamestnany a vyzivne platia jeho rodicia /ktory byvaju nedaleko mojich rodicov/ to bolo pocuvania aka som ku..a same oplzlosti,cize aj s toho dovodu nemam ani najmensiu chut podavat zase tresne oznamenie...poradte dakujem

dajna11
18. čer 2010

no a on súhlasí s osvojenim?moja kolegyna sa tak dohodla s ex že podpíše súhlas o osvojeni a čo jej dlžal za vyšše roka už nemusí zaplatiť.

suzanna
18. čer 2010

@mariro kez by takovy nazor mela i ta soudkyne....nechapu na co me chce vyslechnout,kdyz mam od toho advokata...ma vse co si vyzadala plat meho muze..vydaje...jestlipak manzelka meho EX musi take dolozit kolik ma vyplatu...zda se mi,ze ne... 😠

suzanna
18. čer 2010

Muj EX mi podepsal papir,ze si moje dcery mohou vzit prijmeni nevlastniho otce,ale na vyzivne to nema zadny vliv...

mariro
18. čer 2010

@suzanna - ja by som pritlacila na tvojho advokata,ked uz ta zastupuje nech to tam vybavi, resp. zisti preco sa mas dostavit a podobne.ked ho platis tak nech kmita tiez,nenechaj sa uz od nikoho tahat za nos.A kolko ukazuju v TV pripadov ze sa nedostavia ludia na sud a zastupuju ich advokati a rozsudok vynesu i bez ucasti.....sudkyna vyzera ako keby bola zaujata a chudacika ex branila, ze akoze co Ty chces , vsak si v zahranici....to je pristup.Mozno jej krivdim,ale nech to advokat preveri,mas na to dovody, ze sa nedostavis a predsa to nebudes kvoli tomu oddalovat.
A za dalsie,aj tak cez leto nebudu bohvieako robit,lebo budu mat tiez dovolenky.

mariro
18. čer 2010

@dajna11 - to bol len obchod aby ho nejako na to dostali, tak zapredal svoje deti...ale sak chvalabohu ze jej zo umoznil,ale ten princip z jeho strany.
Normalne na to nema nevyplatene vyzivne ziadny vplyv.

ada32
18. čer 2010

dajna,filipal ja mam takeho jedneho doma.svojho syna z prveho manzelstva miluje velmi az prehnane podla mna,
podporuje ho vysoko nadstandartne.studuje v zahranici.
keby som nevidela ako sa zachoval k svojej ex pocas rozvodu aj po nom a ako sa tara o svojho syna ,nikdy by som si s nim nezacala.a bozechran aby som mala este druhe dieta ktore spolu mame.

ale to je asi jediny muz takehoto druhu ktoreho ja poznam.
mozno keby som branila nenavidela jeho dieta a nabadala ho aby si zmenil trvaly pobyt len aby sa vykrutil z vyzivneho,tak by to aj u nas vyzeralo inak.ale tiez mam dieta z prveho manzelstva tak sa viem na veci pozerat aj z druheho brehu.
a propo oni vlastne akesi vyzivne urcene maju ale nikdy to nedodrziavali lebo tie naklady aj tak boli vzdy mnohonasobne vyssie.ani by som si neodpustila keby som nanho tlacila nech "decko zivi mamka"
a to nie som nijako slachetna len mam uz svoje za sebou.

ada32
18. čer 2010

😉 😵 mairo ty si z noveho mesta?
aj ja som povodne.

mariro
18. čer 2010

@ada32 ano som od NM, aj Ty si odtial,ci kde byvas?

suzanna
18. čer 2010

@mariro take mi to tak ze strany soudkyne pripada,ze se zastava spis EX,protoze on tam udal,ze nepracoval 4 meisce a ma maly plat...jenze pracuje na cerno a priznava male dane...tak nevim.Advokatovi pisi uz tyden a neozyva se,v kancelari porad neni k zastizeni...asi ho vymenim.

mariro
18. čer 2010

@suzanna -a vymen to hned....sakra ja mam na takych advokatov nervy...peniaze zoberu ,ale aby vo veci podnikli kroky, ktore sa od nich ocakavaju tak to nie.Ja som vsade bola sama bez pravnika,mam celkom dobru papulku a som si to vykecala pekne sama a uspesne zatial.No ty si v inej situacii....ty ho tam potrebujes a on je nezastihnutelny,to je neospravedlnitelne!!! V dnesnej dobe predsa vidim na mobile ze mi niekto volal, tak volam spet... a na maily takisto, nech mi nevravi ze taky advokat nebol tyzden na nete!!!

