• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Styk otce s malým dítětem během a po rozvodu

27. srpna 2015 
autor
http://www.pilaw.cz/viaiuris/index.php?p=msg&id=156

Házím link,líp bych to nenapsala,ale vyjadřuje to dost přesně moji situaci
7. srp 2008 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Někdo tady psal ,že sledování je trestný čin.Bohužel není,aspon zatím,Jedná se o tom.Určitě bych to ho využila,kdyby to šlo.Jestli to půjde později,tak uvidím podle jeho chování,co budu dělat.
7. srp 2008 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ria: Ze bych někdy byla ráda,že má o dítě zájem,to si myslím,že spíš tady přistanou mimizemštani.

Rio, nechci ti do toho mluvit, ale třeba jednou a možná dřív než si kdekdo myslí, změníš názor a budeš ráda za to, že ti finančně pomůže a že si malou bere a má o ni zájem. Rozhlédni se kolem, co by osamocené matky dali za to, aby otec dítěte o to dítě zájem měl, aby ho měl rád, aby s ním jezdil na výlety apod.
Z toho co píšeš vyplývá, že TOBĚ vyhrožuje, sleduje tě, vydírá tě apod. ale musíš se na to dívat z hlediska nezletilé. Pokud ji MÁ RÁD a pokud má o styk s ní zájem, nikdy to nemůžeš upírat, to bys nemohla přeci Michalce udělat, třeba....možná...bys jí víc uškodila než prospěla. Jednou si s čistým svědomím řekneš, že jsi dělala všechno proto aby malá byla jak s tebou, maminkou tak s otcem a nikdy si PŘED NÍ! o něm špatně nemluvila. Myslím, že takhle by to určitě chtěla.
11. srp 2008 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přijde mi, že ji chceš uchránit před ním, ale není to trochu ubohé? Je to její otec a má na ni stejná práva jako máš ty.
Pokud to není násilník, těžký alkoholik, mentál apod., pak se styk s dítětem nikdy neomezuje!! To si pamatuj.
A vždy je ten otec pro vlastní dítě přínosem!!!!
11. srp 2008 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vážím si názorů ostatních,ale každý může mít na věc jiný názor.Přeju ti,aby ses nikdy do takové situace nedostala a a abys nemusela tento svůj názor měnit.Tohle opravdu si nemůže umět představit člověk,který to nezažil.
Kromě toho,já se nechci mstít jemu,mě jde jen o Michalku.Proto před ní o něm nemluvím špatně.Dobře vím,že pokud se bude muset s ním stýkat,tak bych tím nejvíc ublížila právě jí.Když dva lidi navádí dítě proti sobě navzájem ,je to opravdu ubohé a dítěti to moc ublíží.I během návštěvy jsem radši zticha,kvůli Michalce,a snáším naopak jeho urážky a napadání a to ,že se ji zkouší navádět proti mě.Nedělám nic,aby Michalka nemusela být u nějaké hádky.Taky to není dobře,že to snáším,ale přijde mi to jako menší zlo pro Michalku.Pokusím se to řešit jinak,řvaním na něho stejně nic nevyřeším.
12. srp 2008 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím maminy potřebovala bych poradit s manželem s kterým již nežiju mám dítě (a jsme před rozvodem) mám rozhodnutí od soudu, že malý je vmé péči a malého má mít jednou za 14 dní, ale on toto nedodržuje neustále mi dělá problémy a chce ho jinak než je stanoveno já už mám nějaký pogram a on mi ho chce nabourat v tom víkendu co ho má mít.Neustále si vymýšlí prodloužené víkendy apod... zjistila jsem že už za manželství měl přítelkyni a bere k ní syna zajímalo by mě zda mám právo vědět kde s tím klukem je a s kým se stýká, protože mám strach aby na něj neměla špatný vliv...
Děkuji...
18. čer 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laduska76 Máš právo na to, aby dodržoval soudem určený režim, nicméně kde je s dítkem a s kým se při tom stýká je jeho věc (pokud by samozřejmě nešlo o něco v rozporu se zákonem...), on je jeho rodičem stejně jako ty a jak by se ti líbilo, kdyby on chtěl řešit, zda sis nenašla nového přítele a zda se s ním dítko náhodou nestýká.
18. čer 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@laduska76 Tak jestli máte stanovený styk, ty mu dítě nemusíš dávat jinak, je to na tvojí dobré vůli. Takže když budete mít nějaký program, tak mu to řekni a dítě mu nedej. Něco jiného jsou víkendy, kdy on má dítě mít, to ty jsi povinna mu v té době styk umožnit a ne si dělat program.
