Výživné. Poradíte, co dělat?

nikolamlyncekova
21. čer 2021

Prosím Holý konikovky ahoj, můj otec mi dluží přes 100 tisíc a do teď výživné platí jak se mu zachce. Práci má na černo nemám to jak z něho dostat. Nevíte o nějakém kroku co bych mohla podniknout ? Poradili mi exekuci ale bohužel nemají mu z ceho brát a já ty peníze potřebuji. Děkuji mockrát. Budu zkoušet soc. soudy ale zatím co sem zkoušela se poptat tak neúspěšně bohužel. Je v podmínce za loupež takže to je k tomu jedine plus. Teď sem ho chtěla dat na policii ze neposlal výživné ale bohužel jako naschvál v to zápětí poslal takže teď ho udat nemůžu. Nějaká rada ?

sigyn
21. čer 2021

Dobře si rozmýšlet s kým mít dítě.

somalicats
21. čer 2021

@sigyn Ona je to dítě, kterému otec dluží na výživném. Ona si otce jaksi vybrat nemohla.

jjasmina
21. čer 2021

@nikolamlyncekova a není výživné spíše pro matku než pro dceru??

somalicats
21. čer 2021

@jjasmina Pokud jí je přes 18 a studuje, mají rodiče vyživovací povinnost vůči ní. A ne, výživné není pro matku, to je pro děti.

vikinkav
21. čer 2021

Kamarad takhle zazaloval sveho otce, dali na nej stejne exekuci, staci kdyz myslim 3 mesice neposle vyzivne (jakoze ani korunu), muzes mit treba jen nejakou smsku kde mu to pripominas ze neposlal, a pak ho muzes nahlasit. Pokud je to vice nez 18 a studujes, jak uz tu nekdo psal.

nikolamlyncekova
autor
21. čer 2021

@somalicats tohle už dělala Mamka a nic proto se tomu vyhýbám prave

nikolamlyncekova
autor
21. čer 2021

@vikinkav ano říkám ze v plánu jsem měla ale bohužel v zápětí jako naschvál poslal takže trestní oznámení padá a zajímá mě zda je nějaká cesta ještě

nikolamlyncekova
autor
21. čer 2021

@sigyn řeším svého otce ne svého partnera

nikolamlyncekova
autor
21. čer 2021

@jjasmina ne výživné je na děti

nikolamlyncekova
autor
21. čer 2021

@vikinkav spis mi jde o to z něho získat veškeré peníze co mi dluží zpětné a nebo proste ať jde sedět. Má platit a neplatí takže potrestat jenže zatím se to mamce nepodařilo a tak to chci převzít já

klokanka31
21. čer 2021

@jjasmina Když je dítě plnoleté tak se výživné neplatí matce ale dítěti, aspoň tak to vím od bývalého 🤔

somalicats
21. čer 2021

@nikolamlyncekova Ten odkaz jsem Ti dala proto, ze jsou schopni pomoci s resenim v konkretnich situacich. Nic lepsiho Ti tady asi tezko nekdo poradi, pokud pro Tebe bude vsechno problem.

marcicek84
21. čer 2021

@nikolamlyncekova a z ceho by ti to dal,kdyz zjevne nechce a jestli se zivi kradezemi tak a pochybuju,ze ma nejake prijmy,ze kterych by to slo brat...nebylo ale neco,ze ty alimenty ten proplati stat a po tech muzich je vymaha sam?zkus pohledat,sla bych asi takovou cestou

marcicek84
21. čer 2021

@nikolamlyncekova https://domaci.ihned.cz/c1-66859510-za-rodice-k... zkus pozjistovat,jestli by to byl i tvuj pripad a vesla by jsi se,budou to spoustet nebo to je cerstve zpustene,tak asi na kraji by mohli vedet nejvice...

