Výživné/zvýšení. Jak schůzka a soud probíhá?

alkehol
22. únor 2023

Podala jsem žádost o zvýšení výživného na tři děti,ozval se mi OSPOD, že nám paní soudkyně dává prostor k dohodě, máme schůzku a dva týdny nato soud...Otec se zvýšením nebude souhlasit takže to stejně nakonec rozhodne soud... Zajímají mě vaše zkušenosti,jak schůzka a takový soud probíhá... díky 👍

jancazao
22. únor 2023

@alkehol moji zkušenost slyšet nechceš. Ale vám přeju, ať to dopadne co nejlépe k tvé spokojenosti.

alkehol
autor
22. únor 2023

@jancazao právě, že zajímá 🙏 ať nejsem překvapená..

malinkata
22. únor 2023

Já si podala k soudu žádost o zvýšení z 1500 na 3000. 8 let jsem měla tu almuznu, ale... Ex neplatí a když, vždy mi hodí nějaký minimum. Už za neplacení seděl, očividně nezájem.
Od soudu (v lednu) mi nedal nic. Už zas dluží 13.000 +dluh za 3 roky.
S návrhem souhlasil dobrovolně, soudkyně sepsala, ale má to stejně na háku.
Sociální pracovnice radila, až půjde dcera za rok a půl na střední, ať si to nechám zvýšit zas.

jancaand
23. únor 2023

Dobrovolně málokdo kývne na zvýšení výživného. U soudu se řeší změna situace - např. u nás poslední stanovení v 1,5 roku (2500 Kč) a dítě už je teď na ZŠ 3. třída a už nebydlíme u rodičů, takže soud zajímaly všechny náklady, co platím - náklady kolem bydlení, můj plat, jeho plat, kroužky dítěte, zda nebere nějaké léky, zda ex kupuje něco dítěti atd. Nakonec to zvedli na 3500 Kč, ale stejně spíš to byla formalita, ex neplatí a dluh je přes 100000 Kč, už měl podmínku..

alkehol
autor
28. únor 2023

@alkehol Tak holky na OSPODU jsme se dohodli na zvýšení 🙏 teď už jen to podepsat u soudu a je to.