Školka a styk s otcem

martinarajzrova
18. lis 2016

Dobrý den, mám dotaz...mám tříletého syna, od ledna nastupuje do školky, syna mám soudním rozhodnutím ve své péči. Nyní se má znovu upravovat styk s otcem, který má čas jen jeden víkend v měsíci si ho brát (směny). Nyní chce si brát syna od ledna hned po obědě ve školce (cesta ze školky do jeho byliště je cca hodina) - je jisté, že dítě usne a ne zrovna dobře se vyspí. Mám reálnou šanci u soudu, aby k vyzvedávání přes víkend nedocházelo (vyzvednutní ve 12:00-17:00 a z toho dítě stráví 2 hodiny v autě) a to, že na něj nemá čas jindy je jeho věc? Povinný styk je jen o víkendu že? přes týden je to od rámec styku že? Děkuji za všechny odpovědi 🙂

megynka13
18. lis 2016

Krásný den, já tedy neznám samozřejmě váš život, ani váš případ nějak více podrobně, ale na tohle já mám nejspíš jiný názor - já bych otci svého dítěte ve styku nikdy nebránila. Je to jeho otec, patří a bude patřit do jeho života. Pokud je to nějaký násilník, ochlasta nebo tak, pak je to jiná, ale pokud je to normální a slušný člověk, na soud bych kašlala a zařídila se podle sebe/vás, jak to bude vyhovovat všem stranám. Samozřejmě i dítěti, to je jasné, ale pokud s otcem nemá problém a ví, že je to jeho táta, nebránila bych mu. Že otec bydlí daleko a cesta je delší, za to přeci nikdo nemůže. Nebo mu můžete nabídnout, že bude ze začátku za malým chodit k vám, případně někam ven - poblíž vašeho bydliště.

martinarajzrova
autor
18. lis 2016

kdyby se s ním šlo domluvit, nemám problém, zkoušela jsem mnoho návrhů i nabídku toho, aby přišel on se svým návrhem, nedočkala jsem se. V žádném případě mu otce nechci brát, ani nemám na to právo. Ale jak se mám domluvit s někým, kdo nemluví (psychické potíže - bojí se lidí, nedokáže mluvit s lidmi..) - léčení, pomoc odbornou odmítl

digydigy
19. lis 2016

@martinarajzrova mailem, smskami, dopisama...

martinarajzrova
autor
20. lis 2016

všechno jsem dělala, neodpovídal a když jsem přijela osobně, utekl a zamkl