Zabezpečení po rozvodu. Jak to je?

terezapos
2. led 2021

Ahoj,zeptam se zda nema nekdo zkusenost jak to je kdyz se rozvedeme a ja pujdu s detmi pryc z domu ktery patri manzelovi.on mi totiz tvrdi ze nam bude muset zajistit adekvatni bydleni.rozvod by byl z duvodu ze me podvadel nyni to skoncili ale rozvod u nas vysi ve vzduchu jelikoz on ji pry miluje a nevi co bude dal a co chce. Dekuji za radu

gramar
2. led 2021

@terezapos Zákon praví že pokud máte v domě oba trvalé bydliště a ty bys musela odejít, tak zvláště pokud máš malé děti, je povinen ti zajistit náhradní (odpovídající) bydlení. Ale nutně to neznamená že ti ho musí platit...

loylii
2. led 2021

@terezapos tak jestli ti to tvrdí, tak to prijmi ne? Ať ti zajistí byt, třeba pronájem, který bude platit. Nebo oč jde?

bara88
2. led 2021

tak pokud ti to tvdí tak to ber ale podle mě to pravda není ,kor když dům patří jen manželovi

bara88
2. led 2021

ale jen jestli tě nechce jen vystrnadit.nerekonstruovali ste barák třeba spolu v manželství?protože to by si měla na nějaké peníze nárok

gramar
2. led 2021

@bara88 Ale toto spadá pod majetkové vyrovnání a řeší se to "extra" při rozvodu, či po něm...

terezapos
autor
2. led 2021

@bara88 vse pred manzelstvim ale hypoteka je na nej

terezapos
autor
2. led 2021

@loylii tvrdi ale nema na to aby mi platil nebo koupil byt prave mi to spise rekl ze to neni vse tak jednoduche jak si myslim...ja myslela ze kdyz odejdu z jeho domu mam smulu a musim platit sama na coz padne skoro cela moje vyplata

gramar
2. led 2021

@terezapos Jenže ono to tak vlastně je, on ti musí najít bydlení, ne ho platit... Dokonce tuším že když ho odmítneš přijmout tak máš smůlu... Další věc je že potom se musí podílet na zabezpečení potřeb pro děti (alimenty) dle tabulek, ale všeobecně se říká že je to tak že se musíte podílet stejným procentem...
Tam by byla možná dohoda že ty s dětma zůstaneš v jeho domě (na nějakou dohodu o užívání) a on si najde někde garsonku, například. Bohužel tyto dohody v praxi moc nefrčí co tak koukám kolem sebe :(

fyii
2. led 2021

@terezapos tohle ted resi bracha. Dum mozna "papirove "patri manzelovi, ale...
1. Pokud je na nej hypoteka- je banky, nikoliv manzela do uplneho splaceni. Ty mas narok na polovinu castky ze zaplacenych hypotek po dobu trvani manzelstvi ( ze spolecneho jmeni manzelu), je uplne jedno, ze hypo mel uz pred svatbou.
2. Zajistit adekvatni bydleni, je a neni povinnen, kazdopadne ti ho nemusi platit, pozor na to. A pokud by ti ho chtel platit, pisemne by uvedl datum do kdy a jakou castkou..
Kazdopadne v prvni rade se resi STYK S detm- tzn . OSPOD. Vse nutne pisemne, protoze domluva je fajn, ale muze se casem zmenit situace a ne vzdyvje mozne se domluvit
Nasledne po detech se resi rozvod a do 3 let od nabyti pravni moci rozvodu se musi vyresit majetkove vyporadani.
Takze pokud ti nabizi byt, fajn pocitam kdyz ma hypo, tak tezko ti ho koupi za cash a pokud na hypo tak to vse musis mit pravne podlozene. Drzim ti palce at se domluvite, kazdopadne to chce dobreho rozvodoveho pravnika, ktery vi co a jak.

terezapos
autor
2. led 2021

@fyii tak zatim to spise vysi ve vzduchu sa bavili jsme se co by bylo kdyby to bylo a v tom mi prave rekl toto ale kdyz se zeptam zda se teda chce rozvest rekne mi ze si musi vse promyśet a chce cas tak se spise ptam abych mela nejakou predstavu.kazdopadne moc dekuji za informace

gramar
2. led 2021

@terezapos tak si to hlavně taky promysli ty, jestli to v případě že se rozhodne zůstat s rodinou, zvládneš překousnout ;) A jak je napsáno výš, hlavně vše na papír, dohoda platí jen do okamžiku než někde přijde k úhoně hrdost/ego... ;)

bara88
2. led 2021

Tak to je mazec on tě podvádí a ještě si bude promýšlet jestli se chce rozvádět nebo ne

terezapos
autor
2. led 2021

@bara88 no ale ona s nim byt nechce takze ho vcera opustila....uz se v tom sama nejak nevyznam....

bara88
2. led 2021

To je přeci jedno ale podváděl tě ale to sama musíš vědět jestli s tímto dokážeš žít

fyii
2. led 2021

@terezapos jasny, sonduj at jsi pripravena, chapu. Kazdopadne pokud te nebude moci vyplatit tak bude muset treba barak prodat.. pak mas narok na 1/2 vseho co jste spolecne poridili vybaveni, v auto atd.. ono kdyz,se vsechno sepise a nascita, tak to nejsou zadne drobne..
Na deti se plati nejakym prumerem dle platu a veku ditete- uplne presne ne dle tabulek.
Nabidnout bydleni ti muze a kdyz to odmitnes, potom uz je to bez nahrady...ale po tom co vidim u brachy, bez dobryho pravnika spoustu veci nedas, ano je vetsinou drazsi, ale ma to vyznam. A kdyz jde do tuhyho a zapoji se zhrzene ego, byvale pravdy a nepravdy veskere domluvy jsou pryc😉

gramar
2. led 2021

@fyii Jo jak pravil jeden výborný právník, u soudu vyhrává ten co přiveze větší kolečko hnoje...

fyii
2. led 2021

@gramar to nevim😉, ale co obden slysim na cem se jasne domluvili a druhy den je to jinak, tak teda je to fakt pro silne jedince. A to jsem si vzdy myslela, ze jsou celkem inteligentni. Zakladatelce preji at najde tu nejlepsi cestu, byt i treba, ze manzel vrati mozek kam patri a zkusi to spolu znovu.. ne vzdy je rozvod jen to jedinne spravne reseni

gramar
2. led 2021

@fyii Jo občas nechápe že ty dvě dohadující se osoby, vypadající jak vyskakující čertíci z krabičky jsou dospělí, nedej bože spolu mají děti a ještě před pár "dny" se milovali až za hrob...