Výživné. Kolik vám platí na 6,5leté dítě?

7. bře 2023

Ahoj holky, anonymně, nechci ventilovat soukromé věci veřejné.
Nejprve se zeptám, kolik vám platí výživné na 6,5lete dítě?
Mě platí 3500 už 5 let a myslím, že za tu dobu se poměry docela změnily. Navíc nás čeká první třída, takže si myslím, že je nárok na zvýšení.
Každopádně k věci. Mimo jsme se dohodli, že mimořádné výdaje na půl (školka výlety, lyžák, zimní boty atd.) Jenže teď už se dvakrát cuka (oblečení na lyžák 1500 a 5ti denní pobyt se školkou 2800). Pokud to není v rozsudku tak mám asi Smolíka co.. přitom logicky proč bych tolik peněz měla platit sama? 😑 Peskuje mě za blbosti, třeba že jsem nechala ostříhat vlasy bez jeho svolení, ale pak platit, když je takový otec roku, to už ne. Přitom to nejsou peníze pro mě..
Děkuju za vaše postřehy a jak to máte vy ..

jancazao
7. bře 2023

Já mám na děti 13 a 11 let výživné 3800 a 3700. Zvýšeno loni v červenci. Neplatí nic navíc. Veškeré oblečení, boty, pomůcky, rovnátka, lyžák platím já. A vůbec mu to není blbý....

maxulekapcule
7. bře 2023

Můj syn 6,5 dostává 3000,- nic navíc

autor
7. bře 2023

Holky, tak to je síla.. 😩 a myslí si, že spasili svět..

volfikovi
7. bře 2023

Dcera 16 let a od narození 3500, Kč. Jednou sem zkusila požádat o zvýšení v jejich 10 letech a soudkyně se mnou vyběhla. Pak sem se kousla, že se nebudu nikoho doprošovat a dceru si uživí sama. Ona nakonec přestala ve 13 ti chodit k otci úplně z vlastního rozhodnutí takže už to neřeším vůbec

natalinka2112
7. bře 2023

Já mám na syna 10 let 1900 Kč a na dceru 13 let 2300 Kč.Otec dětí přispívá sporadicky na mimořádné výdaje např. na LVK v 7. třídě poslal polovinu,ale oblečení a veškeré vybavení už jsem platila sama.Kroužky,obědy ve škole,oblečení atd. platím já.

janule0123
9. bře 2023

Kamarádka to teď řeší … a ze je to nějak dle veku a procentem z manželova příjmu… plus co si pamatuju ze školy, měl by se zohlednit i tvůj příjem … aby náhodou nedocházelo k vyzivovani manželky .. takže pokud manžel vydělává hodně, je dobrý když mas příznaný vyšší příjem taky , protože dite se ma podílet na životní úrovni obou rodičů

pavca1982
9. bře 2023

Já platím na syny 5000,- na každého a velké výdaje napůl.

nat
9. bře 2023

sestry pritel byvaly plati 2500 kc na 11 let synka :-/

jancazao
9. bře 2023

@pavca1982 tak to platíš dost. Kéž by to tak bylo vždycky.

autor
10. bře 2023

@janule0123 jsem na RD ..

malinkata
10. bře 2023

Žasnu, jak jsem byla roky hloupá. 8 let jsem rozvedená a brala jsem na děti 4 a 11 celou dobu 1500 a 2500 =4000. -
Syn už pracuje, tak zbývá dcera a teprve letos jsem si to zvedla na 3.000 nic navíc.
Koukám, že by některé chtěly vysoké aliky a vše napůl.
To znám od partnera, jeho ex chce i půlku na školní sešity.

zuzangel
10. bře 2023

Záleží na hodně aspektech, ať uz kolik vydělává on, kolik má celkem děti, ty jsi na RD s dalším dítětem co máš s někým jiným předpokládám, za to on nemůže že nechodíš do práce. Mě přijde 3,5tis ok. A když dá občas něco navíc, tak super.
Občas nechápu co by maminky nechtěli, dítě otec vidi jednou za dva tydn na víkend, tam to žádné půl na půl není, ale když jde o peníze, tak by maminky chtěli vše fifty fifty 🤔

krisstina93
10. bře 2023

Mě na 8 leteho dává 3 tisíce, v rozsudku má 2 a půl, ale dohodli sme se mimosoudně aspoň a par stovek víc, plus přidává třeba na nové boty, tábor apod, takže to tak neresim, ale v rozsudku to nemá, takže dává navíc dobrovolně no.

jancazao
10. bře 2023

@zuzangel právě že kdyby měl děti týden a týden by byly u mámy, tak by za ně dal mnohem víc než alimenty...
Ty jsi rozvedená a máš na děti stanovené výživné?

marselina
10. bře 2023

Mame v dohodě o vyzivnem dodatek, ze otec bude přispívat i nad rámec vyzivovaci povinnosti pokud bude vetsi vydaj škola v přírodě, lyzak atd atd.
Výživné mam 5000kc ale ono i hodně záleží na příjmu otce a jeho dalších případných vyzivovacich povinnosti

jancazao
10. bře 2023

@marselina mě soudkyně řekla, že nic takového neexistuje, aby se to napsalo do rozsudku.

