Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

katrin21
10. srp 2010

@krasnulka
aj ja ta chapem 🙂

krasnulka
10. srp 2010

@lizatko1009 dovol aby som ta opravila...on nenechal ju, ona ho pocas manzelstva podvadzala...co by som ja neurobila...a myslim, ze uz je natolko rozumny, ze vie, co chce od zivota..ci rodinu,alebo striedat manzelky a mat stale vacsie problemy...a viem ze mna taaaak miluje, ze by mna nikdy neopustil...som si tym viac ako na 1000000% ista 🙂 a co sa tyka toho danoveho bonusu, oni mu ho zoberu, bude ho musiet vratit ked povies, odkedy spolu nezijete ale musis sa preukazat adresou inou ako ma on, a tebe ho nevratia pokial nie si zamestnana alebo nemas manzela. Tvojmu manzelovi by ho vratili.

krasnulka
10. srp 2010

@katrin21 dakujem 🙂

petrusa5
10. srp 2010

krasnulka
no ja ti bohuzial neviem poradit co robit v tvojej situacii...s tymto skusenosti nemam...ale musi predsa existovat nieco take ako bezplatne poradenstvo pre ludi co nemaju peniaze na pravnika...skus nieco vygooglit...urcite sa nieco najde..si myslim...vsak nie kazdy ma peniaze na pravnika...

maminuska
10. srp 2010

@krasnulka čítaj ma poriadne 😖 , opakujem že som nikdy nepovedala že nemá nárok na iný život, to ty si len domýšľaš, má nárok . Ale musí zvážit do akej situácie privedie dieta, ak nemám vyplatené dlhy tak to dieťa počká , veď aký život mu pripravím ?
A zmeň gynekológa čo ti na základe jedného vyšetrenia a nie odborných povedal že nikdy nebudeš mať deti .

krasnulka
10. srp 2010

@lizatko1009 a este ti chcem povedat, ze mne sa taka vec stala a svina som nebola...ked som odisla od priatela-otca mojho dietata tak som bola bez koruny...nedal mi peniaze dalsie dva mesiace...sudom som nic neriesila...povedala som mu, aby si bol vedomi toho, ze musi platit vyzivne,inak to dam na sud a bude to mat horsie...nastastie sa sudov boji ako cert kriza a dohodli sme sa na vyzivnom medzi sebou...je mi to malo, ale je to v prvom rade moja povinnost starat sa o dieta tak sa staram a nerobim z toho dramu...ked pride za synom, vzdy ma nove auto, vyobliekany v znackovom od hlavy k pate,ale neriesim to...je mi to fuk...nech ma, ja mu to nezavidim...keby som nepotrebovala aj tu almuznu co mi dava na maleho, poviem mu, nech si ju strci niekam a hlavne nech mame od neho klud a nie kazdy mesiac trpiet v byte nejakeho vola.

maminuska
10. srp 2010

@krasnulka nikdy nehovor nikdy , život je strašne vrtkavý 🙂

"a viem ze mna taaaak miluje, ze by mna nikdy neopustil...som si tym viac ako na 1000000% ista "
Takých rozvedených po svete behá tisíce 🙂 .

Pozri ja aj mnoho dievčat ti tu už radilo jednu rozumnu vec, chod za právnikom a skus to riešit. Nik iný ti nepomôže.

maminuska
10. srp 2010

@krasnulka a prečo by malo byť halvne tvoja starost sa starať o syna , rodičia sú si rovní a je tvojim právom žiadať od bývalého vyššiu sumu.
V tvojej situácii by som sa na hrdú nehrala a začala to konečne riešiť, más svoj príjem tak nech prispieva na dieta jeho úmere

krasnulka
10. srp 2010

@maminuska ked sme sa brali, vsetko bolo v poriadku, aj dlhy sa dali pekne paltit,dokonca sme vtedy platili aj cele vyzivne 🙂 - opakujem...problem nastal neskor...gynekologa som zmenila hned po tom, co ma tehotnu krvacajucu poslal domov s tym, ze to nic nieje a v ten den po navsteve pohotovosti si ma nechali tam, lebo som mohla o dieta prist...

maminuska
10. srp 2010

@krasnulka nič nebolo v poriadku ani keď ste sa brali to si uvedom , mal dlhy a bolo ich treba splatiť.
Nič ja končím , vvyčerpala som všetko čo sa dalo.

