Soud ohledně dítěte. Máte zkušenost?

jessika21
31. srp 2021

Dobrý den měla bych dotaz ... Mám dceru má rok a půl přestěhovala jsem se sni z Liberce do Třebíče tata ji bydli v liberci v byte kde jsme bydleli ... podali jsme to na soud .. soud Máme mit za pár dni v liberci a chtěla bych ho mit tady kvůli mali ( nemáme hlídání ) . Můj ex dela vojnu chce stridavou péči nebo ze ji budu vozit do Pulky cesty a budu pro ni jezdit do pulku cesty . A chci se zeptat jestli někdo v tom má skušenost. Děkuji předem 🙂

barmil
31. srp 2021

@jessika21 soud je vždy tam, kde má dítě trvale bydliště. A to s tím vozenim na půl cesty je dokonce doporučení Ústavního soudu. Ale nemyslím si, že by tak malé dítě šlo do stridavky.

jessika21
autor
31. srp 2021

@barmil Děkuji za odpověď mala mela trvalý v liberci Já jsem odešla 20.6 a az 1.7 mela trvalý v trebici ... Takže právě nevím jak .. právníka jsme si sehnaly az dneska kvůli financim az ted ... Takže nevím co bude ... nemam řidičák a ani odvoz ... mala když je u něho je s rodiči a on má novou 17 letou holku takže vím že na moji dceru zapomene a skončil to ale ted mam obavy aby mi ji nevzal nebo něco. . Ted a je dost hnusný nic se mu nelíbi nejde se snim dohodnout

jessika21
autor
31. srp 2021

@jessika21 bydlela jsem u mamky to se mu nelíbilo protoze 1+1 a víc osob tak mi město dalo azylak pro matky jsme tady už skoro 3 měsíc mala má svuj klid Všechno. .. ale on má byt tak se bojím aby mi ji nevzal Já bez mali nebudu .. Nevím jak to chodi u soudu co se tam říka nic ...

irmamala
1. zář 2021

Nevezme, pokud nejsi fetka, alkoholicka a nezanedbavas ji. Ale s tou dopravou, na to ma narok. Ze nemas odvoz neni jeho problem, ty jsi se odstehovala do jineho mesta.

jessika21
autor
1. zář 2021

@irmamala aha Dobře 🙂

barulina
1. zář 2021

@jessika21 takže stridavka není uplne pravděpodobná, vzhledem k vzdálenosti, ale není ani nereálná. Dítě může mít dvě skolky, školy, to už je pak na zvážení vašich dalších soukromých záležitosti, psychiky dítěte a pod. Ale co se týče skolky, znam soudy kdy vazne nevidely problém. Ja například mela s otcem malé mela rozšířený styk. Jezdila k nemu co 14 dni od ct do ut. Malá dvě skolky mela a naprosto v pohodě. Taky máme na střídačku vánoce, silvestra. Prázdniny na pul. Dojíždění na pul je velmi reálné.

jessika21
autor
1. zář 2021

@barulina a když mala má teprve rok a půl tak je to možny mala nechodí na nočník pořádně nemluvi ... a vím že beze mne nebude Já se jenom pohnu a hned mama je u něho jde ke dveřím a brečí mama ....

barulina
1. zář 2021

@jessika21 tak bohužel, rok a půl staré dite, které je zvyklé na otce, nevidím důvod. Ale pevně věřím, že se vše vyřeší v zájmu dítěte. Zřejmě se po kd se nedohodnete, meditaci, příp. Psycholgum. Nevyhnete

hanka_333
1. zář 2021

@jessika21 a co azylak v Liberci? U soudu se to bere tak, že kdo se odstěhoval je v nevyhode.

jessika21
autor
1. zář 2021

@barulina ona je víc zvikla na mne ... uvidím co z toho bude

jessika21
autor
1. zář 2021

@hanka_333 Já jsem na azylaku v trebici je to tam nový a jsem v místnosti sama s malou je tam hodně prostoru Já svuj prostor na spaní na hranici Všechno jak má mit. ..