Miminko narozené po rozvodu rodičů, musíme k soudu?

Ahoj všem, nevíte jak je to s mimčem, které se narodí po rozvodu rodičů? Otcem je bývalý manžel...řeší se výživné na mimi, kdo se o něj bude starat a tak přes soud...nebo stačí jen dohoda mezi rodiči? Jaké právo a povinnosti na mimi má otec? Diký všem, kteří mají zkušenost za info 🙂
stoupicka9
20. zář 2012
Ahoj, osobně s tím zkušenosti nemám, ale kamarádka to řešila přesně před půl rokem. Oni se zatím dohodli tak k soudu nemuseli ale radši to sepsali na papír a nechali si jen ověřit podpisy a zatím jim to funguje. O malýho se stará kámoška a ex si ho bere po domluvě s ní. Akorád když byla žádat o příspěvky na sociálce tak musela doložit, kolik jí dává alimenty. Práva a povinnosti má prej jako každý jiný rozvedený otec. Tak pokud jste schopni se normálně domluvit tak bych to přes soud neřešila, ale určitě bych si to taky sepsala a kdyby byl časem problém tak pak bych to dala k soudu.
jinak přeju hodně štěstí a zdravé miminko 🙂
ema1984
7. lis 2012
K soudu nemusíte, pokud se sami mezi sebou dohodnete, ale většinou je rozhodnutí o svěření do péče potřebné pro přiznání různých sociálních dávek. Otec by ti měl na dítě přispívat a práva má stejná jako ty.

Začni psát odpověď...

Odešli