Oddlužení a rozvod. Má někdo zkušenost?

smidatka
6. únor 2013

Ahoj všem,
sama moc dobře vím, že rozvod pro mně a mou dceru bude osvobození, ale ....Zhruba v kostce: Manžel je absolutně nezodpovědný, lže, nestará se o rodinu, jezdí si za jinýma, neumí se chovat ke mně,natož pak k dcerce a psovi...Všichni jsme z něj psychicky rozhození. On je určitě psychicky narušený, je úplně mimo, připadá mi,že žije snad v jiném světě...Nemluvím o fyzickém napadení...Nadělal moc dluhů a zhruba rok a půl je neřešil, přede mnou mlžil, vždy mně ujistil, že je vše zaplaceno...A po nějaké době vše prasklo a ukázalo se,že neplatil vůbec nic! Elektřinu,vodu a o půjčkách a hypotéce nemluvím...Nezbylo nám nic jiného,než oddlužení...To nám schválili,v září jsme měli soud. Já jsem nyní 2,5roku na rodičovské dovolené a chtěla bych od něj co nejdříve odejít,protože to není k vydržení..Jeho máma všechno ví,i mi v létě řekla,že pokud on bude dělat takový věci a nebude přes noci doma atd,že ho vyhodí,tak jsem za ní šla,když mi bylo nejhůř,ani jsem pořádně nenaznačila a ona mi řekla,že jí to naše "dilema" nezajímá...Byla skoro jako moje druhá máma,ale po tomto jsem v ní ztratila důvěru..Moje mamka bydlí 100km daleko. Na rodičáku jsem do 30.6.2013 a do té doby nesplňuji podmínky pro oddlužení, pokud bychom se rozvedli..Rozvod lze,ale jde to znovu k soudu k přezkoumání a museli bychom oba splňovat podmínky pro splátkový kalendář(každý by měl půl dluhů na sebe)a to já právě nyní nesplňuji,jelikož rodičák mi nemohou vzít. Řešila jste toto některá? Samozřejmě bych šla někam do podnájmu a tak vůbec mám ze všeho dost strach...Děkuji za každou radu.

petinda
27. únor 2013

Ahoj...nevím tedy kdo ti řekl,že na RD nemůžeš jít do osobního bankrotu,já nedávno byla u právníka a je to úplně jinak samozřejmě do bankrotu jít můžeš i na RD,ale musí se ti někdo písemně zaručit,že ti částku na ty dluhy které ti vyměří soud bude někdo dávat např rodiče,sourozenec atd....ve většině případech to pak chodí tak,že ve skutečnosti nikdo nikomu tu částku nedává,ale prostě ti to musí někdo podepsat a ty hlavně na to opravdu musíš každý měsíc mít. Takže bych se toho vůbec nebála a šupem běžela k právníkovi na sepsání nebo spíš jen pro radu jelikož když ti insolvenci sepíše na soud právník tak oni na to koukají divně jako,že máš na právníka....Přeju hodně štěstí!

martinka24
5. zář 2013

@smidatka jak to dopadlo? doufám, že jsi od něj odešla.

smidatka
autor
4. lis 2013

@petinda Děkuju moc,postupně jsem samozřejmě zjistila některé skutečnosti 🙂

smidatka
autor
4. lis 2013

@martinka24 Jo jo,odešla..

martinka24
9. lis 2013

to je super 🙂