teate
21. čer 2021

@sigyn Bych Tě chtěla vidět, hrdinko …. Lidé jsou různí, navíc se v čase mění apod. No, to jsou někdy komentáře, fakt. A ještě ani nechápeš obsah příspěvku, hlavně, že takto radíš. 🤦🏻‍♀️

nikolamlyncekova
autor
21. čer 2021

@somalicats není to problém ale Mamka už je na té stránce 5 let a pořad se nic neděje ani mamce nedávají zpětné vazby

nikolamlyncekova
autor
21. čer 2021

@marcicek84 ano také sem četla ale já se v tom nevyznám a Mamka mi tvrdí ze takové pravidlo není ale také sem to četla a také si to myslím jen nevím jaky krok podniknout

somalicats
21. čer 2021

@nikolamlyncekova Oni normálně fungují, ale jestli jsi už plnoletá, tak s ní nic řešit nebudou. Ono to chce se aktivně starat, prostě si to teď budeš muset přebrat Ty sama. Navíc jak už jsem psala, každý případ je individuální a konkrétní postup Ti poradí buď právník, který se specializuje na tuto oblast práva (a toho si budeš muset zaplatit), nebo bezplatná poradna, což je i toto.

nikolamlyncekova
autor
21. čer 2021

@teate no někdy je důležité číst ...

nikolamlyncekova
autor
21. čer 2021

@somalicats ano děkuji jsem plnoleta teprve rok takže se snažím stále hledat nějakou cestu. Exekuci spouštět budu ale děla na černo nemají mu co vzít

j.a.n.i
21. čer 2021

@nikolamlyncekova No, pokud dělá načerno a občas něco pošle, tak se můžeš leda tak smířit s tím, že ty peníze neuvidíš.

nikolamlyncekova
autor
21. čer 2021

@j.a.n.i no prave sem zkoušela psát tady jestli někdo nemá zkušenosti.

zuzangel
21. čer 2021

Nechápu že ho teď nemůžeš udat, že ti peníze v zápětí poslal, když dluží 100tis. Když dluží, tak dluží a evidentně dlouho. Tedy nezbývá než si vzít právníka a řešit s ním, bohužel každá rada je dnes dráha a zadarmo ti nikdo nic moc nepomůže. Každopádně držím pěsti 🍀.
Jinak ano o tom že by výživné převzal stát se uvažuje, ale.myslim že to zatím neprošlo, ale v plánu to je jen po nějakou dobu hradit za rodiče a pak to po něm vymáhat. Jako za mě je to nesmysl, proč stát, potažmo my všichni pracující máme platit za druhé, když ti si nadělaaji decka a nechcou za ně zaplatit. Jako možnost pracovat máme všichni, jen stačí chtít.

nikolamlyncekova
autor
21. čer 2021

@zuzangel no mužů ho udat na policii trestní oznámení jen pokud nezaplatí 4 měsíce v kuse pokud zaplatí a dva tři měsíce nezaplatí a pak zaplatí bohužel udat ho nemůžu a exekuci když podám nic tím nedostanu nemají mu co vzít

tulikiss
21. čer 2021

tak je ti 19 nebo 21? mas v tom nejaky zmatky.

sigyn
21. čer 2021

@teate Je to nejlepší rada - do budoucna. Z otce nic nedostane, to vím z vlastní zkušenosti. Jedinou radou je poučení pro vlastní budoucnost. A na nervy doporučuji heřmánkový té. 😉

marcicek84
22. čer 2021

@nikolamlyncekova zavolat na kraj na soc. odbor treba a poradit se tam,oni budou vedet,i podminky a jestli se vejdes nebo ne.Tim ale asi vyresis budoucnost ne minulost - jeho dluh 100 tis.

nikolamlyncekova
autor
22. čer 2021

@marcicek84 jenže do budoucna mi to je k ničemu já chci zpětně vymáhat bohužel co si budem těch peněz je hodně a dokonce má další děti je v dluhu před 300 tisíc a ať se stará jak chce když není schopny se postarat tak nemá děti dělat. Budu zkoušet ještě tu soc a uvidím no. Na soudě mi poradili ať si sepisu zadost 260 nebo něco takového a to je ze ho soud vyzve k tomu aby uvedl práci příjem bydliště a takové věci ale to nevím zda projde plus ještě chci spustit exekuci kterou Mamka stopla ale on děla na černo nemá žádný jakoby majetek nemají mu co vzít

klokanka31
22. čer 2021

@nikolamlyncekova Tak i když dělá na černo tak snad někde bydlí a má nějaké věci ne? Nebo je bezdomovec?