Svěření dítěte do péče dohodou, musíme s tím na soud?

terka228
8. zář 2016

Prosím o radu, přítel od nás odešel. Máme spolu syna , téměř 2roky. Nyní jsme sepsali dohodu o svěření dítěte do péče matky a o placení výživného a styku otce s dítětem. Dohodu jsme podepsali, podpisy jsou na úřadě ověřené. Takže konečně mohu jít na úřady. Ale kamarádka mě upozornila, že prý svěření dítěte do péče by mělo být stejně soudně. My jsme se právě soudům chtěli vyhnout, když nejsme manželé.
Musím tedy tu naši dohodu přesto odnést na soud??? Jak to je? Na úřadě, kde vyplácejí příspěvky jim stačí ty ověřené podpisy... Děkuji moc.

vojtisek2007
9. zář 2016

@terka228 tak když tohle všechno máš, je to nejjednodušší poslat na soud a nechat stvrdit tam...napíšeš návrh na svěření dítěte do péče,výživné a styk a jako příloha bude ta vaše dohoda, asi bude potřeba tam jít,nařídí jednání, ale pokud jste dohodnutí, byla by to otázka pár minut. Dávat to tam určitě nemusíš, je to na tobě,ale pokud máš něco "odkleplé" soudem, je to lepší....

terka228
autor
9. zář 2016

Aha,no mně jde o to,jestli je to pravomocné,když tam jsou ty ověřené podpisy....Kdyby se třeba muž zbláznil( no ja doufam,ze ne) a podal by si v budoucnu treba žadost na soud o svereni díťete do péče,tak jestli by na to měl nárok a nebo je ta naše smlouva jasná,že je v mé péči.

vojtisek2007
9. zář 2016

@terka228 smlouva je jasná a platí, ikdyby podpisy nebyli ověřené notářem,ale pokud by se třeba za rok zažádal o svěření do péče, tak by byl soud a to jestli máte sepsanou dohodu by bylo v tu chvíli jedno

martinal08
9. zář 2016

Určitě nechat ošetřit soudně.Chlapovi rupne v bedně,rozhodne se neplatit výživné nebo libovolně měnit styk s dítětem a ty s tím neuděláš vůbec nic.

terka228
autor
9. zář 2016

Aha tak děkuji a stačí tedy tuto naší podepsanou dohodu nakopírovat a odnést na podatelnu soudu? A kolik kopií tam potřebujou na tom soudě mít ?

lotrando30
10. zář 2016

Dobrý den holky,
S manzelem mame 4 leteho synka, bohuzek je situace, ze pujdeme od sebe a chci se zeptat, manzel chce maleho kratky dlouhy tyden, ale me to nevyhovuje potrebovala bych dejme to u pondeli utery streda to delam dele v praci a ct pa so ne aby byl semnou, avsak manzel stale stimto nesouhlasi a nechce mi tak pomoci. Ja bydlim v byte moji maminky platim akorat inkaso a praci mam stalou, on by prozatim byl u rodicu doma, praci ma taky.maly ho miluje stejne jko me a manzel se o nej bajecne stara tudiz mu ho brat nechci, ale kdyz se nechce normalne domluvit co me ceka? Me otazky:

co kdyz manzel zazada stridavou peci tyden a tyden a ja stim souhlasit nebudu? mohou mi ho vzit nebo na to pristoupit?
kdyz bude probihat dejme tomu ten soud kdo ho bude mit u sebe?

Dekuji

lajla
10. zář 2016

@lotrando30 dejte to k soudu a ten rozhodně, nikdo na konikovi nemůže vědět kdo bude mít dítě u sebe...

