Snížení alimentů a další dítě

toninkova
25. lis 2017

Takovou diskuzi jsem tu ještě nenašla, takže.. jsem v situaci... Manžel má z předchozího manželství dceru 15 let, na kterou platí již roky pravidelně měsíčně 5000.-, přispívá na oblečení, koníčky apod. Nyní máme spolu dceru, které jsou dva roky. Manžel před půl rokem přišel o zaměstnání. Kvůli nastalé situaci manžel zažádal o snížení alimentů, načež bývalá manželka samozřejmě o zvýšení. Na jednání se sociální pracovnicí, bývalou manželkou a dcerou se dozvěděl, že skutečnosti jako ztráta zaměstnání a další přírůstek do rodiny není důvodem ke snížení, čemuž nerozumím...!!! Můj dotaz -
bude soud zajímat naše společná dcerka a výdaje s ní související??
Může tato pracovnice OSPODu u soudu také vypovídat - že prý máme auto prodat a koupit si levnější, že prý má jít manžel vydělávat do světa...??? Není to zastrašování? Děkuji za každé info, stání je již v pondělí... 😲😠

martinav89
28. lis 2017

Tak může jít manžel nebo ty na brigádu, ne? Když nevycházíte, něco si přivyděláte, takových lidí je, co mají 2 práce... Nevím co jiného na to napsat. Našla sis muže se závazkem a ten nezmizí tím, že si pořídíte další dítě. Píšeš, že má vaše dcera už 2 roky. To půjde brzo do školky, ty zpět do práce a zase bude o něco líp.

superkousky
28. lis 2017

@martinav89 Přesně tak . Kdyby si paní udělala 6nočních v obchoďáku,tak mají hnedle 5tis. Zase na druhou stranu ,je to dítě chlapa,tak bych spíš poslala jeho 😉

toninkova
autor
29. lis 2017

@veroniquecz děkuji za nabídku, me sme hanáci, ale manžel nastupuje od prosince do vedlejší obce na skládku 😁, a to dělal 20 let sales managera 😁

@hanula311
@kridav
Neměla jsem tady tu diskuzi zakládat, nikdo neví, jak to opravdu všechno je... Dcera k nám už nějakou dobu nechodí, jak jsem psala výše, nejsou peníze, není láska... Nemá tu na oběd nic z KFC, chození po obchoďáku není zrovna naše hobby, hold tu nemá svůj luxus...Pro ni je 5000.- jen měsíční kapesné a já tolik peněz nemám pro 3 člennou rodinu... Když se manžel chystal na stání, měli jsme doloženy paragony výdaje za poslední 3 roky ve výši cca 48000.- a nikoho to nezajímalo, ale teď, když je peněz málo, je vše špatně...
Jen pro zasmání, dcera je v prváku na SŠ a BM se nechala slyšet, ať se tatínek připraví, že platit bude i na vysoké... Já ji to přeju, ať na výšku jde, ale ne z trucu, aby tatínka obírali další roky...

Ale jak tady psala některá z maminek, těší mne, že se s manželem a dcerou milujeme, jsme všichni relativně zdraví a BM může jen závidět.Ona nikdy šťastná nebude!Nikdy totiž nebude mít dost.

A tímto s koníkem na dlouhou dobu končím!! 😁

janeceeeeek
4. čer 2022

@hanula311 v takové situaci jsme teď my🥺Bejvalky se snaží mého muže sedřít z kůže, jezdí si na dovolenky a my veškeré peníze cpeme dětem,které můj muž nemá ani možnost vídat🤦Ale platit to jo to by chtěly....