Odchod od partnera - jak postupovat?

markulinkarohata
25. zář 2019

Dobrý den,
chci odejit od partnera.A vubec nevim jak dal postupovat.S partnerem (otcem ditete)se mimochodem neda na ničem domluvit.Nedavno mi řekl, že když odejdu tak mi bude na malou přispívat 500Kc.Ale náš vztah tu řešit nechci.To by bylo na dlouho.Jde mi o to,jake je nejlepší řešení i co se týče vyzivneho a kde mi mohou poradit treba ze začátku sepsat pisemnou dohodu.Ktery úřad tohle řeší?Za každou radu,zkušenost moc dekuji dekuji.Mohu vubec odejít i
s ditetem když dohodu nesepisi.?Silne totiz pochybuji ,ze on mi neco podepise a cekat na rozhodnuti soudu čekat nechci.Jak to vlastně vsechno dlouho trva? Om

barulina
25. zář 2019

Ahoj, zajdi si na OSPOD, tam tinse vsim poradi. V prve rade je nitno podat zadost na soud onsvereni pece, vysi alimentu. Na chlapovi by melo v jeho zajmu byt upravit styk. Pokud nemas problem s tim davat dite otci, tak napis insvuj mavrh na upravunstyku. Vsechno ti ale poradi na tom OSPODU.

babanci
25. zář 2019

No, to, že Ti bude přispívat jen 500 korun na malou, naštěstí není jen na jeho uvážení. O tom rozhodne soud. Žádost o rozvod si můžeš sepsat i ty sama, žádost o svěření dítěte do své péče taky. Jestli si ale na to netroufáš, může Ti ho sepsat advokát. Pokud nemáš prostředky na advokáta, obrať se na OSPOD a tam Ti už poradí.

kacii
25. zář 2019

Taky zajdi na OSPOD mozna nez odejdes a pozadej o svereni...jelikoz kdo driv prijde ten driv mele...stejne muze udelat otec a do probehnuti soudu a nebo vzajemne dohode je dite u toho kdo zazadal...

barulina
25. zář 2019

@kacii tohle neni zadna pravda. Dite je tam kde je mu lip beznohledu na to kdo da prvni zadist. Za prve to znam z praxe, za druhe otec dxery byl na soudu prvnins zadosti o stridavku a scete div se mam ji v plne peci. To mate tonsamr jak kdyby na vas nekdo podal trestni oznameni na neco co jste nespachala. Tak jen protoze to podal tak vy byste byla odsouzena??? Neee, takhle to nefunguje

markulinkarohata
autor
25. zář 2019

@babanci nejsme sezdani a on ma jeste dve deti na ktere plati alimenty.

barulina
25. zář 2019

@markulinkarohata o to jento lehci. Nebude se resit eozvod a majetky. Bez na osppod daj ti formulare pomuzou a pak uz to nech na soude

markulinkarohata
autor
25. zář 2019

@barulina Chci se odstehovat a vzit samozdrejme malou sebou.Musim s nim neco do te doby sepsat nebo ne?Mam predstavu ze bych napsala nejakou dohodu mimosoudni s pravnikem a tu bych mu dala podepsat nez podam,,, navrh ditete do péče.,,,...

barulina
25. zář 2019

Pokud se dohodnete vse jde lip. My nedavno menili stavajici rozsudek a probehlonto bez nasi pritomnosti protoze jsme podali na soud dohodu. Prvotni soud 3 roky zpet byl otazka 15 min. Zalezi jak moc se dokazete dohodnout. Jenale abyste vedela naprikald v alimentech polud nemate pravoplatny rozsidek ltery nabyl pravni moci, tak pokud by neplatil jak ma tak to trestjim oznamenim nevyresite, neb k podani tresntiho oznamebi na neplaceni vyz8vneho jenpoptreva prave rpzsudek soudu. Jsem policistka ;)

kacii
25. zář 2019

@barulina nezlobte se ale pravda to je...na ospodu resi predbezne svereni do pece...rekli.mi to.jak socilani pracovnice v cenrtru pro tyrane zeny tak pravnicka at hlavnw jsem na ospodu prvni...jinak llidne na vas muze zavolat policii pro u nos...a davate dve odlisne veci dohromady..zadost u soudu a predbezne svereni do pece u OSPOD
K soudu nemusi dojit...muzete se dohodnout..a septat pak dohodu i na ospodu... ale ve vetsine pripad k soudu stehne dojde...protize zase na socialce pri zadosti o pridavky je dohoda bez soudu nezajma ( zalezi na pracovnici ) stejne jako banku pri zadosti o uver pokud to nenu stanoveno soudem...

