Výživné - zrušení na dospělé dítě. Jak zrušit?

9. srp 2021

Ahoj,jak se ruší výživné na dospělé dítě, které vystudovalo,když nemáme papír o ukončení studia?
Důvody nebudu rozepisovat.Jak se toto řeší,nebo prostě přestat platit? Jenže tím by se porušilo soudní rozhodnutí. Dospělé "dítě" je již 4 měsíce pracující.Nebo podat na soud nějaké oznámení, že se platit dál nebude? Díky za rady.

ellyem
9. srp 2021

Já jsem taky student, ale tohle jsem nikdy neřešila. Asi bych normálně přestala platit, protože když nemáte papír o ukončení studia, dítě je automaticky vedené jako student do 31.8. Od září bude stejně muset poslat potvrzení o tom, že pracuje.

autor
9. srp 2021

ne student do 2020 srpen,od září na ÚP od dubna pracující , vlastně po studiu má od června 2020 a platí se pořád 🙄

ellyem
9. srp 2021

Tak tím pádem nejste povinni nic platit, pokud bylo dítě už vedeno i na ÚP a aktuálně má pracovní smlouvu 🙂

emamaira
9. srp 2021

Tím, že dítě pozbylo status studenta konci vyživovací povinnost ze zakona, normálně přestanete platit. Soudní rozhodnutí tím neporusite, ani se to nemusí soudu nijak dokládat.

1772
9. srp 2021

Určitě na vše papír. Vše přes soud, minimálně oznámit a dále se informovat.

andelka
10. srp 2021

V tom případě platíte už rok navíc. Od ukončení studia a zapsání na ÚP dítě pozbylo status studenta, denně průběžně se připravujícího na povolání. Pokud jste v září 2020 nedostali potvrzení o studiu, měli jste ukončit platbu.