Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

mel23
17. zář 2010

Treba ist za exekutorom s rozsudkom o vyzivnom,jedine by to islo cez sud keby nezaplatil 3 mesiace,nahlasit trestny cin na policii a ak by si to nevyrovnal islo by to na sud a isiel by sediet s podmienkou.

helenca
22. zář 2010

ahojte baby..

chcem sa spytat ze na sude pri posudzovani vyzivneho sa vychadza z hrubeho alebo z cisteho prijmu???
ak ma oted prijem v hrubom 800 eur, kolko by mohol platit na 6 rocne dieta ktore je v prvom rocniku????

dakujem

claudica
22. zář 2010

@evca999 Neviem, s tým peňažným denníkom...či to má zmysel. Lebo vlastne z peň. denníka zostavuje účtovnú závierku a vlastne to nulové priznanie. Takže tam bude tiež nula. Ale sudkyňu by mohlo zaujímať, z čoho potom žije a načo vlastne podniká, keď z toho akože "nič" nemá... Len to je zase o tom, na akú sudkyňu natrafíš. Ale Tvoj advokát by sa mohol v tom vrtať... Veľa šťastia.

lizatko1009
22. zář 2010

baby ste si iste, ze sa urccuje vyzivne z prijmu? lebo mojmu ex povedali, ze bude stacit ked da 75€ a pritom zaraba dost co je trapna suma, ked dostavam 186€ a z toho platim 150€ opatrovatelke.

suem
22. zář 2010

@lizatko1009 neviem neviem ci viac vysudis. Ak ma nulove danove, co asi ma, tak vela sanci tomu nedavam. Jedine ze budes mat stastie na sudkynu, ktora sa s tym pohra. Ako tuto radia davat penazny dennik a pod. navrhnut mozes, ale ci sa tym honorabilita bude zaoberat to tazko povedat. Moze ale nemusi... 😠

claudica
23. zář 2010

@lizatko1009 No už som si nie celkom istá, z čoho vychádzajú, ja som zistila, že súdy nie sú o spravodlivosti. Môj bývalý mi platil na na dve deti onoho času /pred šiestimi rokmi/ 1000 Sk, ale mal príjem o ničom. Môj priateľ má príjem v čistom 359 € a platí bývalej 200 €, čiže mu neostane ani životné minimum. Zbytočne sme sa odvolali na krajský súd... takže už naozaj ničomu nerozumiem... Ale 75 € nie je veľa. Neviem aký má príjem...vidíš, o tomto píšem. Nemá to logiku.

tilda
3. říj 2010

ahojte,
prosim vas, kolko je asi vhodne pytat v navrhu na urcenie vyzivneho, ked mame 4mes dcerku a ex zaraba cca 2500e mesacne? ja sama mam 300e matersku, 20e pridavky, zobrati sme neboli, nezijeme spolu od malej troch mesiacov...
dik moc ... nechcem to presvihnut s tou sumou a tiez ako by ste navrhli stretavanie smalou?

dajna11
4. říj 2010

@tilda a pracuje tak,že ten príjem aj ozaj zdokladuje?či nieje sukromník? ja by som pýtala dosť....aj tak vás budu tlačiť do dohody,budete znižovať,tak aby bolo z čoho...a kedže malá je ešte maličká ja by som dala stretko iba v mojej prítomnosti,kedže má 4m.kojíš ju?

tilda
4. říj 2010

@dajna11 je zamestnanec ... neviem ci je mozne, ze by mu napisali mensiu sumu ako realne dostava - da sa s tym vybabrat, nie je to trestne? pocula som, ze sa do prijmu rataju aj diety a odmeny... pytala by si dost = kolko? :D kojim, ale uz aj prikrmujem....

dajna11
4. říj 2010

@tilda no ak je zamestnanec tak mu napíšu kolko dostáva,klamanie by bolo trestné.ja neviem kolko by som si pýtala...to aj záleží od toho aké má výdavky,či má ešte deti iné...to všetko na sude preveruju aj ked výživne je zasa na prvom mieste pred všetkým. ja by som si aspon 200eu pýtala...aj viacej. na porovnanie kamoš má príjem asi 500eu,býva u rodičov...to že má požičky súd nezaujima,takže výdavky na bývanie ma minimálne...podla súdu no a na deti mu dali výživne 86 a 76eu. a malu ak kojiš tak by som ju nedala od seba,aj ked je prikrmovana.tým by som argumentovala...nebránila by som styku,len však na krátku dobu,pokým je najedená,popr.v mojej pritomnosti....u teba doma a tak.

tin007
4. říj 2010

@tilda dieta ma pravo podielat sa na zivotnej urovni svojich rodicov, takze ak otec tak dobre zaraba, ziadaj viac s tym, ze cas vyzivneho pojde na tvorbu uspor pre malu a cas na spotrebu

tilda
4. říj 2010

@dajna11 dakujem. super, budem kojit ako diva, ja nechcem aby ju bral kade tade do cudzieho prostredia bezo mna...

tilda
4. říj 2010

@tin007 dakujem

dajna11
4. říj 2010

@tilda no ja som mala väčšie dieťa ked sme sa rozvádzali a teda neviem aké ste mali dovody vy....ale ked som to ja hovorila detskej kurátorke že nechcem aby bola bezo mna dlho,že neviem kde ju nosí a ako sa tam má....že sa o nu bojím nakolko je nezodpovedný...tak mi povedala že pravidlá si určujem ja,ja si mám povedať kde bude a kolko bude...nech ma on nezastrašuje...ale zasa nie aby to hnal na súd....tam neviem ako by sme pochodili ale ja som si od vetdy povedala že vtedy a vtedy ju prinesie a nedala som sa zastrašiť,čo teda mne stále robil

tilda
4. říj 2010

@dajna11 my sme ani neboli zobrati, neviem ci je v tom rozdiel. ale super, dobra sprava od teba, dakujem ti 🙂
a zastrasuje ma, to je jasne, len neviem kde je ta hranica, tiez nechcem ist na sud, by ma to zbytocne vycerpalo...

