Kolik platí chlap alimenty na tříleté dítě?

nikolisek
14. únor 2019

Dobrý večer, rozesli jsme se s přítelem.... Dcera má v červnu 3 roky.... Kolik prosím platí vaší ex..... Na dítě?

brookmichaela
18. únor 2019

@nikolisek neni to muj ex ale manzel. Svoji ex plati tyhle alimenty. Kolik manzel vydela cisteho nevim, a jelikoz se s byvalou manzelkou na tomhle vyzivně domluvili predem tak jim soud alimenty nevymeroval. Proste uz k soudu prisli s domluvou a ona to jen odlklepla. Ale co vim tak kdyz od sebe rodice ditete odchazeji tak se diteti nesmi zmenit standart v jakem zil. A to by mel soud prihlizet pri vymerovani alimentu.

letalnica
18. únor 2019

Můj ex v roce 2013 vydělával podle kšeftů 30000 - 60000 a k soudu přišel s potvrzením, že bere 11000 hrubého 🙂 🙂 Nevím, kolik by mu z toho vypočítali, ale já měla dvouletý rodičák plus brigádu, takže to chvíli vypadalo, že budu platit já jemu 🙂 🙂 Žádala jsem 2500 a on s tím souhlasil, dokonce mi posílá 3000 🙂 Klukovi je už 7, ale já od těch dvou let pracuju a vydělám slušně, takže si žijeme dobře. Zato chudák ex si našel paní v exekucích, co nepracuje, tak je mi ho spíš líto, karma, no 🙂

merylinn80
18. únor 2019

Nesmí se změnit standart ve kterém dítě žilo, je zase jeden blábol k ničemu. A jak to asi soudce zařídí, když výplata je jasné dana? Prostě v tyhle zemi jsou nízký platy, vysoký náklady na bydlení a na alimenty už nezbývá.

sudylichozrout
18. únor 2019

@merylinn80 No, ja bych nerekla, ze jsou mzdy az tak nizke. Respektive jak u koho. Ale casto jsou (zejmena u pozic s nizsi kvalifikaci) delene na smluvni a packovou cast. Pak je problem.

eviicka
18. únor 2019

@merylinn80 standart se změnit samozřejmě může - když se dělají z jedné rodiny dvě, většinou klesne všem zúčastněným. Dítě by ale mělo mít nárok na životní standard/úroveň svých rodičů, i toho který ho nemá v péči.