Co sa tyka kretena,aj ten nas sa tvaril rok asi nezamestnany a robil na cierno.....ale mala som stastie na sudcu,neverili mu a on ma este aj nehnutelnosti v majetku, tak moc vyskakovat nemohol,a triky s autom a kadejakymi falosnymi papiermi o pozickach od znamych a rodiny sme mali tiez na sude....skratka divadlo.

dajna11
18. čer 2010

mariro..jasne že to bol iba obchod a hnusne z jeho strany,ale zasa z jej pohladu,má pokoj,vyhla sa súdnym naťahovačkám....a od toho hajzlika ma už pokoj!!!stálo jej to za to nie?

dajna11
18. čer 2010

ada...to je super že máš taký poklad doma. ale ty to chápeš inak ked už aj ty si bola rozvedena a máš dieťa

suzanna
18. čer 2010

Holky koukam,ze co Ex to pekny kreten....snad se nekdy dockame takoveho zakona,ktery bude nam zenam prospesny....treba tady v Holandsku,kdyz se chlap rozvede a ma s zenou dite musi na svoji EX platit 12 let po rozvodu...tak si predstavte: muj soucasny manzel ma z prvniho manzelstvi dve deti 18 a 20 let a stale plati jeste na svou EX 350 eur mesicne jeste rok a pul a mame ji z krku....a na deti po 140 eur na jednoho...je to povinne do 21 let...
advokatovi zkusim v pondeli jeste zavoklat pokud se neozve vymenim ho...

dajna11
18. čer 2010

lebo aj ja keby som si brala rozvedeneho a neplatí na svoje dieťa tak mu poviem do duše,lebo viem čo to obnáša.......starať sa o dieťa........tiež som si začala s takým hnusákom čo robil všetko možne len aby nedal žene nič..teda decku,všetko mal prepísane na ineho,hrozna.....ako som to zistila,skončili sme.

mariro
18. čer 2010

@dajna11 -dobre si spravila...treba radsej utekat od takych 🙂 ,keby tu bol smajlik palec hore ako suhlas uz aj ho tam mas

dajna11
18. čer 2010

díky mariro......preto nechápem kočky ktoré ked si zoberu rozvedených mužov so závezkami ako do nich hučia aby neplatili,že exky chce vela a okrádaju ich rodinu,ako ich huckaju proti vlastným deťom....

mariro
18. čer 2010

@dajna11 -to sa takym zenskym vrati 🙂 , spory medzi sebou dospelaci nech si riesia,ale nech sa neodbavuju na detoch

15natalinka18
18. čer 2010

@dajna11 ved tak ma aj nariadene od sudu za matkinej pritomnosti nakolko je malá

dajna11
18. čer 2010

aj tu som čítala vela takých príspevkov ako sa terajšie manželky hnevali že ježiši ich manžel platí na svoje dieťa 80eu...a kolko to je moc.teda ja neviem,nemám také vysoke výživne ale medzi nami,žena kltorá sa stará o dieťa by mohla vedieť že je to skoro nič. ak cche aby to dieťa bolo ako tak obuté a oblečene,a nemuselo žiarlivo zazerať po iných deťoch že maju nanuk či inú mlsnotku....no nie?

dajna11
18. čer 2010

@15natalinka18 nechápem ako može byť taký bez kože na tvari že ešte mu musiš aj platiť vlak......to nemá súdnosť?ja by som sa mu ani neukázala,nevyšla von z domu......jednoducho nie som doma a basta,bárs tam aj stanuj!!!!