dajna11
4. říj 2010

@tilda čo sa týka styku s dieťaťom či práv rodičov je jedno či ste boli či nie svoji.mna zastrašoval že ked mu nedám dieťa na tolko a tolko a vtedy a vtedy tak mi nepošle výživné či iné výmysli. aja som poslúchala lebo som sa bála že by si ju žiadal do svojej starostlivosti alebo čo....ale pomohla mi tá kurátorka,že sa nemám báť že mne je zverená,že ja za nu zodpovedám a pod. i ked my sme boli iný prípad....on bol alkoholik.takže to že som sa mu ju bávala dávať malo opodstatnenie.

tilda
4. říj 2010

@dajna11 aj ja som ustupovala stale, ale uz mam toho dost, toto jeho schizo kyvanie ma vycerpava a doplaca na to v konecnom dosledku len mala. tiez ma teraz podporila jedna kamoska, co je sama s malou, ze ved ona ju ma, tak ona rozhoduje co sa bude diat - musim nadobudnut tento pristup 🙂

dajna11
5. říj 2010

@tilda no ved to...moje plus je aj to že neplatí pravdielne výživné takže je mi jasne že výhražky súdom neuskutoční nakolko by sa riešilo aj to prečo neplatí ako má . aj jeho špina by sa prepierala na súde,takže som kludná...ak nezaplatí tak mu malú nedám,chvilu to trvalo kým to pochopil a výhražky ustali.teraz ked ju chce tak si uhradí dlh a vie že mu ju dám...

helenca
5. říj 2010

nema tu niekto skusenosti so striedavou starostlivostou???alebo nepoznate niekoho kto o to ziadal a bolo mu vyhovene??? lebo chceme s manzelom zaziadat o striedavu strarostlivost na jeho syna z predchadzajuceho manzelstva, tak by ma len zaujimalo ci naozaj s tym nie je ziaden problem ???
dakujem

filipal
5. říj 2010

@tilda mozes ziadat 15 - 20% z jeho prijmu. takze najmenej 300 € by som ziadala. ma velmi vysoky prijem na nase pomery.mozno by sa ti podarilo aj 500€. urcite v tejto skale...300 -500.

tin007
5. říj 2010

@tilda poziadaj 500 E s tym, ze na spotrebu daj 300 a 200 na uspory, myslim, ze to prejde a drzim palce

helenca
5. říj 2010

nikto nic??:(

filipal...nie je urcene kolko moze ziadat.moze ziadat kolko chce, zavisi uz od sudu kolko jej schvalia...nie je dane ze kolko max moze ziadat!

filipal
5. říj 2010

@helenca
ja viem, mozes si ziadat aj 2000, ale je to nerealne. suma, ktoru uvadzam je realne mozna.
preco mas potrebu ma opravovat?

filipal
5. říj 2010

@helenca napis radsej ty nejake podrobnosti. ste z jedneho mesta? ake velke je dieta?

helenca
6. říj 2010

filipal

prepac ak som sa ta dotkla, nemala som potrebu ta opravovatk, nemyslela som to zle.. iba som chcela uviest ze pri nasich sudoch nie je stanovene kolko maximalne si moze matka zaziadat vyzivne...samozrejme ze sa to odvija od prijmu otca ale nie je stanovene kolko moze pytat...
kolko jej sud uzna , tak bude...a kedze sudy su castokrat nespravodlive , vid prispevky vyssie tak nech si zaziada kolko ona uzna za vhodne...

filipal
6. říj 2010

@helenca ok 🙂

claudica
6. říj 2010

Ha! Veruže môže žiadať koľko chce, súd rozhodne ako chce... Naša skúsenosť - priateľ zarába hrozne slabo, ale sme radi , že vôbec nejakú robotu má...takže z jeho zárobku 359 € v čistom posiela bývalej 200 €, čiže mu neostane ani životné minimum. Podľa mňa by sám neprežil, takto keď hospodárime spolu....domyslite si. Taká je moja skúsenosť.

filipal
6. říj 2010

@claudica a to mu sud stanovil taketo vyzivne z jeho prijmu? 😨 a na kolko deti?

danula2
6. říj 2010

ja poznam aj taky pripad ked otec ma veeelke zdravotne problemy, nedari sa mu najst pracu, ma 70 eur hmotnu nudzu /neviem presne kolko to je/ a plati na dve deti 300eur!!!!
keby nezil s priatelkou tak je asi v base? a preco neschopnost nasho sudnictva za dva roky vyhoviet jeho ziadosti o znizenie a nenazranost matky deti vyplyvajuca z pomstychtivosti a zavisti voci byvalemu
sorry ze to poviem az tak otvorene, ale toto ludstvo speje fakt do velkych sra.iek ☹

claudica
6. říj 2010

@filipal Túto sumu mu stanovili ešte z vyššieho platu, potom prišla "kríza", platy klesli, nadčasy nie sú a tak sme žiadali o prehodnotenie, no neuspeli sme. Je to na dve deti. Mne by to ani nevadilo, ja mám jeho deti rada, aj s mojimi deťmi majú dobrý vzťah, ale ťažko je to finančne ťahať. No a pani sudkyňa mu povedala, že sa má viac snažiť, aby mu ostali peniaze aj "pre seba". Tak toto radšej nekomentujem....