lizatko1009
10. srp 2010

@krasnulka toto ti verim, mne moj ex nezaplatil este za jun, minule mi zavolal aby som mu ukazala maleho tak som tu hodinku strpela, ale nedal mu nic, teraz v nedelu mal rok a ani si nespomenuli a ani mu nic nedali, ale chvalil sa mi ake si kupil korcule za 190€, ze si kupil ixperiu mobil za 200€ auto uz ma co mal totalku skoda za 2OOtisic uz je cele opravene, ale malemu neposle ani cent, ja som mu aj povedala, ze ked nechce peniaze davat nemusi, ale keby nebol taky ubohy, tak sam prinesie ci uz mlieko, alebo plienky a ja by som ho v byte nestrpela, to co je, ze si pride ako velky sef na hodinku ku malemu kedy sa mu zachce a znova sa vrati do svojeho zivota a ty sa staraj, mali sme 30jula sud, ale neprisiel, tak odrocili na 20septembra 😖

krasnulka
10. srp 2010

@maminuska ano, o to pokoj, mozem ziadat sudne viac, ale ked si zmyslim na tie slova, ktore vychadzali z jeho ust ked som bola v stvrtom mesiaci " mala si ist na potret, ja nechcem dieta, potrebujem si uzivat zivot" tak od tej doby som si sama sebe povedala, ze dieta je len moje. Je to hlupe, ale tie slova mna bolia dodnes...

krasnulka
10. srp 2010

@maminuska ajtak ti dakujem za rady, aj ked nie prijemne ale dakujem 🙂

ada32
10. srp 2010

@krasnulka este ma napadla jedna vec.mozno hlupost ale predsa.skusali ste ci by vam nejaka normalna banka dala napr.hypoteku?alebo iny uver?mozno aj spotrebak hlavne ked by ste tam mali moznost vyplatit hned vsetky tie uzeracke nebankovky a urcite by ste mali splatky nizsie mozno na dlhsiu dobu ale nie take zabijacke.uvery z nebankoviek to je ta najrizikovejsia a najdrahsia moznost dostat peniaze.je to tazko ked ty si na RD tvoj manzel neviem ako dlho robi v novej praci....
okrem toho by tam zrejme vznikol problem s vymozitelnostou penazi od jeho ex.
ale nic ine ma nenapada.

ak sa mozem spytat svoho byvaleho mas uvedeneho ako otca v rodnom liste svojho dietata?

krasnulka
10. srp 2010

@ada32 no tak nad tym sme uz rozmyslali,ale manzel jasne povedal, ze pokial nebude mat rozdelene pozicky tak nebude brat ziadnu lebo od nej by peniaze nevidel nikdy...vlastne ich dlh je 400 000 sk a kazdy by mal mat 200 000sk a to keby mal uz prisudene tak by sme sa niekde pokusili popytat na uver 200 000sk a ten si spolocne vyplatili.Ono este je tu maly hacik, kto da dnes pozicku neplaticovi? Vies, ked uz ma exekuciu na 5 poziciek, tak pochybujem ze nam nejaka banka nieco da...az to bude rozdelene, tak urcite skusime taketo riesenie,ale ako to dopadne...a otca mam v rodnom liste, to som sa cudovala, ako dobrovolne si ho priznal na to vsetko ako ho nechcel.

petrusa5
10. srp 2010

krasnulka

a ako to riesite teraz???? ked mate exekuciu na tych 5tich pozickach???
a neda sa to nahodou rozdelit, myslim tak ze na splatky..na mensie sumy ktore si mozete dovolit...myslim ze by to tak malo byt..sice ich budete splacat dlhsie ale splatite a nebudu dalsie exekucie...

maznacik007
10. srp 2010

@petrusa5 ked je uz exekucia.. tak neviem ci sa este bude dat dohodnut na nejakom splatkovom kalendari

osobne si myslim ze nastal cas minimalizovat straty... popredat co sa da poplatit z toho aspon nieco exekutorom.. zvazit moznost osobneho bankrotu..
uz mu siahli aj na plat?

krasnulka osobne by som si to poriesila s otcom tvojho prveho dietata aby platil primerane vyzivne na syna.. lebo dieta ma pravo sa podielat na zivotnej urovni rodica...
a skuste vyhladat centrum pravnej pomoci..

