Výživné. Co vše se z toho platí?

28. zář 2022

Dobrý den..chtěla jsem se zeptat,co vše se platí z výživného co otec platí na dítě?
Jde mi o to že otec posílá alimenty,ale když přijde za synem tak mu nic nepřinese a nic na víc nekoupil.
A z toho co dostáváme,se skoro nic nekoupi
Tak mě zajímá na co..nebo spíš co se vše kupuje z těch alimentů.dekuji moc za odpovědi

krisstina93
28. zář 2022

Tak zalezi co máš v rozsudku. Alimenty mají pokrýt prostě všechno (teda polovinu všeho), bydlení, školu, jídlo, oblečení atd, byť většina alimentů nepokryje ani tu půlku a většinu táhne rodič, co má to dítě v péči. Pokud máš v rozsudku, že ještě musí přispívat na větší výdaje bokem (boty, kroužky, školní výlety apod) tak pak druhému rodiči předlož účet, pokud tam nic takového nemáš, tak nad rámec alimentů druhý rodič tomu dítěti nemusí koupit ani bonbon.

lencaa11
28. zář 2022

Nad rámec vyziveho rodič nemusí dělat nic bohužel vše je na rodiči který výživné platí zda bude chtít koupit čokoládu pri návštěvě třeba

jjasmina
28. zář 2022

@lencaa11 přesně

autor
28. zář 2022

@krisstina93 moc děkuji za vysvětlení 🙂
Bohužel nic takového v rozsudku napsané nemám..že by měl přispívat a kupovat něco bokem.
Takže můžu být ráda pokud na něco přispěje sám od sebe🙈

lencaa11
28. zář 2022

Přesně tak je to jen na jeho dobre vůli 🙂

autor
28. zář 2022

@lencaa11 děkuji za váši odpověď 🙂

jancazao
28. zář 2022

@krisstina93 Chtěla jsem, aby mi to soudkyně napsala do rozsudku a řekla mi, že se nic takového nepíše. Že mám alimenty a pokud otec přispěje na něco navíc, je to jen jeho dobrá vůle!!!

autor
29. zář 2022

@jancazao já si říkala že v rozsudku asi nic takového napsaného nemám.
Ale zas mi přišlo divné proč se u soudu soudkyne ptá,jestli něco kupuje nebo jestli něco nosí když přijde.
No máme být rádi že vůbec platí ty alimenty🙈

krisstina93
29. zář 2022

@jancazao tak asi záleží na výši alimentů, věku dítěte apod. Já to tam taky nemám, ale ex teda dává navíc kolik si řeknu, když je třeba, přispíval na krouzek, na zimu kupuje synovi teplé boty, na tábor apod. Ale nemusel by no. Nicméně rozdsuek mám z doby, kdy byly synovi čerstvé 3 roky, ještě ani nechodil do školky, takže nějak extra výdaje navíc žádné nebyly.