Otcovství ve lhůtě 300 dnů po rozvodu

richie1111
24. říj 2016

Dobrý den, maminky, je tady některá, co řešila stejný problém jako já? Jsem rozvedená a s novým partnerem čekáme miminko. To se však narodí dřív, než je ochranná lhůta po rozvodu 300 dnů. Tím pádem se bude dítě automaticky jmenovat po mém ex. Je možné tuhle situaci řešit jinak než přes soud či sňatkem? Například prohlášením všech 3 stran na matrice?

j.a.n.i
24. říj 2016

@richie1111 Ne, není, buď soud (zde se to dá vyřešit tím prohlášením všech 3 stran) nebo svatba ještě před porodem.

jjaanca
8. lis 2016

@richie1111 Já to mám za sebou. Není, pouze soud, nebo se před porodem vdej.

schwarzovka
28. lis 2016

Právě řeším podobnou záležitost. S manželem už spolu nejsme víc, jak 3 roky. Jenže jsme byli trochu salámisti a o rozvod požádali teprve před rokem. Přitom on už má s novou partnerkou 1,5 roční holčičku. Já s přítelem otěhotněla nedávno, takže se musím stihnout rozvést a vdát. Vdávat už jsem se teda znovu moc nechtěla, ale co se dá dělat. Jen jestli dokážu popohnat ten soud, no...
Ta lhůta je šílená, jako kdybychom chtěli s ex oslavit rozvod sexem. :/

richie1111
autor
28. lis 2016

@schwarzovka taky taky 🙂 nakonec to resime tou svatbou. Jak rikas, kdyby bylo na me, uz bych se podruhe nevdavala, ale myslim na prcka, nejde uz o me, ale o nej 🙂 Tak at vam to taky vse dobre dopadne 🙂