ono v tejto situacii asi neni prioritne to rozdelenie dlhov.. to si moze partner uplatnit voci ex sudne skor je treba riesit tie exekucie aby ste neostali bez strechy nad hlavou.. /neviem co ste zakladali/ a aby vam exekutori nezhabali majetok co mate. to ze by vam dlh rozdelili.. / co by som ale ziadala na sude/ by vam momentalne nepomohlo... to sa moze tahat velmi dlho..

skor sa zameraj na seba a na deti aby ste toto zvladli ked sa tato situacia este viac vyhroti.. / neposielat pridavky , RP a pod. na spolocny ucet atd.../

marecek4
10. srp 2010

holky,mám veliký dotaz,snad poradíte-přítelův syn byl rok na pracáku,chodil na brigády,teď se přihlásil na výšku a vzali ho-jak to bude s dalším výživným?mám celkem obavy,protože než šel na ten pracák,tak byl soud o zvýšení alimentů a přiznali mu 5000,-sk-a to už jsme měli malého-ale tam se jednalo víceméně jen o doplacení zpětně,tudíž 2000,-sk-protože jsme platili pořád a dopředu tak to byly asi tři splátky,ale platit teď takovou sumu by jsme nezvládli,platíme hypotéku a ještě jsou tu další tři děti,bývalá manželka přítele vydělává tolik kolik máme na celý měsíc s přítelem dohromady na celou domácnost,k tomu synovy výdělky z brigád,navís co mě nejvíc štve se ozve vždycky jen o peníze-jinak tátu nezná a bráchu ani neviděl-leda tak na nějaké fotce na netu,o přání k svátkům nebo narozeninám si můžeme nechat zdát-ani tátovi,natož bráchovi,umřela mu babička - přítelova maminka a ani na pohřeb nepřišel-prostě absolutní nezájem o otce jako takového,jen o peníze-bral by soud nějak v potaz i takové okolnosti?

krasnulka
10. srp 2010

@maznacik007 ten osobny bankrot som prave citala na nete, takze si mi prisla prave vhod 🙂 neviem ako to je lebo som to nepochopila, chapem len to, ze musi mat majetok za 50000sk ktory sud da rozpredat a potom sa kazdy rok bude platit do vysky 70% z jeho cisteho prijmu veritelom.ako pozickam,myslim a po troch rokoch sa zbytok dlhu maze.Ked som to pocitala, s jeho prijmom by musel rocne zaplatit 120000sk a za tri roky to je 360000sk a dlh ma 400000sk cize sa to neoplati. Ten majetok vlastne ani nema, lebo manzel ma pozicky a majetok jeho ex. Odmieta mu cokolvek dat. Takze ani nema dat co rozpredat a majetok-ako zariadenie nasho bytu som mala este ja za slobodna ako dar od rodicov na co nedovolim ciahnut-by mi rodicia ruky-nohy dolamali. Za vsetky tie pozicky nenadobudli okrem zariadenia nic. Nemaju bytm, dom ani auto. Jeho ex rada chodila po obchodoch a cele vyplaty umlatila a preto ho nutila brat pozicku, aby vyzili. Tak ich je dokopy 12. Mojmu manzelovi chodi vyplata na moj ucet, nie je spolumajitel-viem ze by nam mohli siahnut na ucet ale ked je len moj tak vraj nie...a exekucie neriesime, pisomne ziadal o splatkovy kalendar,ale zial mu neprisla ziadna odpoved...a moze exekutor siahnut aj na majetok, ktory som mala pred nasim manzelstvom a mam ho aj ako zdokladovat?

petrusa5
11. srp 2010

krasnulka..

obdivujem ta ako mas este na to vsetko nervy..vsak co ti aj ine ostava:(
ale ako poznam samu seba, ja by som bola v jednom kuse nervozna, nestastna..no neviem neviem ako by mne take manzelstvo fungovalo...ale co s tym narobis ze?iba zatat zuby a nejak sa cez to prehryzt...ale musis mat riadnu trpezlivost...
drzim ti palce nech to nejak vyriesite!!!naozaj!