barulina
25. zář 2019

@kacii predbezne svereni do pece je na podnet jednohonrodice a rozhoduje o nem opet soud. A ten nerozhodne v neprospech dotete. Blbe jste to pochopila. J s ospodem roky uzce spolupracovala. A co se tyce spudnictvo jsem v primem kontaktu jiz par let

barulina
25. zář 2019

@kacii zadbe predbezne opatreni u Ospod neexistuje. To je max dohoda, nejaka ltera ale nema vahu. Ja jsem polocistka, vy pletete nesmysly

barulina
25. zář 2019

@kacii odeslalo se mi to pred dokoncenim. Ja jsem policistka, uz doclea dost roku tohle hme resili bezne. Predbezko rozhoduje opet soudce. To ze sepisete dohodu na ospod s tim u soudu muzete tak zamavat.

barulina
25. zář 2019

A unos? Podivejte unos jde pravne kvalifikovat az v pripade ze mate rozsudem od soudu, ktery nabyl pravni moci a kde je zakotven styk ditete s druhym rodicem. A v pripade ze druhy rodic.rozumej rodic, ktwry nema dite v peci dite nenavrati dle dnehonrozsudku. I pote lze unos hur pravne kvalifikovat vzhledem k tomu, ze otec je proste take rodicem. Boha neplette tu hlavy

kacii
25. zář 2019

@barulina no ja se ridila sama radama socilanic pracovnic a pravnicek z centra a samotne mi to tak rekla moje pravnicka...nez jsem odesla zasla jsem na ospod a oznamila odchod a zadala o svereni...taky mi rekla, ze dobre delam, ze obzlast otcove nasilnici volaji policajty radi, coz asi jako policistka vite...taky muze matku narknout z tyrani, stejne jako matka otce ze sexualniho zneuzivanj a do probehnuti soudu je diteti zakazan styk...ja rozhodne dala na doporuceni lidi kteri v tom se pohybuji dnes a denne... ale je to samozejme na kazdem... ja bych to neriskovala...s centrem a ostatnima maminka.jsem pak spolupracovala nekolik let...tak kazda mame z praxe jine zkusenosti

barulina
25. zář 2019

@kacii ale vy pisete co je lepsi, ano je fajntam zajit. Ale nezaruci vam to vysledek. Kdykoliv vas otec mize narknout ale jen protoze to udela prvni tak polociste ani spudce bwz dukazu nereknou je to tak. Nej.je se vzdy dohodnout. Pokud to nejde musi to jit pres soud a je uplnw jedbo kdo zadoat poda prvni.

barulina
25. zář 2019

@kacii a pozor ja znam indost matrk co tyraji a delaji naschvaly, je to tak pul na pul. A opravdu to co napisete na ospod nema vahu. Stejnak rozhodne soud a max se prikloni k tomu ze jeden z rodicu dohodu sepsanou na ospod nerespektoval a ti. Mu to pritizi. Domaci nasili, jak jsem asi pochopila jenzas uplne neco jineho

barulina
25. zář 2019

Zakaza styk muze rodic mit. Ale nerozhoduje o tom OSPOD !!! Predbezko rozhoduje soudce. Kdybyste byla tak znala tak vite ze do upravy styku soudem dite otci nebo otec matce vubec dat nwmusi. Toto vse musi rozhodnout soud. Predbezne opatrebi se dela v silenych pripadech a to protoze soudy kolikrat dyl trvahi ale nerozhodujou o tom spcialni pracovnice.

kacii
25. zář 2019

@barulina to jsem taky nerekla...dala.jsem jen doporuceni odchod ohlasit na ospod a zazadat tam o svereni...

barulina
25. zář 2019

@kacii tam zazada max onformular nebonradu o sepsani. Zazadat lze pouze spud