Výživné. Jak je to s placením?

marriam
7. srp 2021

Ahoj holky, probehl sou o deti. Deti mi byly svereny do vylucne pece, ex ma platit vyzivne. Bude se odvolavat, chce deti do sve pece. Vyzivne tedy zatim platit nemusi, kdyz rozsudek neni pravomocny?

laton
7. srp 2021

@marriam Rozsudek o vyzivnem je predbezne vykonatelny, tj. plati vyzivne dle rozsudku ode dne, kdy mu byl rozsudek dorucen, a to i pokud podal odvolani. Nekdy to byva i v pouceni rozsudku, bekdy ne, kazdopadne je to predbezne vykonatelne primo ze zakona.

barulina
8. srp 2021

@marriam vyživovací povinnost ma i bez rozsudku, to že se rozejdeme neznamená, že přestává být otcem. Bohužel platit jaksi nemusí, nicmene, bude muset zpětně. To si pozjistuj, at se na to nějak nezapomene

marriam
autor
8. srp 2021

Problem je, ze on odmita mi deti do pravomocneho rozsudku dat do vylucne pece, chce je mit do pravomocneho rozsudku stejnou dobu jako je mam ja, takze se stridame po tydnu, i kdyz s tim nesouhlasim… tudiz bude argumentovat, ze mi penize na deti davat nebude, i kdyt vse stejne kupuji ja :-/ a on vydelava statisice…. Chce je mit u sebe jen proto, aby mi nemusel davat vyzivne…

sarkasv80
8. srp 2021

@marriam pěkný hajzl, mstí se ti přes děti,jak nechce dát děti? Pokud je máš ve své péči,tak má smůlu volala bych okamžitě na ospod a vůbec bych se nestřídala po týdnu jen mu hraješ do karet

marriam
autor
8. srp 2021

@sarkasv80 zatim neni pravomocne, odvolal se. Takze rekl, ze ja tyden, on tyden, nez odvolaci soud rozhodne. Okresni soud rekl, ze vylucna pece moje a vyzivne 20tis na deti.