Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Rozvod. Co se řeší u soudu?

janinaj20
1. zář 2011

ahoj.chci se jen zeptat za kamarada,ktery se rozvadi.
co se řesi u soudu?ptaji se na duvod rozvodu, neveru manzelky. atd nebo se tam na duvody neptaji?mate nekdo zkusenosti?
budou tam mit i cca 12 lete dite,ktere by teoreticky mohlo rict u koho chce bydlet. avsak byly prazdniny a dite travilo cas posledni dny prazdnin s matkou,ktera zmanipulovla se svym novym pritelem dite natolik,ze nechce byt ani den u otce.
tak to fakt nechapu,vzdyt otec je ten,ktery x let trpel manzelky neveru,ktera ke vsemu rozvratila rodinu s miminkem.. a otec ma byt nejhorsi?

co v tehle situaci delat,co kamaradovi poradit?

jipe
16. zář 2011

@janinaj20 Ahoj, v případě, že se manželé nedohodnou, tak manželství nelze rozvést, dokud nenabude právní moci rozhodnutí o úpravě poměrů nezletilých dětí pro dobu po rozvodu. Asi záleží, kdo ten návrh podá a co všechno v něm vylíčí a jak se proti tomu bude druhý bránit. V případě 12 letého dítěte, bude toto dítě "zastupováno" pracovníkem orgánu sociálně právní ochrany dítěte, takže doporučuju se s ním spojit, ještě před řízením. Pokud to soud uzná za vhodné, vyslechne i dítě, případně nechá udělat posudek od psychologa, pokud to některý z rodičů bude navrhovat Následně u rozvodu opět budou řešeny příčiny rozvratu manželství, takže určitě se tam může řešit (pokud už to není v návrhu na rozvod), že příčinou je mimo jiné nevěra. POkud se jedná o tzv. smluvený rozvod, případně schválení dohody rodičů o výchově a výživě nezletilého, tak se tam důvody vpodstatě neprobírají.

aja2004
8. čer 2013

přesně tak jakříká janinaj20 taky mám zkušenost se soudním znalcem obor pedopsychologie strávili jsme tam šest hodin a dostal z nás všechno hlavně z dcery a to mě velmi pomohlo,OSPOD nemá moc pravomocí max nařídí mediaci .Ale ten psych.posudek má největší vliv u soudu ale je to drahý 10000 zaplatit do tří dnů a každý půlku.

Sem začni psát odpověď...

Odešli