Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

claudica
17. pro 2010

@nikitka231 Chápem Tvoje rozhorčenie.... Ale si zober, že môjmu určil súd platiť 200 EUR síce na dve deti, ale z čistého príjmu 375 eur, lebo mu tak hrozne klesol plat. Sudkyňu to nezaujímalo, teraz ešte jeho ex-ka podala o zvýšenie, máme odročené pojednávanie na január, hrabú sa aj v mojom príjme, lebo jeho príjem je nižší ako môj, pričom aj ja mám dve deti z prvého manželstva.... ja som tým tiež poznačená, lebo si chcem budúci rok konečne rekonštruovať byt po 20 rokoch čo v ňom bývam a kvôli ...... to zas budem musieť posunúť, lebo nemám odvahu na nejaké väčšie investície, lebo nevieme čo ešte máme čakať od jeho bývalej a od "spravodlivých súdov"....
Prajem všetko dobré... 😉

nikitka231
17. pro 2010

@claudica no takto toto uz vobec nechapem ako mu mozu z takeho prijmu urcit take peniaze...vies lenze zabudaju tie ex na to ze neziju v Nemecku ale na SK a ked bude mat potom jeho syn akoze 15 rokov tak kolko chce aby daval 800 eu ???chapes ja som na materskej co mam 160 eu a plus jeho plat ked to vsekto odpocitame tak nam naozaj ostane 60 eu :( to je ako fer ze na prvorodeneho syna ma davat 200 eu a na druheho svojho akoze 20 eu?ked novorodenec toho potrebuje viac pocnuc mliekom a vecami..to ktora matka dostane len tak za 10 mesiacov 3500 eur ako na dieta????ved to je plat niekoho !!!

claudica
17. pro 2010

@nikitka231 presne ako píšeš.... je to nespravodlivé.... Tým pádom vaše spoločné dieťa je ukrátené, a to značne. To koho zaujíma? No v januári na tom pojednávaní som pripravená položiť podobnú otázku aj ja - lebo moje deti kto porieši? Kolízna bude hájiť záujmy ich detí /teda môjho muža a jeho bývalej/ - a moje deti? Hádam nebudeme posielať peniaze na úkor mňa a mojich detí...veď to nedáva logiku. No uvidíme, ako dopadneme v januári, ale som poriadne nabrúsená, som predvolaná ako svedok, neviem čo tam so mnou poriešia, ale som odhodlaná si riadne otvoriť ústa a brániť sa.
Toto je veľmi ťažké. Veľa ľudí si povie, že veď si vedela, s kým sa dávaš dokopy, nie? Vedela si, že má deti... Samozrejme, ale aj napriek tomu hádam máme nárok na slušný život, nie? Žiaľ, nie každému vyjde manželstvo na prvýkrát, takých je čoraz menej. Ale ešte mám za to pykať? No neviem, nechcem si už kaziť sviatky, v januári sa už hádam dozvieme čo a ako, prípadne Ti dám vedieť potom do IP. 😵

nikitka231
17. pro 2010

@claudica budem rada ked ma bude inx je ale schopna znicit celu nasu rodinu ako sa vyjadrila a po novm chce dat preverit nase majetky a ucty..spochybnila cely sud ze vsetko sme vykonstruovali aby sme syna ukratili a ci mu nie je hanba mojmu muzovi davat jej synovi 200 eu ze sa odvola a chce viac...no neskutocne co su niektore ex schopne robit a ako zneprijemnovat zivot ..ja toto mojmu muzovi nerobim a prave naopak sa snazim s nim vychadzat ,nechsa podiela na vychove nasho syna a umoznovat mu stretnutie akko on chce a nie ako sud povie to kto to kedy videl ze prane a neparne soboty a nedele a bla bla..tak ked ma platit take nehorazne peniaze tak nech si ho predsa vezme ked chce nie??ako to ze ona sa bije do hrude ze mu ho neda a kyda na neho hnoj kade chodi aj pred synom ..fuj toto je hnus :(ani ja si nejdem kazit sviatky daj vediet dakujem za reakciu