Kde s dítětem je a co dělá, ti říct nemusí, kdyby měl přítelkyni, tak se s ní asi dítě stýkat taky bude, stejně tak s tvým přítelem. Kdybys měla pocit, že se tam děje neco, co by mohlo dítěti škodit, můžeš to nahlásit na sociálce a požádat o prošetření podmínek u otce.
24. čer 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ria80 zdravím. Jak to s Vámi nakonec dopadlo? Hodně se mě váš případ dotknul, protože řeším něco podobného. Manžel od nás odešel k jedné "spřízněné duši", ještě před narozením dcery a ze dne na den zahodil náš 7 vztah za hlavu a začal „pálit mosty“. Momentálně se spolu soudíme o výši výživného na dceru, protože i když tvrdí, jak moc ji miluje, platit se mu moc nechce (A mně ještě čeká rozvod :frowning2:! ). Ani jej nezajímá, z čeho dceru, když jsem na MD uživím (A kromě toho hypotéku a byt. Jeho jediný návrh řešení je, že nech byt prodám). Ve styku s dcerou mu nebráním, ale taky mu dceru nemůžu dát bez dohledu, protože se o ni nedokáže postarat (Ani plenu nevymění!) a taky netuším, co se mu honí hlavou. Taky mám strach, aby ji třeba i nechtěně neublížil. Nicméně, manžel strašně bojuje o styk s dcerou, upravený soudem a tvrdí, že mu bráním v setkávaní s ní. Samozřejmě, že to není pravda. Vidí ji minimálně jednou za 10 dnů. Ale, taky odmítám být v pozoru, když už mám svůj program. Mimo jiné mi jeho přítomnost nedělá dobře – po jeho odchodu vždy spadnu do hrozných depresí, protože stále nemůžu uvěřit tomu, jak nám to mohl udělat a jak může být po tolika letech společného života tak bezohledný. Mám pocit, že mu s těmi návštěvami nejde ani o dceru, ale tímhle způsobem se mi chce pomstit za to, ze celé okolí stojí při mně a nelituje ho jako toho chudáčka, který musel tu hroznou mrchu, co chtěla od něj, aby se postaral o rodinu a trávil méně času s kamarády v hospodě, opustit. Taky jsem přecházela všemi možnými stavy a opravdu mně štvou příspěvky typu, že dítě musí mít za každou cenu otce a že je to v jejím zájmu. Moji holčičce je 5 měsíců. Myslím, že jako milující matka vím daleko lépe než cizí lidi, co je nejlepší v jejím zájmu. Pokud ten otec není pro ní přínosem, považuji to v rozporu se zájmem dítěte. O opaku mně asi těžko někdo přesvědčí. Já svému manželovi nebudu bránit ve styku s dcerou, ale taky bych byla nejradši, kdyby ho to po čase přešlo a o dceru ztratil úplně zájem a dal nám pokoj. Alespoň bych se nemusela dívat do smutné a nechápající tvářičky své dcery a vysvětlovat ji, proč ťaťka odchází a nežije s námi jako ostatní tatínkové. Je to sobec a zbabělec a nemyslím si, že by ji byl někdy oporou třeba, jako můj ťaťka, který byl při mně, když nás manžel opouštěl, nebo mně vezl do porodnice, nebo každý den mi s ní pomáhá třeba jenom tím, že jde s ní na procházku, nebo mi doveze kojeneckou vodu, abych se s tím sama netahala...
26. zář 2012 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, prosim o radu nebo zkusenost. Žiju s přítelem, ja mam jedno dítě a on taky. Muj byvaly partner bydli ve stejnem meste jako ja, takže pokud se ozve ze chce malého vídet (4 roky) nebráním mu.Přítelova byvala se odstěhovala do Prahy - od nás cca 350 km. Soudem mají urceno ze díte je v peci u matky a s otcem - po domluve. Jeho syn má 5 let. O střídavou peci zadat nechceme - stojim si za tim, že aby mělo dítě 2 skoly je blbost. Kdyz se chystame do místa bydlíste vzdy je nejaky problem, proste mu ho nechce davat. Chceme podat zádost na soud o uplravu styku aspon jeden víkend v mesici. Pro nas by to bylo casove velice narocne - i pro to dítě vlakem sem tam. Máte nejaké zkusenosti jak tuto situaci řešit? Znate nekoho kdo to tak má? Jak to funguje?
25. srp 2015 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejba27 prostě podejte návrh na určení styku, že dohodou to nefunguje. Vzdálenost je to velká, ale aspoň jeden víkend bych dala.
27. srp 2015 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek