Výše výživného. Mám šanci na zvýšení?

Zodpovězené
30. čer 2020

Dobrý den,

soud otci stanovil výživné na dvě děti (10, 13) 5 400 Kč měsíčně. Vzhledem k tomu, že se výživné nezměnilo několik let, domluvili jsme se, že mi bude posílat o tisícovku měsíčně více. Bohužel mu to dlouho nevydrželo a teď zase posílá méně. Chci to dát k soudu, ale tvrdí, že už nevydělává tolik, že nemá diety, a že mu sebraly důchod. Jezdí dodávkou po celé Evropě, a jestli mu důchod opravdu sebraly, nevím. Zajímá mě, jestli mám šanci na zvýšení nebo mi ho naopak sníží.

Děkuji

Dobrý den,

bohužel nelze předvídat, jak soud rozhodne, určitě můžete zkusit požádat o zvýšení, ale záleží na rozhodnutí soudce.
Přeji hodně štěstí.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441