Ospod. Pomůžou mi sepsat žádost o výživné?

zuzibuzi
26. zář 2022

Holky pomůžou mi na ospodu sepsat žádost k soudu ohledně výživného??? Diky

jancazao
26. zář 2022

@zuzibuzi asi jak kde. Mě nejen že nepomohla, ale dokonce mě přesvědčovala, ať se k manželovi vrátím. On byl ten, kdo vztah ukončil.

verka86
26. zář 2022

@zuzibuzi měla by to být jejich povinnost, od toho tam jsou. Ale záleží na lidech. Často bývají neochotní

jancazao
26. zář 2022

@verka86 opravdu? Takže když budu chtít žádat o zvýšení výživného, mám tam zajít a pomůžou mi? Teď jsme měli soud a soudkyně mi řekla, že to mám napsané špatně. Ale kolik času jsem strávila hledáním a stejně nic kloudného nenašla...

bertoldina
26. zář 2022

@jancazao Pokud se to týká nezletilého dítěte, tak ano. Ale můžeš zkusit i občanskou poradnu. Tam taky pracují sociální pracovníci a umí to.

zuzibuzi
autor
26. zář 2022

Přímo na odboru sociální péče tak jestli to má cenu...

verka86
26. zář 2022

@jancazao před mateřskou jsem pracovala na soudě a běžně jsme tam lidi posílali. Jinak určitě i na internetu je spousta vzorů a jak tady bylo již zmíněno v občanské poradně taky poradí a pomůžou

cherie24
26. zář 2022

@zuzibuzi správně by tam od toho měli být, ale u nás to OSPOD ještě všechno zhoršil. Paní nám tvrdila, že 2 tisíce se jí zdají zcela adekvátní a ještě mi řekla, že má ex pravdu, že bych mu z těch 2 tisíc měla dceru vozit až ke dveřím. 🤦 Vyřešil to až soud. 🙄 Za zkoušku nic člověk nedá, třeba tam zrovna bude sedět někdo, kdo má všech 5 pohromadě, ale raději bych se připravila i na tu druhou variantu, aby jsi nebyla vyvedená z míry kdyžtak...

zuzibuzi
autor
26. zář 2022

A to jste kdyžtak podala žádost rovnou k soudu a to jste si sama sepsala ..?