claudica
17. pro 2010

@nikitka231 ...a ešte jedna pikoška: Sudkyňa nám povedala, že keď sme z tohto jeho nízkeho príjmu dokázali platiť výživné včas a v plnej výške, tak si myslí, že to nebude problém aj naďalej a nakoľko jeho ex žiada zvýšiť, tak pokojne môže zvýšiť, veď sme to aj doteraz pekne zvládali.... Najprv mi postál mozog, potom sa mi prevrátil žalúdok. Tak nakoniec keď poctivo platíme, otočia to proti nám?
Potom to odročila, zatiaľ nerozhodla, plánuje ma vypočúvať....
Potom má človek veriť v spravodlivosť a dôverovať súdnictvu... 😢

nikitka231
17. pro 2010

@claudica preco ste sa neodovlali ??islo by to na krajsky sud kde su iní sudcovia ..my to ideme tiez spravit tak my neme co do huby hlavne ze ona si zije z jeho alimentov...nechapem co je to vo vasom priklade za spavodlivost!!mozog i tiez zastava...naco to odrocili kvoli tvojej vypovedi alebo co?

claudica
17. pro 2010

@nikitka231 ak to ukončia s tým, že jej bude vyhovené, samozrejme sa odvoláme. Odročené je to kvôli tomu, že obaja rodičia mali predložiť aj príjem partnera, môj sme predložili a ona keď mala dať príjem svojho partnera, s ktorým má trvalý pobyt a žijú spolu, veď to vieme aj cez deti už roky, odrazu herečka vypotila, že oni sú len kamaráti a nevedú spoločnú domácnosť. Tak sa náš advokát okamžite ohradil, že klame atď. a sudkyňa to uzavrela s tým, že chce tu nabudúce mať oboch partnerov, teda aj mňa a aj jej partnera. Tak nás chce sudkyňa vypočuť. No jo, bude mi potešením...
A my sme sa už raz odvolali, keď nám nechali tých 200 eur napriek nízkemu platu /žiadali sme o zníženie z dôvodu zmeny príjmu/, a krajský súd pekne potvrdil rozhodnutie okresného súdu. Takže sme nepochodili.
Ale teraz máme advokáta, vtedy sme nemali, tak dúfam, že tie peniaze, čo sme investovali, prinesú nejaké výsledky 🙂

zarra15
7. únor 2011

ahojte baby..neviete mi niektorá poradiť ako si mám napísať mimosúdnu dohodu,alebo čo všetko by tam malo byť?

ada9557
9. únor 2011

@chelen ahoj.mohla by som poprosit aj ja o info?mna by zaujímalo ako je to s exekuciami v zahraničí.podla mojich informácii sa exekucia v zahraničí nedá vykonat.je to pravda?Dakujem

ivka225
10. únor 2011

Exekúcia v zahraničí - možno ešte tak v Česku, ale podľa mňa aj ked by to teoreticky bolo možné, prakticky to bude trvať desaťročia.

ada9557
10. únor 2011

@ivka225 dakujem za info.teiž viem tak že v čechách sa to dá, ale v iných krajinách nevedia naši exekutori urobit exekuciu.no možno sa to raz zmení. 😵

zaria126
11. únor 2011

@jullyett

skus ist na stranku www.porada .sk tam ti pomozu pravnici

dianita88
23. únor 2011

ahojte moze mi niekto poradit ....maleho otec je zahranicny obcan vo svajciarsku chcem sa opytat ohladom vyzivneho mam to spravoplatnene uz od septembra a stale mi neplati ..taha sa to uz pomaly 3 roky tak neviem kde to ma ist kazali mi ist za exekutorom ze on to bude vymahat od neho ..co potrebujem k tomu a ci budem nieco uhradzat ...ako ja slob.matka dakujem pekne ..