marselina
10. bře 2023

@jancazao nemluvím o rozsudku ale dohodě kterou nám při rozvodu sepsal právník a my to předložili na soudu.
Na všem jsme se dohodli a nikdo nikdy tento dodatek nenapadl, ani soudkyně která měla vše k nastudování. Ba naopak nas pochvalila, ze jsme se v klidu na všem dohodli

jancazao
10. bře 2023

@marselina tak to vás chválím taky 👍❤️
Takhle by to mělo být. Vždyť ty peníze nejsou pro nás, ale pro ty děti.

autor
10. bře 2023

@zuzangel jojo, ale udělat si díte, utyct a pak mrcet na dítě aspoň platit, to je v pořádku že? A co že nechodím do práce? Co s tím má společného moje další dítě? Já se bavím o tom dítěti, co mám s ním. Je vidět, že v takové situaci nejsi a nebyla jsi co? Ceny všeho jsou dávno jinde. V prosinci jsem platila lyžák 2800 a plavání 1300.. takže 4100 navíc za jeden měsíc, teď mají pobyt v přírodě v květnu zase za trojku. To je málo peněz ze, že to mám platit sama. Bože

autor
10. bře 2023

@marselina než začnu jednat, mám v plánu si vzít právníka a pozjistovat co si můžu a nemůžu dovolit. Popřípadě nejlíp kdyby šel se mnou i k soudu 🙏 poprvé jsem dopadla jako totální krava...

autor
10. bře 2023

Kupovala jsem ji aktovku za 2100 ,nechtěla jsem nic.. to taky není malý výdaj. Ale nechat po sobě picovat, že děcku ostříham vlasy, Tojo. O víkendu u něj ani není, je u babky. Akorát ji odveze a přiveze. Ale být chytrá , když do toho nevidíš, Tojo...

sylvka
10. bře 2023

Nas ex je bourák. Platí na každého 3 tis,školní obědy,školní pokladnu a velké výdaje tak z 60 procent ( boty,bundy atd)na požádání pošle třeba 500 když jsem do kina,nebo když doplácím hodně třeba ATB,vitamíny .... V rozsudku má 2800 na staršího,2200 na mladsiho

marselina
11. bře 2023

Právník stojí ranec, ale někdy je to opravdu nezbytné. Drzim pěsti🍀

autor
11. bře 2023

@marselina díky moc. Pořádná domluva s ním není, takže to stejně dopadne tak, že nebudu mít jinou možnost.

carmenz
14. bře 2023

Muž měl na jednoho svého syna soudně 1500, ale je to doba někdy skoro před 15 lety. Postupně se dle dohody alimenty zvýšily, ale nemají to s ex soudně, teď je mu 17 a platí 3000, plus kapesné přímo jemu na účet, což je 500,- měsíčně a zároveň napůl větší výdaje - např. kroužky jedno pololetí ex, druhé my. Lyžák, rovnátka...taky. Bereme si ho nad rámec, třeba na dovču, koupíme nějaké oblečení, když se dohodneme. Myslím, že ideál by byly alimenty tak 5000,-, ale zase se snažíme vyjít vstříc tím okolo.

j.kriv
14. bře 2023

Holky 10 a 13, 4000,- dohromady plus výdaje typu lyžák, tábory napůl, ale dřív jsem i to platila sama. Ale takhle v pohodě, pokud se to udrží takto, tak si nestěžuju

veronikav31
14. bře 2023

Já se omlouvám,ale to chodí dítko do soukr.skolky,že se platí za 5 denní pobyt se školkou? Mam dceru teď už v 1.tride,syn je ještě školkou povinný,ale ani jeden toto neměl,ani nemá jediná z 5 školek ve městě,ani dětská skupina.
Jinak se to vypočítává z platu.bracha měl nadstandardní plat,tak platil už před x lety na syna okolo 6000+veškeré mimořádné výdaje,jak přešel kluk na střední,tak se výživné zvýšilo a to upozorňuji,že matka kluka nedávala na víkendy, byť to bylo soudně dané.takze brácha solil jenom peníze bez možnosti kluka vidět.je to blbé,ale byť je to můj synovec,tak je pro mě cizí, nepoznala bych ho,viděla jsem ho naposledy,když mu bylo pár měsíců a to bydlí od nás 10km.

pajii25
14. bře 2023

Dcera 8 let a od jejích třech let dostávám 3000,-
Tábory, škola v přírodě, začátek školního roku vše minimálně půlku pošle. Když je potřeba během roku něco dokoupit a poprosím, že je na víkend u něj, tak nikdy není problém .

cattus
16. bře 2023

@veronikav31 pokud je to forma školy v přírodě, tak je to stejné jako lyžák apod, ten se taky platí

cattus
16. bře 2023

Syn aktuálně 7 let, od jeho 2 let jsem s ním sama, soudně máme stanovené 3tis. Otec se se synem nestýká, nepřispívá nic nad rámec alimentů.
Loni nástup do první třídy - aktovku koupila babička (tchýně), další věci jsem pořídila z peněz, co dostával v předchozích letech od babičky.
Teď na jaře jedou do školy v přírodě (2800,-), v létě jede na tábor 4500,- + další náklady jako spacák atd, protože doteď jsme to nepotřebovali).
To že s ním chci jet taky na dovolenou o tom raději nemluvím.