Prosím o radu, jak to řešit

monikavelichova
20. črc 2021

Dobrý den, nevím jestli to sem úplně patří ale chtela bych poprosit o radu. Jsem 2 roky rozvedená. Bývalí manžel platí a neplatí alimenty na naše 2 děti staršímu je 13 mladšímu 9. Teď zrovna jsem ve fázi kdy zase neplatí byla jsem na něj podat trestný oznámení na PČR. Do práce asi nechodí má spíš nějaké brigády. Ale o co mi jde chtěla bych na soud poslat žádost o navýšení alimentů protože vím a mám důkazi že peníze má ale ne na to aby platil na svoje děti ale sázky na internetu. Je to gembler a když má na to aby prosazel za měsíc 150.000 tak proč by neměl na to aby platil na svoje děti větší alimenty. Můžete mi prosím poradit jak toto řešit. Děkuji Monika.

j.a.n.i
20. črc 2021

@monikavelichova Upřímně a k cemu ti bude, ze budes mit na papíře vyšší alimenty, když ti stejne neplati ani stavajici a vymahat taky vypafa, ze neni kde.

uzivatelkapetra
20. črc 2021

Pokud jde o online sázky, tak tam musí být registrovaný hráč ne? S automaty netuším jestli se to dá nějak dokázat. Jak víš kolik prosází? Pokud si na automaty půjčuje, tak je jen otázka času, kdy se dostane do dluhové pasti a nebude mít už vůbec žádné peníze.

jipe
20. črc 2021

spíš bych podala exekuční návrh. at z něj dostaneš to, co dluží. Ale jinak ano, můžeš podat na soud návrh na zvýšení výživného, na netu najdeš určitě hromadu vzorů

veronikaqw
24. črc 2021

@monikavelichova mam pocit že nově jdou alimenty ze státní kasy a pak to stát vymáhá z otce , právě proto aby zajistil ze samoživitelky budou mít dostatek financí
Ale nejsem si jistá jestli uz to prošlo , zkus se na to kouknout, jinak po 3 letech od zvýšení alimentů máš nárok na zvýšení

j.a.n.i
25. črc 2021

@veronikaqw Uz to proslo, ale představujes si to jak Hurvinek valku, fakt to nefunguje tak, ze on nezaplatí a stat ti to da. Musis prokázat vymahani atd.

veronikaqw
25. črc 2021

@j.a.n.i ne nepředstavuju ,jen nevím jak to chodí ale četla jsem to na internetu tak jsem to pani napsala ,nikomu jsem nic nezaručila a jen pani poradila toť vše

j.a.n.i
25. črc 2021

@veronikaqw Radou, ktera ji je celkem k nicemu, pokud nema vyzivne vymahane exekučně.

veronikaqw
25. črc 2021

@monikavelichova Zkuste napsat na vasevýživné.cz poradí vám a případně pomůžou s exekučním řízením ,je to zdarma takze je to furt lepší než čekat jestli se smiluje a neco vam pošle nebo ne
Když začnete s exekučním řízením ted tak sice penize dostanete nejdriv až v prosinci ale když se vám to povede mate pak na 2 roky klid od nervů a starosti s výživným

monikavelichova
autor
26. črc 2021

@veronikaqw děkuji moc za radu

monikavelichova
autor
26. črc 2021

@uzivatelkapetra já chtěla řadu ne otázky ale díky

petradt1986
31. črc 2021

Ahoj mam to same. Byvaly neplati. Pritom pracuje(na černo). Uz jsem pred lety podavala trestni oznameni dvakrat. A k ničemu to nevedlo. Nyni podavam opet. Syn jde na stredni. Chrela bych to i zvýšit. Ale jakou to ma cenu kdyz neplati vubec :(. Neni nac dat exekuci. Vim ze se ted ozenil. Jezdi si v aute novém. Ale nic psane na sebe nema.