Jak uklidnit dítě? Noční můry z filmů

norvegianalice
4. čer 2017

Zdravím, již jsem tu jednou psala o tom, že manžel by rád pouštěl synovi (7) superhrdinské filmy od DC a Marvelu, ač s tím příliš nesouhlasím. Tři dny zpátky táta hlídal (byla jsem na návštěvě u rodičů a manžel se nabídl, že si se synem udělá pánskou jízdu) a samozřejmě, že přes můj zákaz pouštěl synovi Temného rytíře a nějaké další "pecky". Syn samozřejmě vystresovaný a noční můry na týden, jestli ne víc. Jak mu vysvětlit, že to co bylo v těch filmech bylo jen jako? Když mu to řeknu takhle, stejně je vyděšený...

panickatlamicka
4. čer 2017

@norvegianalice spis nez synovi bych to pekne od plic ,,vysvetlila" manzelovi. on ma nejaky komplex, ktery si projektuje do syna. adoufa, ze tim z nej udela chlapaka? Vubec toto jednani nechapu. ☹

panickatlamicka
4. čer 2017

Jo a samozrejme bych trvala natom, aby byl otec pritomen pri hklidnovani ditete a na fomto uklidnovani se aktivne podilel. Doporucuji nepopirat pocity (ale no tak, chlapi se prece neboji), ale promluvit si se synkem v klidu, zeptat se ho, ceho se konkretne boji (prinasi si do reality nejake vyjevy z filmu? Nebo mu prijde strasidelny treba kostym nejake z postav?) Klidne bych mu i rekla, ceho jsme se bali my jako mali-ale fakt okrajove, treba: ..to vis, zanastaky byly ruzne filmy a nekdy jsem se bala. A ani uz nevim, ceho a proc....

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
baris
5. čer 2017

@norvegianalice nám pomohlo opakovat dokola, že je to jenom jako, to červené není krev, ale kečup.

Mě pomohlo, když jsem viděla, jak se ty filmy natáčí - že je to opravdu jenom jako. 😉

norvegianalice
autor
5. čer 2017

Děkuji za rady, holky. Mazec, manžela jsem si podala a vysoukala z něj, že malému pouštěl i Logana (Wolverine), co z něj trnu i já. Syn se trošku uklidnil, spala jsem u něj. Ale doufám, že manžel už takovou volovinu neudělá nebo s ním syna nechávat nebudu...hrůza.