Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  martinka_33
  1. lis 2021    Čtené 1072x

  Menstruační houba – mé první dojmy

  O menstruační houbě jsem se dozvěděla na krůtím webu, jak jinak. A teď se dobrý tip na alternativu k tamponům pokusím splatit.

  Patřím mezi zaryté odpůrkyně vložek, nerada sedím na krvi. Od puberty používám jen tampony a všechna svá šestinedělí jsem protrpěla. Před pár lety jsem vyzkoušela menstruační kalíšek, po pár dnech skončil v krabici. Vlastně tam skončily dva, stane se, že hned ten první nesedne. Nesedl ani ten druhý, ten skončil v krabici už po pár hodinách. Někdy po zavedení tlačil, jindy nejspíš špatným zavedením protekl tak, jakoby tam vůbec nebyl. Naštěstí jsem se vždy jistila vložkou. S radostí jsem se vrátila ke svým oblíbeným tamponům.

  Houbu jsem koupila už před rokem. Natěšená, že ji vyzkouším jsem místo menstruace dostala pozitivní těhotenský test. O necelý rok později přijela na oslavu dvouměsíčnin mé nejmladší i rudá teta. Naprosto nepřipravená, jsem pro ni zapomněla koupit tampony. Nastal ten správný čas na houbu! Ta vlastně za tu dobu upadla v zapomnění, vybafla na mě při zoufalé snaze najít nějaký zapadlý tampon. Vložek jsem měla z nedávného šestinedělí plné zuby.

  Zpočátku jsem se na ni dívala plná obav, možná větších než kdysi ke kalíšku. Vědoma si toho, že moje díra připomíná spíš vjezd do hangáru, jsem koupila největší velikost. Teď mi připadala veliká, tampon je přece při zavádění štíhlý. A vůbec, jak ji vyndám, když nemá provázek? Odhodlala jsem se až na dobrou radu jedné zkušené „houbařky“, že vagína není černá díra a nic ze v ní neztratí.

  První dojem? Luxusní! Houba je po navlhčení měkká a poddajná, zavádí se snadno. Narozdíl od tamponu, který někdy po zavedení tlačí a musím tak zavádět nadvakrát (a to se považuju za zkušenou tamponářku). Mile mě překvapila i absence provázku, nic nelechtalo, nepřekáželo a nestudilo (určitě se vám někdy podařilo provázek omylem počůrat). Nebolet mě břicho, vůbec bych o menstruaci nevěděla. Nebudu zapírat, že ven jde o dost hůř. Vlastně jde vyndat pěkně blbě! Ale jde. Při troše trpělivosti, při velké troše trpělivosti. Tady je potřeba najít ten správný grif. Osvědčilo se mi štípnout jí nehty palce a ukazováčku, pak se dala vytáhnout.

  Je manipulace s použitou houbou nechutná? Není o nic víc ani míň nechutná, než umývat pokakaný zadek miminku. A houba na rozdíl od mléčné hořčice nesmrdí.

  Jeden z hlavních důvodů, vlastně ten nejhlavnější, pro pořízení houby, byla možnost mít s ní sex během mých dní a nic neušpinit. Můj partner je přiměřeně obdařený, s houbou se už nevešel. Zašťouchal ji nepříjemně hluboko a jeho navíc prý píchala. Tuto možnost jsme tedy zavrhli jako nevyhovující pro oba, houba prostě překážela.

  Strávila jsem s houbou celý jeden cyklus. Je mi jednoznačně pohodlnější než tampon. Co do praktičnosti už to tak růžové není. Na problém jsem narazila, když jsem trávila dopoledne u kamarádky. Jasně, dobré kamarádce klidně řeknete „jdu si vyždímat houbu“, ale vzdáleným příbuzným či známým bych se styděla. A ne každý má umyvadlo na toaletě a pak se zamykejte někde v cizí koupelně. A to je ještě z těch menších nástrah. Co takové delší cesty, veřejné toalety na benzinkách a představte si záchody ve vlaku! Nebo celodenní výlet do přírody a máchání houby v potoce. Dobře tak vyplachování vodou z petky a tím nutnost tu petku tahat s sebou. Pro mě nepřijatelné.

  V žádném případě houba neskončí v krabici vedle kalíšků. Je to skvělá společnice na doma. Na delší pobyt venku se však vrátím k tamponům, sice méně pohodlným, ale pro mě praktičtějším. Dobré je, že mi i v nejsilnějších dnech vydržela na jeden zátah déle než tampon. Ve slabších dnech nebyl problém už vůbec žádný a tím se nakonec i ty delší cesty prodlouží na ty opravdu dlouhé.