lotrando30
10. zář 2016

@lajla No takovou odpoved jsem zrovna potrebovala 😄 Spis jsem chtela poradit,kdo byl treba v podobne situaci 😉

lajla
10. zář 2016

@lotrando30 já to nemyslela ve zlém...ale dala jste přímé otázky a na ty nelze odpovědět,stacilo jinak formulovat,hezky den

lajla
10. zář 2016

...jinak Segra v tomto pracuje, soud určité nebude přihlížet k tomu co vyhovuje Vám...ale co je nej pro dítě, musí se brat v potaz x tisíc skutečnosti...takže i kdyby Vám x holek tady odpovědělo v souhlasnem rytmu, nemáte stále jistotu že to tak bude...to opravdu rozhodně jen soud

mr_falko
10. zář 2016

@lajla tak treba my jsme se u rozvodu DOHODLI a tak jak jsme se dohodli, tak to taky soud uznal...maly bylo necelych 6 let, takze tezko mohla mit nejaky slovo...a to navic mame jeste tak, ze ji ma v peci otec, takze dost nestandardni situace na cesky pomery...pokud se uz dohodli a na dohode trvaji a chteji to tak, tak jim to pravdepodobne soud takto umozni...eventuelne se pak da i ta dohoda opet u soudu zmenit...

lajla
10. zář 2016

@mr_falko četla jste to? Paní píše že se nemůžou dohodnout ad manžel

mr_falko
10. zář 2016

@lajla jo, tak to promin, to ja reagovala na autorku a ne na ten dotaz nize. Omluva leti 😉

lotrando30
10. zář 2016

No me by to vyhovovalo treba aby ho mel manzel Ne Po Ut a ja zbytek jelikoz delat ty dny dlouho.
A co kdyz si manzel zazada o tyden a tyden, priklepava to tak soud?

terka228
autor
11. zář 2016

@mr_falko Takže jestli tomu dobře rozumím, měl by každopádně proběhnout soud...nejde to prostě bez něj.

vojtisek2007
12. zář 2016

@terka228 bez něj to samozřejmě jde, ale s posvěcením soudu se je to asi lepší, samozřejmě že rozsudek od soudu ti nezaručí, že bude řádně platit a nebude šachovat se stykem, jak někdo psal výše (mám vlastní bohaté zkušenosti),ale všude a všichni asi líp pohlížejí na rozsudek od soudu, než na nějakou dohodu mezi vámi,kdyby potom něco...náhodou....

vojtisek2007
12. zář 2016

@lotrando30 soud by k tomu měl přihlídnout, pokud chcete střídavou péči a ty kvůli práci, bys potřebovala tak jak píšeš, tak si myslím, že by to měl brát v potaz, my měli původě taky střídavou a to po dni - on Po+ST+obvíken, já ÚT+ČT+obvíkend a taky kvůli mojí práci, protože v pondělí a středu jsem bývala až do 19ti hod....soud s tím neměl problém a to ex žádal o děti do výlučné péče

terka228
autor
12. zář 2016

@vojtisek2007 Děkuju, zajdu dnes na OSPOD zeptat se, jak by to mělo vypadat... a podám to. Ještě jednou děkuji 🙂

erakis
15. črc 2021

@terka228 dobrý den, prosím, vím, že už je to stará záležitost, ale řeším teď úplně tu samou situaci a zajímalo by mě, zda je soud tedy opravdu nutnost nebo stačí sepsaná dohoda a ověřené podpisy. Děkuji

terka228
autor
1. srp 2021

@erakis Dobrý den, na úřadech opravdu stačí jen sepsaná dohoda - vzor najdete na internetu, a pak ověřit podpisy. Na úřadě práce mi pak kvůli dávkám vyřadili tehdejšího přítele z posuzujících osob k přiznání příspěvků. Ještě jsem musela mít papír od něj z práce, že nepobírá na děti úlevy na dani. Přeji hodně sil 🙂

michellefcgfree
3. zář 2021

@terka228 Krásný den , mohu poprosit odkaz na formulář pro dohodu o svěření dítěte do pece ?
Chci od partnera odejít ale jakmile mu to oznámim udělá mi peklo takže jsi nejdřív než přijde obsilka k soudu mít něco v kapse . Dost se v tom placam a nevím co nejdřív udělat . Děkuji

marselina
3. zář 2021

@terka228 já mam takovou dohodu sepsanou taky a na žádný soud jsme ji nedávali.
Otec platí jak ma a vše funguje již 16let