Běhají vaše děti ve škole v rámci tělocviku vytrvalostní 12minutový běh?

hojda
15. dub 2018

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda vaše děti ve škole v rámci tělocviku běhají vytvalostní 12-minutový běh (za nás se to taky běhávalo) a pokud ano, tak ve které třídě? Díky všem!

lobella
15. dub 2018

Ahoj, ja jsem ze zakladky 16 let, ale behali jsme pravidelne tusim od nejake 5-6 tridy? Segra je ted v 8 a behaji ho take min uz od 7.tridy...

hojda
autor
15. dub 2018

@lobella Syn to má běhat ve 3. třídě, tak nevím, jestli to není pro ně moc.

lobella
15. dub 2018

@hojda tak to netusim, spis jestli se tu najde nejaky z ucitelskych... Je ale pravda, ze poprve jsem ji bezela ve 4 tride na zavodech a pravidelne jsme behali i delsi trasy, ale ja chodila na fotbal a tam bylo normalni hodne behat, jen na rozbeh jsme meli 2 km, pocitam ze nejakych 8 km jsme za trenink dali..

hojda
autor
15. dub 2018

Někdo další?

brokovich
15. dub 2018

Pokud vezmu, ze ve 3. tride je diteti 9 let, prijde mi to dost dlouhe. 5, max 10 minut, a to pro trenovane jedince. Zhruba to odpovida 1,5 km. Deti si beh neumi rozvrhnout, bud leti jak splaseny nebo nemuzou. Oni doted nebehali nebo jak?

hojda
autor
15. dub 2018

@brokovich Jdou poprvé ven, jinak v tělocvičně, jednou jim dal běhat, nevím kolik koleček v tělocvičně, že fakt nemohli, kamarádky syn dělá fotbal a po tom běhu se pak pozvracel a učitelka volala ať si pro něj přijdou☹. Dva roky měli TV takový ten pohodový hravý s třídní učitelkou a teď mají tělocvikáře z druhého stupně a TV je najednou hodně náročný☹. Nechci být ten rodič, který si chodí stěžovat do školy, tak by mě zajímalo, jak je to v jiných školách.

hojda
autor
15. dub 2018

@brokovich Ten učitel je nový, před tím nikdy na zš neučil, měl vlastní fitko.

audur
15. dub 2018

Za mého dětství se 12minutovka běhala na 1. stupni, od 5. třídy jsme běhali 1600 m. Jak to je dnes netuším.

eviicka
15. dub 2018

@audur taky si vzpomínám, že jsme to běhali na prvním stupni. Na druhou stranu, dnešní děti už nebudou tak pohybové zdatné...

hojda
autor
15. dub 2018

@audur já si taky myslím, že jsem na prvním běhali 12 minut a na druhém 1500, ale nejsem si jistá na 100%.

janapetrvalska
15. dub 2018

do 5tridy kolecko dve, a pak opici draha nebo dalsi obdobne zavody. od 6 tridy 1500 kazdy pul rok a davala se znamka z toho, mezi tim byly hrazdy , vybijena, florbal, nekdy beh , ald vetsinou to bylo pred nejakou tou hrou. Kazdy tv jsme nebehali 1500.

konidana
16. dub 2018

Dcera je ve 4. a myslím, že snad už něco takového běhali

konidana
16. dub 2018

Ale možná to bylo v rámci kroužku atletiky, to je asi pravděpodobnější🙂

betelgeuzz
16. dub 2018

dcera ve 2. zatím běhá jen krátký trasy. Ale nepříjde mi 12 minutový běh nic extra. Loni jsem běžela s 5 a 7 letou DM běh - necelý 4 km, běžely jsme přes půl hodiny. Ono když si zvolíš mírný tempo, vydržíš běžet dlouho. A minulý týden jsme se byli podívat na půlmaraton a čtvrmaraton, a tu čtvrku běžel 8 letý kluk.

luciebx
16. dub 2018

12 minut se mi zda ok pro 9 letaka. my sme sice v zahranici synovi bude 8 a od predlonska behaji ve skole maratony sice se jim to scita ze kazdy den neco nabehaji ale ukazoval mi ty kolucka ze nekdy udela i 3 a to mu musi zabrat dobych 20 min, ono asi zalezi na diteti ale 12 min pohybu jets nioho nezabilo .. muj nazor
o vanocich bezel s muzem 4 km a jednou mesicne chodi na behani deti vek od 3-10 a tam je vzdalenost 5km

ivuska1986
16. dub 2018

Ahojky, je mi 30 a co si pamatuju, tak jsme na telaku běhali vsechny trate snad od prvni tridy, ve čtvrtý uz jsem jela na zavody na 1500 m, skok daleky a hod. Vim, ze jsem byla levá na sprint, nez jsem z bloku zvedla zadek, tak mi vsichni frnkli😂

ivuska1986
16. dub 2018

Celkově myslim, ze pohyb jeste nikoho nezabil. Spis jde asi o to, ze ted mame generaci pocitacovych deti, za meho mladi jsme prisli domu, praskli tasku do rohu, pri odchodu vytvorili caru z veci, ktere jsme ze sebe svlekali, kdyz jsme si brali teplaky a do vecera nas nikdo nevidel, chodili jsme jeste skemrat, abychom mohli byt o deset minut venku déle. Dneska? Prijedu k nam do vesnice a cely den venku nikoho nevidim. Přijde mi to lito hlavně kvuli tem detem, meli jsme spoustu uzasnych zážitků a krásné dětství, no, se omlouvám, jsem se nechala trosku unést.