2. třída. Přísné hodnocení žáků nebo ne?

katerina1974
7. bře 2023

Dobrý den,

chci se zeptat rodičů dětí z 2 tříd,jak hodnotí jejich p.učitelka žáky.
Nebo pokud je tu nějaký pedagog-zda mi může objektivně říct svůj názor.

Mám problém s tím,že mi příjde to naše hodnocení přísné a demotivační.
1-chyba-stupeň dolů-je to tak správně v polovině 2 třídy?

Příklad-diktát 5 vět-místo muškát-napsal prcek muška-protože špatně slyšel.

Je pravda,že si to potom mohli zkontrolovat podle učebnice,to ale přehlédl.

Dostal 2-je to odpovídající?

Děkuji moc za odpověď.👍

jitkacv
7. bře 2023

@katerina1974 u nás ano

irmamala
7. bře 2023

Odpovídající to podle mě není, ale máme to stejně. Od 1. třídy každá chyba stupeň dolů. Dcera se z toho naštěstí nehroutí a i my jsme už pochopili, že nemáme doma blběnu, ale jen přísnou učitelku 🙂 Nejvíc mě rozčiluje, že starší dcera má úplně extrémně opačný případ, kdy ve 4. třídě neměla jinou známku jak jedničku, přitom je kolikrát "tupější", jak ségra ve 2. třídě 🙂 Takže v rámci jedné školy, takové obrovské rozdíly.

katerina1974
autor
7. bře 2023

@jitkacv Díky moc za odpověď.

katerina1974
autor
7. bře 2023

@irmamala No syna to právě moc mrzí a mé předchozí 2 děti to měli méně přísné,proto jsem z toho trošku vykolejená i já.A máte pravdu,že záleží určitě na učiteli,dobrý a spravedlivý pedagog je základ.Děkuji za odpověď.

antilopkax
7. bře 2023

@katerina1974 za mě to je běžné. U nás se tak známkuje. Navíc je to s kontrolou.
Syn jednou takto popletl slovo. Místo lopata napsal lotapa a dostal trojku, protože měl špatně 2 písmena, takže dvě chyby.
Mladší syn ma mírnou učitelku. Začala přitvrzovat až teď a paradoxně po prvních pár dvojkach se začal víc snažit. Doteď jel způsobem, proč by se snažil, když bude mít stejně jedničku.

codal
7. bře 2023

Jako učitelka jsem asi fakt měkoň, jednu chybu rozhodně nehodnotím stupněm dolů. Za mě na jednu chybu má nárok každý, i mně se stane, že mi třeba občas někdy něco uteče, takže já nehodnotím takto přísně, přijde mi to demotivující.

kristyn86
7. bře 2023

@antilopkax Tak to uz je drsny 😔 Spatne 2 pismenka. Bych to brala jako slovo. Takze 1 chyba. Ja tedy deti jeste skolni nemam,ale jedna chyba stupen dolu,jsem ja osobne snad zazila az na stredni skole.

gruyerre
7. bře 2023

@katerina1974 takové známkování je naprosto neadekvátní a, jak píšeš, hodně demotivující

drzticka81
7. bře 2023

Ucim 2. tridu a ma znamkovaci skala je: 1 ch -1, 2-3 ch 2, 4-5 ch 3, 6-7 ch 4, pak kula nebo pisu N jako nezvladl

ewistat
7. bře 2023

Ahoj, jsem učitelka, momentálně mám prvňáky. Já bych za to dvojku nedala, ale těžko říct, každá učitelka to má jinak. Já tak striktní nejsem. Ale i u starších 1 chyba ještě jednička. Diktát je všeobecně hrozně těžký, musí si tam uvědomit a napsat spoustu věcí. Někdo by možná namítnul, že je chyba jako chyba. Já to tak nemám. Rozlišuju chybu a chybu. Diktát je většinou na něco zaměřený, takže pokud např. na tvrdé /měkké souhlásky, jde mi o to, jestli je dítě umí a určí i/y správně. Jestli na velká písmena, tak koukám, jestli napíše jména velkým apod. Neberu chybějící čárku, háček nebo detail muška/muškát jako chybu, která má změnit známku. Teda samozřejmě pokud jich není hodně. Vysvětluju dětem, že i čárka je samozřejmě důležitá a změní mi třeba význam slova, ale tohle nejspíš jen špatně slyšel.