15natalinka18
27. únor 2011

prosiiim pomooc .......maminy čo maju problem s byvalim a ten sa stal bezdomovcom poradte.....začala som trestne konanie na byvaleho neboli sme manželia zato že mi už cca 5 mesiacov neplati vyživne a od rozsudku sudu nikdy nezaplatil ani len plnu vyšku vyživneho.... je z ineho okresu tak mi bolo poradene aby sa to zbytočne nemotalo poslat mnou napisane trestne oznamenie priamo na okresnu prokuraturu do lučenca ja som z okresu trnava....čo bude dalej ? viem že musim ist po odpovedi z lučenca za exekutorom a chcela som žiadat aj štat ak mi to uznaju o nahradne vyživne nakolko on je bezdomovec bez trvaleho bydliska, prace a stihaju ho už aj ine požičkarske inštitucie
moj problem je ešte taky že mi chodila na učet jeho vyplata a ja som mu posielala dake peniaze z toho na existenciu lebo mu zablokovali koli neplateniu požičky učet vtedy mi to prišlo ako ista vec aby som vyživne vobec dostala no už viem že to bola riadna debilina . budem musiet dokazovat kolko mi chodilo na učet a kolko som mu davala však?
prosim pomožte som v tom uplne zmeteny novačik

veronkaj
3. bře 2011

vedel by mi niekto poradiť ako mám postupovať??
bývalý mi neplatí výživené o týždeň to budú 3 mesiace, predtým platil ale bez dokladu doniesol mi ho vždy do rúk
od minulého roku od novembra je nezamestnaný a býva zatial u mami,
ako mám postupovať?? ako sa to v takom prípade vymáha ked je bez práce a nie je ani na úrade práce???
čo robiť???
ďakujem moc

ada9557
3. bře 2011

@veronkaj ahoj.a skušala si požiadat o náhradné výživné? to je jedna možnost
potom môžeš podat trestné oznámenie
alebo ist za exekutorom

veronkaj
3. bře 2011

@ada9557 a aké sú podmienky na náhradné výživné??? lebo ja mám príjem v práci 400 eur v čistom a som od minulého roku vydatá ale manžel aj ked podniká nemá vysoké príjmy.??

ada9557
3. bře 2011

ahoj.no ja som sa bola len raz informovat na náhradné výživné a potom som sa pekne podakovala a odišla.pre kažného su individuálne podmienky.to by si sa musela ist sama poinformovat.kedže je som SZČO tak pre mna boli nevýhodné podmienky.a je tam aj určená hranica príjmu.teraz už neviem presne aká,ale ked ju prekročíte tak nárok na náhradné výživné nemáš 😠 je to dost komplikované,by som povedala ale opýtat sa skus.možno sa niečo zmenilo po novom roku.
všade samí byrokrati a výsledok žiadny.môj osobný názor je že aj ked máme príjem,tak to dieta na to výživné má nárok.ale vysvetľuj to úradom. 😠
a ešte jedna vec.teraz ma napadlo,že tam bola podmienka že musí najprv prebiehat exekucia a potom môžeš požiadat o náhradné výživné.
ale jednoznačne skús sa aj s exekutorom poradit a poinformovat sa.pokiaľ je ex tu na slovensku tak by to nemal byt problém.

chelen
5. bře 2011

@dianita88 : exekútor Vám nepomôže nakoľko jeho pôsobnosť je na území SR, musíte sa obrátiť na Centrum pre medzinárodno právnu ochranu detí a mládeže so sídlom v Ba, tam Vám dajú podklady ako ďalej postupovať pri vymáhaní výživného z cudziny.

chelen
5. bře 2011

@ada9557
v podstate je to tak, lebo slovenský exekútor má pôsobnosť len na území SR, ak ide o českého občana, môžete sa obrátiť na niektorého českého exekútora, ale ja odporúčam obrátiť sa na centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže so sídlom v BA, tam Vám dajú presné inštrukcie, ako ďalej.

chelen
5. bře 2011

@15natalinka18 pokiaľ by ste splňali podmienky hmotnej núdze sú dôvody na náhradné výživné, pričom však jednou z podmienok je začaté exekučné konanie voči otcovi dieťaťa. Je úplne jedno ako Vám platil to výživné, pretože vyčíslujete Vy nedoplatok a ak sa jemu nebude zdať musí on dokazovať, koľko a ako Vám uhradil.

ada9557
5. bře 2011

@chelen ahoj.veronkaj píše že jej ex manžel žije na slovensku.Centrum pre medzinárodno právnu ochranu detí a mládeže sa zaoberá vymáhaním výživného v zahraničí.čo v jej prípade nie je.A tu by jej exekutor pomohol.

v prípade dianity88 je to určite najlepšie riešenie obrátit sa na nich do BA.

