Znovunavázání styku s otcem, ve 3 letech nebo později?

cicinek
29. dub 2015

Zajímal by mě váš názor..jestli je pro dítě 3roky.. lepší navázat postupně vztah s otcem kterého nevidělo přes rok ted dokud je malé a nebo až bude třeba ve škole a starší??? Nežiji s biolog.otcem dítěte,ale se svým manželem....děkuji za vaše názory. Vyslechla jsem si u soudu ze strany biolog.otce zvláštní názory, tak mě zajímá ten vás... Budu to konzultovat do budoucna s psycholožkou. Děkuji.

blahova_andrea
29. dub 2015

@cicinek to by asi chtělo více informací. ale všeobecně si myslím, že pro navazování vztahů je vždy lepší dříve než později. už tak jim uteklo hodně času. ale ono i dost záleží na tom proč 😔

toga25
29. dub 2015

Záleží jaké názory tatínka u soudu máš na mysli... jestli se z toho styku u soudu spíše vykrucoval, tak bych to oddalovala. Pokud si to nepřeje biol. otec se sním třeba vídat, je lepší počkat. On by mu to také synovi mohl dát nějakým způsobem ,,sežrat" a to by nebylo dobré... Ale opravdu je málo informací 🙂 To se doteď nestýkali? On neměl jako otec zájem ? Má zájem teď nebo to chceš ty? 🙂 Ale pokud chce vztah navazovat, jsem spíše taky proto, čím dřív tím líp 🙂 Já se v takových vztazích řídím heslem že tatínek není ten, kdo zplodil, ale ten kdo se stará a vychovává 😉

cicinek
autor
30. dub 2015

Tatínek s ní byl v kontaktu od narození do dvou let. Ted jsou malé tři.. Jako otec byl skvělý. Je ženatý ad... u soudu tvrdí že mu dětský psycholog řekl že to pro ni ted asi nebude dobrý že až bude větší..já si myslím opak.. přijde až bude větší a malá z toho bude zmatenější než by byla ted.. ještě nemá z toho takový rozum. To je tedy můj názor ☹

toga25
30. dub 2015

@cicinek Tak to souhlasím s tebou 🙂 A nemá tom tak trochu prsty jeho manželka?? Víš jak, rok se s malou neviděl a ona si na to zvykla, že mají jen ten svůj život... Třeba nechce ona, aby se stýkali?? Jinak to nechápu, ptž pokud je skvělý otec, tak toto by nejspíš nedopustil, právě naopak by se pral za to být s ní... ?

andelka
30. dub 2015

Taky souhlas. Pokud do 2 let fungoval a pak rok ne, tak lepší mi přijde pokusit se navázat. Děti mají krátkou paměť, ale zrovna od toho 3 roku se mezi blízké lidi začleňují, tvoří si rychle vztahy, pokud se vídají s otcem častěji a na kratší dobu, je to pro ně dobré. Určitě bych se snažila navázat už teď, než za tři roky. To už bude mnohem horší, ani nemusí mít zájem. čím dřív se jako otec vrátí do jejího života a zůstane, tím lépe.

cicinek
autor
2. kvě 2015

Styk prý konzultuje s psycholožkou dětskou( jen lži) že ji nechce ublížit bla,bla bla... já to konzultovala den po a prý žádný by nedoporučil to co on tvrdí a soudkyně mu to s prominutím sežrala. Holt jde o zájem dítěte :o). Jdu tam ještě pro rozsudek to ji to tam ještě povím a jemu taky. 😉

toga25
2. kvě 2015

@cicinek Nevím, mě z toho fakt vychází, že ho ,,očkuje" nová manželka... Jsem taky v pozici nové přítelkyně, kdy má chlap už jedno dítko a kdybych s ním žila sama ve dvou rok a pak bych si měla zvykat na jeho dítko, asi by to taky nebylo příjemné, přeci jen je člověk na něco zvyklý... Očividně jde vidět, že prostě zájem nemá, důvod bych ani neřešila - nic ho neomlouvá.
On jednou sám bude litovat a hlavně ho může jednou mrzet, že tvému manželovi dcerka říká tati a jemu třeba pak bude říkat jménem... Hlavně aby měla rodinné zázemí u vás doma a byla šťastná tam 🙂 A myslím, že manželovi to bude taky ,,příjemnější" když ji budete vychovávat spolu jako vlastní a nebude se do toho montovat příležitostný tatínek... To není myšleno zle 🙂