Zájem o šití na zakázku

zuzulenkaa
21. kvě 2019

Ahoj holky, k Vánocům dostala šicí stroj a šiju si doma pro radost. Manžela napadlo, abych šila na zakázku, třeba věci pro děti do postýlek. Chci se zeptat, zda si myslíte, že by o to byl zájem? Nebo zda Vám přijde že je trh přesycen? Zároveň, používáte mantinely a hnízdečko? Líbily by se Vám jiné tvary než klasické čtvercové polštáře? Je u vás rozhodující cena nebo kvalita? Díky za odpovědi.

eldrag
21. kvě 2019

zrovna tohoto je trh prehlcen, navic pokud se do toho chces pustit pocitej s tim, ze budem muset obehat spoustu uradu, ke vsem latkam a materialu určených na výrobky pro děti potrebujes atest, prohlaseni o shode atd. Neni to zadna sranda zacit sit na zakazku

sudylichozrout
21. kvě 2019

@zuzulenkaa ahojky, myslim, ze lidi, kteri umi dobre a pekne sit, nikdy neni dost 🙂 Kez bych to umela. Takze smele do toho!

marketa1218
21. kvě 2019

@zuzulenkaa Zkusit to určitě můžeš, ale dneska je toho všude tolik, že těžko říct no.

iulia
21. kvě 2019

Pokud Tě baví, tak to určitě vyzkoušej! Moje známá (nechci napsat kamarádka, ať to nevypadá, že ji dělám reklamu). Pracovala jako ekonomka, šití bylo jejím koníčkem. Přišly děti a začala šít, vytvořila veřejnou skupinu na fb a dnes ma dokonce i kamenný obchůdek. Věci má kvalitní a nejen to i její přístup je naprosto perfektni. Takže záleží, jak to celé pojmeš, musí to mít celé hlavu a patu. A taky co vydržíš. Jak vnímáš neúspěch........

leilinka1234
21. kvě 2019

Nechávám si šít poměrně často, ale nezaujme mě jen tak něco. Chce to nápad, umět kombinovat barvy, prostě zaujmout...ať už cenou, než budete mít klienty, nebo nápadem 🙂 já nakupuju převážně oblečení, nechávám si šít čepice, trička, soft soupravy... Tohle dle mého letí víc, než mantinely a hnízda. Ale uvidíte, co se chytne 🙂 doporučuju přidat se na fb do skupiny výrobci a prodejci na jedné vlně ;) tam si můžete dělat "reklamu" 🙂 ale bacha na úřady 🙂 lidi rádi žalujou 🙂

bayt
21. kvě 2019

@zuzulenkaa Mantinel se používat nemá, brání to cirkulaci vzduchu v postýlce. Jinak o věci bych zájem měla, ale musely by být kvalitní. Ekologické látky, jen přírodní materiál - bavlna, len. Pokud hnízdečko, tak aby v něm byla ale kvalitní výplň, třeba studená pěna, ne nějaký laciný molitan....

emamaira
21. kvě 2019

Myslím, že zájem je, ale jak někdo psal už výše, je těžké zaujmout. Když koukám po věcech do postýlky nebo oblečení pro děti, přijde mi to všechno stejné 😇 důležitý je také systém prodeje, fb skupiny jsou super, ale často nepochopím ani co vsechno pani vlastně nabízí a nez abych se ptala, najdu skupinu, kde je to jasné.

mandala
21. kvě 2019

Mě teda jako první napadlo, že šiješ zhruba 4 m a už máš sebevědomí šít na zakázku...? Nemyslím to ve zlém, ale jako vyučená krejčová vím, že kvalitně šít se nenaučíš za čtvrt roku, byť to jsou pouze mantinely... Kromě toho se ti to podle mne nevyplatí, myslím že ani nevíš, co starostí s tím souvisí, já bych do toho nešla ani za zlatý prase 😃 ,ale tak to je pouze můj názor, rozhodnout se musíš sama...

babanci
24. kvě 2019

Taky šiju. Hodně na vnučky a na sebe. Když říkám hodně, tak opravdu hodně. Denně. Moje šatna je skoro jako školní jídelna. 😀 Lidi mi často slovují, jestli nechci šít na kšeft. Ale to se bojím. Ušít někomu čepici a nákrčník na dítě, proč ne, ale šít vyloženě na zakázku, na to nemám odvahu. Chodím do kurzů šití a paní lektorka, velmi zkušená a šikovná paní, kdysi šila a tvrdí, že už by do toho nešla.

babanci
24. kvě 2019

Ještě...šila jsem pro vnučku hnízdo, 2 metry kvalitní látky, výplň na lehátko, výplň na postranice, nitě, mašle, vyšlo mi to na 900 korun. Tak to bych musela chtít 1 200 korun, abych na tom alespoň něco trhla a to mi nikdo nedá. A pokud dá, tak to bude stejně výdělek na houby. To šiju jen z lásky. ❤