Ja osobne som tiež riešila výživne cez centrum ale ani toto nemalo úspech.ale vedia dat aspon doklady , aby si mamička potom mohla požiadat o náhradné výživné.čo poskytli aj mne ale žiaľ ani s tým som neuspela na naších uradoch.nesplnam podmienky.ale pre každého sú individuálne tak sa treba ist poinformovat.

giulianna
5. bře 2011

ahoj dievcata, citam a citam tak sa pripajam aj ja. Mam dve deticky s cudincom a ten sa jedneho dna odstahoval a na vsetko sa vykaslal. Tak som teraz podala navrh na sud ohladom stanovenia vyzivneho. Ale asi to bude zdlhave lebo ked je v sudnych konaniach medzinarodny "element" tak vacsinou vznikaju prietahy v sudnom konani. Ale ideme do boja. Mamickam,ktore potrebuju vymahat vyzivne zo zahranicia odporucam www.cipc.sk centrum pre medzinarodnopravnu ochranu deti a mladeze, pomozu Vam!
Mate niekto skusenosti s vymahanim vyzivneho od manzela,partnera cudzinca? pa

15natalinka18
6. bře 2011

@chelen dakujem hej začala som s exekutorom

15natalinka18
11. bře 2011

ach aj s tymi chlapmi nezodpovednimi len problemy mame a potom že materska dovolenka a plna hlava toho čo kde treba a u koho vybavit namiesto toho aby sme riešili do ktoreho parku s detmi

tami_tami
21. bře 2011

ahojte, prosim ak ste niektora pisali a podavali podnet na prokuraturu pre neplnenie vyzivovacej povinnosti prosim o IP. vdaka

mili252
4. kvě 2011

Prosím o radu...
Môj otec je evidovaný ako nezamestnaný, najvyšší súd rozhodol, že má platiť 200 EUR mesačne.
Otec však najďalej platí 40 EUR mesačne. (som študentka)
Momentálne prebieha rozdelenie majetku rodičov o BSM. Exekútora mám, ten však od decembra čaká na právoplatné vyhlásenie od súdu, takže nemôže konať. Samozrejme všetko riešim sama, pretože aj tí najlepší právnici sklamali, pretože nestáli za nič, iba za veľké sumy...

Nedá sa nejak konať, kedže peniaze su pre mňa nevyhnutnosťou? Nejaké vaše rady...
Počula som, že aj socialka, môže od neho vymáhať peniaze, tak ak by ste mali skúsenosti... a čo všetko k tomu vlastne potrebujem?
Taktiež sa nedá nejako bojovať, kedže je to rozdelenie BSM, aby sa mu odrátala polovica, kedže neplatí?

Budem vďačná za všetky rady...
Ďakujem

andzi
9. kvě 2011

@mili252 V prvom rade nerozumiem, prečo o výživnom rozhodol najvyšší súd, nie náhodou krajský súd? Na aké rozhodnutie čaká tvoj exekútor? Prečo čaká na právoplatnosť? Nerozumiem, veď je už máj. Výživné nemá s BSM nič spoločné a pohľadávka na výživnom je prednostná. Pohľadávka môže byť uspokojená aj z majetku v BSM, aj keď ešte nie je vysporiadané.

mili252
29. kvě 2011

@andzi ospravedlňujem sa bol to krajský súd. Otec sa odvolal, že nechce platiť 200 eur, ale súd rozhodol, že má najďalej platiť 200 EUR. Ako som zistila môj exekútor čaká na rozhodnutie vysporiadania BSM (nerozumiem tomu tiež).... v pondelok za ním idem.

martina2001
29. kvě 2011

@mili252 BSM nemá žiaden súvis s výživným, jedine že exekútor čaká na právoplatný rozsudok a tým by nadobudol tvoj otec majetok s ktorého by exekútor uspokojil tvoju pohľadávku.