Co koupit pro prvňáčka?

lentilka04
26. bře 2018

Ahoj maminky,
co prosím vše pořídit pro prvňáčka? Děkuji

lv
26. bře 2018

Ve škole dostaneš seznam, většinou. Sešity, pisanky kupuj až po instrukci jaké, to samé pera, tužky.. předem aktovku, pouzdro, věci na tělocvik..

betelgeuzz
26. bře 2018

Souhlasím, dopředu bych koupila akorát aktovku, pouzdro, papuče, oblečení do tělocviku. Každá škola to má jinak, někde dostaneš seznam, co nakoupit, my dáváme 350 kč a většinu věcí do výtvarky, sešity se nakoupí hromadně.
Je tady i skupinka pro prvňáčky, co půjdou teď do školy, tak můžeš mrknout, už jsme to tam probíraly.

lv
26. bře 2018

@betelgeuzz můžeš mi poslat pozvánku, prosím? Sice mě to čeká už s druhou dcerou, ale ráda si počtu/přispěju k diskusi o letošních prvňáčcích.

baris
26. bře 2018

@lentilka04 každá škola dává seznam věcí, které koupit + se dávají ještě peníze za pracovní sešity ...

Ale co tě určitě nemine:
- aktovka / batoh
- pouzdro
- oblečení do tělocviku + tenisky s bílou podrážkou (já kupuji ty obyčejné na suchý zips z Deichmannu)
- trojhranné tužky, trojhranné pastelky (do pouzdra - v 1. třídě se pořád kreslí). Doporučuji koupit spíše ty dražší - vydrží déle. Kupovala jsem ty levné a měla jsem spotřebu cca 15 balení pastelek za 1. školní rok. Loni jsem koupila ty drahé - za cca 200Kč a vydržely mi celé jedno pololetí a k tomu samozřejmě strouhátka. Jak jsou tupé - tak lámou tuhu.
- gumy - děti to rády ztrácejí 🙂
- v létě bude zase akce i na ty gumovací péra - od cca prosince píšou už pérem. A ať žije gumovací péro. Nechápu, jak jsme mohli psát bez něho 🙂 Já třeba mladší kupuji to světle modré - lépe se to gumuje a nevypadá to až tak blbě, když "škrábe" 🙂
- nůžky
- lepidlo (do pouzdra)
- box na sešity - A4 a A5
- obaly na sešity - cca 6x A5 i A4
- flašku na pití, box na svačinu
- desky na písmenka a číslice
- pytlík na papuče a na tělocvik

A pak ti napíši další seznam - co potřebují do výtvarky. U nás je to každý rok - kufřík na VV, voskovky, barvy, štětce, kelímek na vodu, tempery, plastelína .... u nás chtějí i konkrétní typ pastel k do VV .

ivular
26. bře 2018

@baris Z toho, co píšeš, nás minulo: trojhranné tužky, trojhranné pastelky, strouhátka, gumy, pero, nůžky, lepidlo, desky na písmenka a číslice, pytlína na papuče a tělocvik a veškeré potřeby na VV. Všechno toto syn dostal první den ve škole.

ililina
26. bře 2018

Aktovku ( batoh ), penál, box na svačinu, lahev na pití. To je tak všechno, co bych koupila předem než bych dostala seznam od paní učitelky... Oblečení na TV + boty + bačkory

snahnah
26. bře 2018

@lentilka04 Aktovka atd., jak je psáno výše, pro tebe fix na textil a tenký liháč a VŠE podepisovat. I jednotlivé pastelky a tužky aspoň iniciály nebo nějaký osobní piktogram. Líp se pak rozdělují po skupinové práci nebo v družině 😉 A udělat si doma zásobu tužek č. 2 a obyčejných gum, to je u nás spotřební zboží i ve 3. třídě. Gumovací pero se mi neosvědčilo, protože s ním se tak nesoustředí a dělá mnohem více chyb a taky se vždy po pár týdnech zlomilo. Za nás Tornádo, i mamka jako učitelka na 1. stupni ho má radši.

lv
26. bře 2018

@betelgeuzz díky, už jsem mezi vámi

baris
26. bře 2018

@ivular teda nevím jak u vás, ale u nás kupuji nové lepidlo co 2 měsíce, tužka (v pouzdře má každá cca 3 tužky - co kdyby se zlomila 🙂) + pastelky mi nevydrží ani jedno pololetí (navíc jedny pastelky mají do VV a druhé v pouzdře).

Péro dostaly taky - slavnostně k Mikuláši, že už můžou psát pérem a ne tužkou. Ale já mám asi divné děti - ty péra mi asi "jí", protože kupují min. každý měsíc nové + náplně. To samé platí i o gumě - není měsíc, aby nebyla ztracená.

Pytlík - chtěly vlastní - většinou mají vše v jednom "stylu" - boxy na sešity, v první třídě desky na písmenka a číslice, pytlík na přezůvky ... A opět - neteř má druhým rokem boxy, aktovku, pouzdro ... vše jak ze škatulky. A to od holek??? Jsem ráda, když to vydrží jeden rok. A to mají stejnou značku.

