Pomoc s nastavením šicího stroje

zuzik2605
8. dub 2022

Dobrý den, mám doma šicí stroj Silver Crest (lidl). Mám problém s nastavením napnutí nití. Vyfotila jsem...červená nit spodní modrá vrchní..na vrchní straně prostupuje červená...z toho usuzuji že je vrchní nit moc vypnutá, jenže nastavení horní nitě mám už na 1 nebo 0. Spodní nit sem také zkoušela nastavit...vím že by se do ní nemělo vstupovat ale zkoušela jsem...nastavila jsem tak aby se odvinulo samo 10cm...tak jak všude radí. .. podle mého názoru steh není moc pěkný ani mi nepřijde že by šel pěkně rovně ale jako by šikmo?máte někdo zkušenost nebo nápad co s tím?jehlu mám vyměněno.předem děkuji za odpověď díky

marimanta
8. dub 2022

Popravdě u Silvercrestu jsem takový steh měla snad vždy. Mít krásně rovný se mi nikdy nepovedlo, ať jsem štelovala jakkoli...

zuzik2605
autor
8. dub 2022

@marimanta aha 😲tak to jsem nečekala že je takový naprd 🙊 ale ještě mě zaráží na napnutí niti🤔

marimanta
8. dub 2022

@zuzik2605 jako byl fajn, prošli několik vrstev softshellu, kůži, koženku. Jen ten rovný steh nebyl úplně krásný. Ale ušila jsem s ním kdeco 🙂

zuzik2605
autor
8. dub 2022

@marimanta díky za odpověď. Teď mi i jedna paní napsala že to může být i nekvalitníma nitěma které mám taky z lidlu. Tak zkusím vyměnit ještě ty a uvidím. A když tak to nějak zkousnu pro to mé domácí šiti🤷‍♀️

fyii
8. dub 2022

zkus i jinou latku, nekdy si nerozumi jehla s danou latkou+nit... nitema z Lidlu obcas siju a tak spatne nejsou, samo jsou i podstatne lepsi, ale i horsi.. jo a na kazdou latku je jiny druh jehly..

kess01
9. dub 2022

@zuzik2605 vyzkoušejte šít na dvou vrstvách látky, na jedné vrstvě to jak steh vypadá není vypovídající

zuzik2605
autor
9. dub 2022

Moc děkuji za rady..vyzkoušela jsem kvalitní nitě a řekla bych že je problém pryč..vypadá to mnohem lépe...i v tom nastavení napnutí nití jsem se dostala skoro zpět na původní nastavení...jako nevěřila bych že nitě můžou být tak odlišné 🤭jsem v šití začátečník☺