Dárek nebo památka na ČR do Španělska

terka_85
12. srp 2015

Prosím o radu. Sestřenice žije ve Španělsku a bude si brát španěla (svatba bude v ČR). Chceme jim dát peníze, ale ještě mě napadl nějaký dárek nebo památku na ČR. Nenapadá Vás něco nebo je to blbost? Díky 🙂

agne
12. srp 2015

Býka z českého broušeného skla 😀 nebo porcelánu, maketu (odlitek) významné památky 🙂 , 2 hrníčky - skleničky z města, ze kterého sestřenice pochází jestli je původem z ČR či knížku o tom městě... 😝

seffinka
12. srp 2015

@agne být z Brna...nevím,nevím 😀

nevesta2013
12. zář 2015

Za Budějovice bych dala vltavíny, ty se vyskytují jen tady na jihu, ale takový Budvar, nebo pullitr s logem Budvaru si myslím rozhodně neurazí. Pullitr ani ve Španělsku není moc k dostání ,o))

veronikaka
12. zář 2015

@terka_85 Manžel má rodinu v Irsku a ty od nás dostali broušenou vázu. V některých obchůdkách mají krásné věci. Až jsem z toho byla mile překvapená. Já na tohle moc nejsem, ale určitě bych si taky vybrala. Kupovala jsem to v Jihlavě: Glass Bohemia a je to popsaný jako olovnatý křišťál.

lenbela
12. zář 2015

Španělům se líbí české broušené sklo. Co třeba skleničky na víno?

sweet81
12. zář 2015

Broušenou vázu

marketnieuw
12. zář 2015

ja nevim, ne kazdy ma brousene sklo rad 😅 my jsme ho ke svatbe taky dostali ... a teda... uz ho nemame 😀
napada me treba nejaka ceska pametni mince, ktera casem ziska hodnotu ...?
nebo treba nocleh na nejakem opravdu peknem miste v CR?

lenka5731
12. zář 2015

osobně bych sklo určitě nedávala .... 😝 To už mi přijde lepší becherovka nebo nějaké české pivo v dárkovém balení, v soudku. Dobrý nápad je zaplatit nocleh třeba v Praze s výhledem na pražský hrad 🙂

lenka5731
12. zář 2015

Pražský hrad 😎

margot_ka
12. zář 2015

Jaaaj, dejte jim dobrou slivku, pujde jim z toho hlava kolem, Spanele nejsou zvykli na takovou silu 🙂

zo_ja
12. zář 2015

Za mě: je to určitě dobrý nápad a nemusí to být nutně ani velká investice.
tupeská keramika (můj region, může být určitě i jiná, ručně vyráběná a ručně malovaná)
Paličkovaná krajka - třeba obrázek na zeď, ubrus (+ prostírání) nebo jen dekorace, náhodně zagoogleno a viděla jsem krááásný 😉
Tam, kam ostatní vozí Bechera já vozím domácí slivovicu a úspěch měla nááásobný. Když už, je-li možnost.
Neškodí vědět, co je tam zajímavé, třeba pro Řeky žůžový porcelán

Něco pro inspiraci třeba tady http://www.lidova-jizba.cz/lidove-vyrobky.html