6letý syn začal mít hysterické záchvaty

gyty
4. bře 2014

gyty Zdravim a predem dekuji za postrehy a pripadne rady. Mam 6ti leteho syna a 9ti mesicni dvojcatka. Starsi klucina je velmi citlivy az precitliveli a na svuj vek i dost inteligentni. Neni to zadny indian. Nesnasi konfikty a je spis plactivy. Od narozeni dvojcatek sme se ho snazili zapojit do pomahani okolo nich. Nezacal zarlit a ma je moc rad. Myslim si, ze se nam podarilo vyhnout se tomu, aby se citil odstrceny nebo mene milovan nez miminka. Byli jsme u zapisu a zacali se pripravovat na fakt, ze mu zacnou za chvili povinnosti a zde jsem narazila. A to dost tvrde. Do ted v podstate zadne povinnosti nemel.Vse jsme delali dohromady. Kdyz si rozhazel hracky vetsinou jsme je uklizeli spolecne nebo jsem je uklizela sama.Mame doma maleho pejska a prislo mi, ze neni od veci, aby nasi fence treba nalil vodu a nasypal granulky, nebo ji pustil na zahradu, nebo si hracky uklidil sam apod. Jenze v tom vidi velky problem. Pokud veci nedelame s nim odmita je udelat sam.
Pokud na necem, ale trvam napr. uklid si hracky v pokojiku sam tak se rozbreci a usedave place, zacne se mu delat spatne, zacne davit, nekdy se i pozvraci, hyperventiluje, zacne si stezovat na pocit dusnosti, tezkosti s dychanim, je schopny padnout na zem a byt nasledne apaticky.
Nesnasi pokud je nekdo v necem dobry a uz vubec se nedokaze smirit s faktem, ze muze byt nekdo v necem lepsi nez je on nebo treba ze by mohl v nejake hre vyhrat nekdo jiny nez on. Pritom ho na to zvykame, ze proste vzdycky vyhrat nemuze, ale stejny zachvat ma i kdyz doma pri nejake hre nevyhraje on, ale treba ja nebo jeho tatka.
U niceho nikdy nevydrzi dele nez dve minuty. Treba k nam na navstevu prisla znama se starsim klucinou a hrali si, on nam ukazoval źe se v telocviku ucili stoj na rukou a jak mu to jde. Nas maly to nikdy nezkousel a samozrejme mu to neslo. Byl z toho uplne sileny. Tak mu ta nase znama rekla, to nic neni , kdyz to budes par dni takhle zkouset uvidis ze to nez se zase navstivime dokazes. Hrozne ho trapi , ze to neumi/myslim tim, odstrcit se a oprit si nohy o zed/ ale kdyz sme se opet navstivili a nase znama /ucitelka telocviku/ se rozhodla ze ho to tedy nauci a chtela s nim cvicit , po dvou neuspesnych pokusech se odrazit se zopakoval jeho vzorec place hyperventilace a nasledneho pozvraceni se a skoro upadnuti do komatu . Nepomaha nic z toho co jsem zkousela. Vysvetlovat, uklidnovat, prevest mu myslenky nekam jinam zabere jen na chvili a on se pak rozplace znovu kvuli uplne blbosti.
Moje mamca rika, ze jsme ho rozmazlilli a ze chyba je v tom, ze jsme ho nikdy neuhodili. Ale on nezlobi a nezlobil. ....
Mam opravdu obavy z jeho nastupu do skoly ...a uz si snim v tomhle nevim rady.

diky