Rozvod - premýšlam nad právnikom, máte skúsenosť?

mima1986plzen
28. dub 2014

Ahojte, prosím o radu, chcem podať žiadosť o rozvod, ale bojim sa že muž mi bude robiť problémy kvoli dieťaťu, preto premýšlam nad právnikom.Vedeli by ste mi poradiť aké máte skusenosti, prípadne doporučiť lacného a dobrého právnika v Plzni?

zamilovanadonej
28. dub 2014

@mima1986plzen Mám rozvod za sebou, podle mě nemá cenu na stání o dítě platit právníka- stejně je tam přítomna sociální pracovnice která hájí zájmy dítěte. Pokud by to nedopadlo dle tvých představ tak se v určené lhůtě odvoláš a právníka se můžeš vzít na druhé stání.

mima1986plzen
autor
29. dub 2014

@zamilovanadonej Ďakujem za radu, mám strach z toho čo bude, muž vravel že mi nebude robiť problemy, a teraz si dáva podmienky a nechce mi podpísať rozvodový papier. Práve preto som premýšľala o právnikovi.

ivular
29. dub 2014

@mima1986plzen Můj názor je jiný než zamilovanadonej. Pokud s manželem nebude domluva co se týká styku s dítětem, určitě bych do právníka šla. Bohužel znám min. jeden případ, kdy maminka riskla sporný soud bez právníka a soudkyně jim nařídila střídavku ☹ Tím nechci říct, že to hrozí i u vás.
Znám dobrou právničku z Prahy, která dělá spory i v Plzni (ovšem hradíš jí cestu), pokud by ses pro právníka rozhodla a nemohla nikoho dobrého sehnat, napiš pro kontakt.
Držím pěsti!

zamilovanadonej
29. dub 2014

@ivular Já jsem se snažila poradit vzhledem k tomu, že osobně jsem zažila "soudy o dítě" dvakrát. Samozřejmě to záleží na soudci i sociální pracovnici, ale nějaké extra drama se nekoná (ani co vím od známých), každý většinou "zkrotne", tím myslím že si tolik navyskakuje jako v soukromí. A odvolat se jde vždy.

ivular
29. dub 2014

@zamilovanadonej Rozumím, jestli je chlap alespoň trochu soudný, opravdu by nemusel být právník nutný. Můj ex je ovšem opravdový ďábel - nezná mezí, nezastaví se před ničím a před nikým. Soud nás teprve čeká a bojím se neskutečně, právě proto že vím co je ex zač. Možná i proto už radím všem neriskovat a vzít právníka. Ale jak říkám, záleží jak moc velká svině (pardon) exmanžel tazatelky je.

ivular
29. dub 2014

@zamilovanadonej Ještě jsem zapomněla dodat, že za ty sociální pracovnice bych ruku do ohně taky nedala. Jako bývají to většinou rozumné ženské, ale co vím z doslechu, tak pokud začne jít při soudním řízení do tuhého, nepálí si prsty a zaujmou spíš neutrální postoj 😖 Záleží samozřejmě člověk od člověka, ale v případě sporného soudu bych na ně raději moc nesázela.

zamilovanadonej
29. dub 2014

@ivular Bývalý taky u soudu zkoušel vyskakovat a pomlouvat mě, a soudkyně ho jen setřela že to není předmětem jednání. Pokud tazatelka ví, že budou řešit především výši alimentů, tak se právník hodí. Ale pokud právník neví, co protistrana u soudu vytáhne a bude požadovat, bude tam stejně jen do počtu, proto říkám, že na odvolací soud by se hodil víc.

mima1986plzen
autor
29. dub 2014

Ďakujem Vám obom za rady, muž na mňa utoči skor psychicky, vie ako milujem syna, a tak ma nim vydiera, preto premýšľam nad pravnikom. ale ešte uvidim ako sa to vyvinie, chcem podať žiadosť čo najskor, ale mala som poradené, že ak ju podám po pol roku čo spolu nebývame, tak nás rozvedu rýchlejšie. Vieto o tom niečo, je to skutočne tak?

andelka
5. kvě 2014

@mima1986plzen půl roku je podmínka u nesporného rozvodu. A jde o to že nevedete společnou domácnost, nežijete spolu intimně atd. Já to brala tak že tohle by mělo být splněno v době podání návrhu, ale prý stačí když je to v době jednání (což ale závisí na vyríženosti soudu). A před samotným rozvodem musí být vyřešená péče o děti.

mima1986plzen
autor
5. kvě 2014

@andelka Ja s malym som sa od manžela odsťahovala koncom prosinca, takže doporučujete počkať?o malého sa starám ja, nemám problém s tým keď ho chce vidieť, mám to uviesť do návrhu, alebo stanoviť presné terminy, napr. 2 krat v mesiaci cez vikend?alebo každy vikend?

andelka
5. kvě 2014

@mima1986plzen napřed se podává návrh na úpravu výchovy a výživy dítěte a potom rozvod. Teda pokud půjdete nespornou cestou. Bude to tak jednodušší. Už bych to klidně podala, než dojde na rozvod, tak to 6m od odstěhování bude. Jednání o dětech bývá tak 1-2měsíce od podání. A pak za 1-6měsíců samotný rozvod (záleží jak na kterém soudě)
Do toho návrhu na výchovu napište jakou formu péče chcete (ve vaší, společné, střídavé), jestli jste s edoholdoi na výživném a jestli chcete tak i na frekvenci styku. Pokud to nebude dohoda rodičů, tak napište prostě svoji představu o všem, a soud rozhodne.

mima1986plzen
autor
5. kvě 2014

@andelka Návrch na úpravu výchovy?ja to asi nezvladnem, mala som problem napisať navrch na rozvod :(

andelka
5. kvě 2014

@mima1986plzen jo no, ten jsem měla taky dobře 😀 a s tímhle jsem si nevěděla rady. A pak ještě dohoda o majetku. S tím návrhem na úpravu péče o děti ti pomůžou na OSPODu.

habanka08
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elisska2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
habanka08
Odpověď byla odstraněná
Zobraz