Co se týče pér - ano, tornádo píše lépe, ale na to já nemám nervy. Mladší je navíc dysfatik - tam to bez gumování nejde.

betelgeuzz
26. bře 2018

@baris u nás třeba lepidlo koupili hromadně všem a během roku jsem jedno dokupovala. 3 tužky má dcera od 1. třídy, gumu taky. Pastelky máme tak dvoje na rok, ale na ty může mít učitelka konkrétní požadavky. Stejně tak na pero, někde gumovací nechtějí, jinde je jim to jedno, někde vyžadují stabilo, někde inkoustové. Ty požadavky můžou být velmi různé, takže já bych se do nákupů nehnala a počkala na zápis, co se tam dozvím. My tam dostali papír s instrukcemi, co už můžeme koupit a termín třídní schůzky.

nikyselen
26. bře 2018

mi jsme predem meli aktovku,penal,desky,box na svacu,flasku,backory,penezenku a vyresonou kartu na dojizdeni..veci na TV(teplaky,sacek,cvicky..) jinak VV (vodovky,tempery..)az podle toho co budou chtit max. kufrik jsme meli,dost veci kupuje skola z fondu,nebo daji pri zapisu
Tuzky,pastelky chteji 3hrane,pero chteji pilot,

ivular
27. bře 2018

@baris Tak já jsem před Vánocemi kupovala tužku, ale to je opravdu všechno. Tzn. ani lepidlo, ani pastelky, ani pero. Nic z toho co uvádíte. Všechno syn dostal v množství, které zatím stačí - a to je konec března.
Proto všem doporučuji nekupovat nic z uvedeného a nedělat si doma zbytečné skladiště;)

(Typ pera je trochu jiná diskuse, ale za sebe mi připadá daleko snadnější Tornádo v kombinaci se zmizíkem, než gumovací Pilot. Ale to je indi vindi - co komu vyhovuje).

baris
27. bře 2018

já s tím souhlasím, že nemá cenu mít doma X boxů na sešity, pastelek, tužek ....

Každé dítko je jiné. Neteř je více pečlivá, v družině mají pastelky, takže si nemusí brát vlastní ... Moje holky - narvat vše do batohu silou a hlavně co nejrychleji. Péro buď ztratí nebo zlomí. Co se týče pastelek - v družině, pokud chtějí kreslit, musí si vytáhnout svoje, tím pádem si tam sedne i Anička, Maruška ... a většinou odejdou i našimi pastelkami nebo je min. vykreslí. Lepidlo - nevím co s tím ve škole dělají, ale tento školní rok jsem každé už měnila 3x lepidlo 🙂

Jinak souhlasím s tím, že hlavní je koupit aktovku (batoh), pouzdro, papuče, věci do tělocviku, flašku na pití a pokud chcete, tak i box na svačinu (není podmínka). Zbytek Vám dají seznam - většinou do června. Nebo se zeptat při zápisu. Ono je to většinou každý rok stejné - někdy paní učitelka preferuje určitý typ pastelek - mladší musím do VV kupovat progresy.

Jinak tužky či pastelky - vždy učitelky požadovaly trojhranné - kvůli správnému úchopu.

zmrzlinka
27. kvě 2018

Ahoj holky! Nechci zakládat nove tema, tak píšu sem. Poradite mi jaké plnicí pero koupit do první třídy? Máme ho na seznamu věcí co máme koupit ☺️

snahnah
27. kvě 2018

@zmrzlinka Za mě a za moji mamku učitelku Tornádo. Je to relativně levné, je i sada se zmizíkem a nekaňká 🙂 U nás se do takových potřeb nevyplatí investovat, bo to furt ztrácí a zapomíná.

jajulin
27. kvě 2018

@zmrzlinka já bych s perem počkala, protože ho děti budou potřebovat zhruba v prosinci. A většinou každá učitelka preferuje něco jiného. Synova třída píše tornádem, u dcery ve třídě se píše bombickovym. Za mě určitě bombickove, dělá hezčí písmo.

zmrzlinka
28. kvě 2018

@snahnah
@jajulin děkuji holky. Asi počkám do září a uvidim co řekne pani učitelka. Příští měsíc ma syn narozky a dostane tašku i penál tak jsem mu chtěla do penalu koupit uz i pero ☺️

janinkadodinka
28. kvě 2018

Kazda skola predava v dostatecnem predstihu seznam pomucek rodicum budoucich prvnacku na tridni schuzce behem cervna,kde jsou predstaveny vetsinou i pani ucitelky.Kazda skola ma jine pozadavky, jine balicky s pomuckami na uvitanou,skoly davaji detem i pracovni ucebnice,pisanku,zivou abecedu,pismenka,notysek a dalsi nezbytnosti,ktere jsou potreba v 1.tride.
Co se tyce vyberu pera,nespechala bych.Vetsina deti zacina psat perem az v prosinci,nekdo i mnohem pozdeji a deti kolikrat zjistuji,ze i kdyz se na psani perem moc tesily,tak se mnohdy jeste vrati k tuzce a az maji nove pismenko procvicene a jsou si jiste zase se vraci k peru.Neni to nic neobvykleho☺Vsem rodicum mojich prvnacku jsem vzdy doporucovala pero bombickove s klasickym hrotem nebo tornado a vzdy si vzit s sebou ditko na nakup pera,aby si vyzkouselo pero chytnout a neco napsat. V 1. tridach pani ucitelky gumovaci pero vidi nerady,podle mne je pro starsi deti a at si deti pisou s takovym perem doma nebo v druzince.
Vsechno doporucuji podepsat od prezuvek,prevleceni do telocviku,rucnicku (pokud skola vyzaduje) az po tuzky a pastelky. Na tuzky a pastelky je dobra takova ta ozdobna barevna paska,kterou uz sezenete v jakemkoliv papirnictvi.Usetri to hlavne praci rodicum,pastelky a vse oblepite stejnou paskou a mate vyhrano.
Nektere skoly si hodne zakladaji i na ubrouscich na svacinu.
A jak uz bylo zmineno kvalitni pastelky,protoze celou prvni tridu se hodne kresli,delaji se uvolnovaci cviky apod.

emaxik1982
Odpověď byla odstraněná
Zobraz