krasnulka
11. srp 2010

@petrusa5 🙂 dakujem 🙂 zo začiatku mi to vadilo, lebo som bola tehotna a vybava pre dieta bola dost financne narocna a kocik...uf, mala som nervy v kybli. Ked sme na to kazdy den mysleli od rana do vecera tak to nebolo nic prijemne. Teraz uz je to ine, zvykli sme si, uz si ani nedokazem predstavit, ze by sme nemali jeden mesiac postu z nejakych poziciek. Ale poviem ti, nie raz sme sa kvoli tomu rafli...ked nemas za co kupit dietatku mlieko a plienky a vidis, ze na vylatnej paske je -10 000sk za pozicky, neboj sa ze mi to bolo jedno...ale pochopila som, ze nemozem to manzelovi vycitat alebo sa na to hnevat, viem do coho som isla...co som chcela, to mam...ale na druhu stranu, so synovym otcom som zila 2 roky, pozicka ziadna, penazi ako hovado,ale co z toho? Laska bola niekde na nulovom bode mrazu...teraz mame sice vela problemov, ale manzela si neviem vynachvalit, ale v hlbke srdca dufam, ze nam to vsetko raz prejde a budeme si zit bezstarostnym zivotom... 🙂

petrusa5
11. srp 2010

krasnulka

a malu co mate teraz je aka uz velka???
a ozaj co platite alimenty ex tak ona ma ake velke dieta????lebo totizto mojho manzela dietatko ide teraz do 1.rocnika a ex chce poziadat o zvysenie vyzivneho, teraz jej platime 100 eur mesacne tak by ma tak zaujimalo ze kolko je asi tak primerane pre dietatko v prvom rocniku????
lebo je mi jasne ze si zaziada co najviac aby sa to dalo potom skresavat ak ...ale neviem vobec, nemam prehlad co to stoji..lebo urcite je to najkladne skolska vybava a tak...zatial nam este nepovedala kolko si to ona predstavuje ale len tak orientacne sa pytam ze kolko je asi tak optimum...aj ked viem ze je to individualne ale tak cca...

mariro
11. srp 2010

@petrusa5 -tak to pekne dostava ex,ja mam 15 rocne dvojcata a pan velkomozny plati 82€ na jedneho.Som podala na zvysenie vyzivneho a uz vyskakuje a vyhraza sa.Ved predsa idu na stredne skoly a s tym su spojene zvysene vydavky.Uvidime ako obstojime.

No mozu zvysit tvojmu manzelovi ak jeho prijem bude tomu zodpovedat a ex to nejako zdokladuje.Vzdy je to o nejakej dohode medzi rodicmi,ale ked sa zacnu rodicia dohadovat ,to je koniec.
Ak maju spolu len jedno dieta,tak budu davat vyssie vyzivne....mozno aj na 150€ zdvihne.Zalezi co dala ona do navrhu.
A na druhej strane deti potrebuju mat o seba postarane.
Mne je tych 82€ na jedneho teda malo.

petrusa5
11. srp 2010

mariro...

vsak jasne deti potrebuju mat o seba postarane proti tomu nic ja nemam!!!.ja nehovorim ze netreba zvysit...ja len som chcela vediet skusenosti vas mamiciek, ze kolko asi tak potrebujete na take 'stare' dietatko penazi..🙂
no tak to teda naozaj celkom dobre plati...ked tvoj plati len tych 82 eur...a preco si nepoziadas o zvysenie, vsak ako pises ked to zdokladujes tak by ti to malo prejst no nie????
a to zdokladovanie sa coho vsetkeho tyka??? su to aj nejake kruzky??alebo cisto len zakladne veci???

baru7
11. srp 2010

@krasnulka čistý RT stačí v poslední době..to co spáchal třeba 10 let zpět, je zahlazeno, takže se k tomu nepřihlíží. Soud vždy posuzuje zda povinný platil alespoň podle svých schopností, takže pokud platíte co můžete, tak by to snad mělo být v pořádku... no a rozhodně usilovat o snížení...a oni nemají vypořádané SJM - nevím, jak se to volá po slovenky 😀 společné jmění manželů - mělo by být určeno, kdo co dostane a také jak se budou splácet dluhy...promiň, že jsem neodpověděla dříve, ale nějak mě to neupozornilo, žes odpovídala na můj vzkaz 😒

petrusa5
11. srp 2010

aha prepac zle som precitala..pisala si ze si poziadala o zvysenie....🙂
este som chcela vediet, ako dlho to trva kym to na sude prejde???