meyryen
7. bře 2023

@katerina1974 u nás ve 2.tride je to stejné.....1chyba, stupeň dolů....znamkovala tak hned od října v 1.tride🙈

aarriel
7. bře 2023

Mame to stejne jak pise drzticka... A takyza kazdy zapomenuty nebo neudelany ukol N..

atraps
7. bře 2023

@katerina1974 po přečtení komentářů se ani nedivím, že žáky nebaví čeština.

atij
7. bře 2023

@antilopkax to je pláči, takže kdyby napsal "lotata", tak bude mít jenom jednu chybu a za "lotapu" má dvě🤔 někteří učitele, by se měli jít léčit 🙈

atij
7. bře 2023

@katerina1974 přijde mi to přísné a nesmyslné 😔

kakba
7. bře 2023

Za 2 chyby je uz 2ka. A je jedno, jestli se jedna o y,i nebo carku, hacek ci krouzek nebo vynechane pismeno. Uprimne me to nevadi. Vim, ze moje to umi, proste je nepozorna a chce byt ve vsem prvni na ukor znamek.

20190418
7. bře 2023

Ufff... u nás máme slovní hodnocení, ale můj syn taky druhák - citlivá dušička - by se teda z takových známek složil. Strašně demotivující za mě. A muškát by určitě dobře nenapsal, protože z kytek zná maximálně růži, takže by spíš napsal tu mušku. Jsou ty známky alespoň doprovázené slovním hodnocením nebo prostě jen číslo a čau? Příště už bez chyby. Je to fakt tristní, že se někde systém za třicet ani o kousek neposunul.

xnikax1
7. bře 2023

Ty jo tak teď se modlím, aby ta naše cíťa od září neměla někoho drsného.. Jinak se z těch známek složí..

zmrzlinka
7. bře 2023

@katerina1974 mne teda nepřijde normální znamkovat 7- létě děti,ale to je na jinou diskuzy.
Je to podle mne přísně a nic to dítěti nepřinese.Spiš bych to dítěti vysvětlila ,že i dvojka a trojka jsou dobrý známky a že nemusí mít jedničky.

zmrzlinka
7. bře 2023

@20190418 přesně ....je to tragédie to školství.Predstava ,že ty moje děti budou chodit do školy ještě minimálně 13 let mne děsí ....

nat
7. bře 2023

@katerina1974 mame to take 1 chyba stupen dolu a tak dale,rodice mel kvuli tomu i schuzk a byly opravdu prekapeni,ze toto ucitelka dela a jeste navic je to ucitelka se vzdelanim na skolku a ne na skolu...

martt
7. bře 2023

@katerina1974 U nás učitelka znamkovala podle toho co psali. Diktát znamkovala mírněji než přepis. Ale za jednu chybu měli děti 1-. Až ve třetí třídě je začala znamkovat přísněji a ještě podle učiva a chyby kterou děti ve slovech udělali.

sorboni30
7. bře 2023

@katerina1974 u nás by dostal 1- 😉

martinka_33
7. bře 2023

Ne, je to demotivující 😭 První stupeň zš by prp deti mel být motivující, budují si tam vztah ke vzdělání jako takovému. A kdo je.v životě bezchybný? Učitelka, ktetá takto známkuje? Bych chtela vidět... Toto bych viděla jako normální na druhém stupni zš.

sigyn
7. bře 2023

Tohle nám učitelka dělala tak v 8. třídě (2003/4). 😲

helabella
7. bře 2023

Mně přijde smutný, že se takhle vůbec nehodnotí, co to dítě vlastně umí. I kdyby umělo napsat milion vět, tak se všechno soustředí jen na jednu chybu ☹ Je to hrozně demotivující a často pak děti mají pocit, že se vlastně nic nemusí naučit, protože to nikoho nezajímá.

katerina1974
autor
7. bře 2023

@antilopkax Moc děkuji za názor.

katerina1974
autor
7. bře 2023

@codal Přesně to si myslím i já,syn často brečí,protože ho to mrzí.Byla jsem s tím i za učitelkou,řekla mi,že je ještě mírná....nevím co s tím...

katerina1974
autor
7. bře 2023

@kristyn86 Ani za mě se takto tvrdě nehodnotilo,proto to nedokážu vstřebat.

katerina1974
autor
7. bře 2023

@meyryen hrozné....