mariro
11. srp 2010

@petrusa5 - zalezi ako sa na sude dohodnu, ci im nebudu chybat nejake doklady, blocky atd.Ak sudca vyzve na predlozenie nejakych dokladov, tak sa to samozrejme bude pretahovat.
Treba ist na sud zo vsetkymi moznymi dokladmi ofotenymi, v pripade potreby aby boli po ruke,nech nie su ziadne prietahy.
Ja mam napr. zdokladovane a prichystane naklady spojene s nastupom na strednu skolu, vydavky uz viem ake budu, a uz musim i teraz nakupovat.Jeden syn ide na hotelovu skolu a uz dostal zoznam oblecenia a potrebnych pomocok.
Takisto mali uz rodicko, kde sa vravelo ake budu plany v skolskom roku....vylet na konci roka, lyziarsky, jazykove ucebnice, poplatok zrps vo vyske 40€ som uz platila na rodicku v juli.Cestovne do skoly, vreckove budu potrebovat vecsie ako ked boli doma na zakladnej skole.Skratka je to dost.A ten vek kedy zjedia i za vola, chcu sa uz paradit trocha,skratka teenedzeri.A jednorazove vydavky si premietam do mesacnych v prepocte...lebo napr. lyziarsky v hodnote 170€ sa budu mesacne skladat aby to nebolo odrazu vela....takze mam mesacny vydaj spojeny i s tymto.
No je to dost ,to ti poviem,ale s mojim novym manzelom sa snazime chalanom dat co treba,ale myslim , ze to prinalezi i ich otcovi.
Uvidime, sama som zvedava ako to dopadne.Termin mame 6.9.2010.

petrusa5
11. srp 2010

mariro

no to ti verim ze je toho dost...to si clovek ani tak neuvedomi pokial tie deti nema...
tak dufam ze vam to dopadne dobre a hadam toho zvysenia sa dockate..aj ked nechapem preco nie..vsak tvoj ex musi zdokladovat prijem a podla neho sud rozhodne..a pokial zaraba aspon 500 eur tak si myslim ze odklepne tych 300 eur...aspon...
ja neviem co my s nasou ex, lebo s nou sa neda normalne bavit...moznost dohovoru je nemozna...takze iba cez sudy s nou moze moj manzel nieco riesit...
inak neviete ako to je ze ci ma aj moj manzel pravo malu zobrat na dovolenku do zahranicia ak ju ma len ona zapisanu v pase..ze ci by si ju aj on mohol dat zapisat do pasu ci ex musi s tym suhlasit????lebo hrozne radi by sme ju zobrali na dovolenku ale po 1.ex nedovoli a po 2. nema ju v pase zapisanu..podla papierov zo sudu ma na malu neobmedzeny cas stretavania...cize kedy chce sa moze s nou stretavat..

mariro
11. srp 2010

@petrusa5 -ak ma neobmedzeny pristup, tak ja by som si ju dala zapisat do pasu na jeho mieste,len potrebuje jej rodny list, a ak ho nema, ci mu ho ex da.
Zalezi len na nej.A ked bude sud, tak by som to tam spomenula o dovolenkach a teda ze ona mu brani a pod.Ze pyta len peniaze a na dovolenku ju ona nezoberie alebo tak nejako.Aj to je z jeho strany snaha starat sa o dieta.
A keby ona nebola koza, tak by to dovolila,ved treba pozerat na blaho deti a nie na seba.

A nas ex robi v rakusku a tvari sa ako najvecsi chudacik....teraz bol na dovolenke v turecku alebo v egypte, neviem kde presne, lebo chalani mu nasli u neho fotky s dovolenky ale on to taji lebo nemaaaaa....hajzlik je to.

Vsetka cest takym otcom ako je tvoj manzel a samozrejme i tebe, ze mate snahu obaja. 😉

petrusa5
11. srp 2010

mariro
no to ona je koza teda riadna!!vlastnemu dietatu nedopraje este nan skor ziarli!!!
vsak aj ako ju otrasne oblieka!!a pritom ked sa manzel pyta co jej ma kupit na oblecenie tak sa furt tvari ze nic, ze oblecenie nepotrebuje ziadne...no ked som videla ako ju dogabe tak som sama sa nastvala a kupila jej v obchode pekne veci a dala muzovi nech jej to da....fakt nechapem taketo zenske..
inak rodny list on ma takze to je super, nemal by to byt potom problem🙂 to si ma potesila..
a to s tou dovolenkou..sme sa bali aj keby ju mal zapisanu v pase ze jej prepne a vratime a uz bude mat muz zalobu ze uniesol dieta....:(...tak teda neviem ci ona by mu mala dat pisomny suhlas ci ako sa to riesi..ale ty pises ze ked ma neobmedzeny styk s nou tak ju vlastne nema co zaujimat kde a ako travi cas s nou no nie??