• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jdeme do první třídy a máme špatnou řeč

27. dubna 2016 
Syn ma vyvojovou dysfazii, do skoly sel jako podzimni s odkladem uz s "jen" spatnymi sykavkami (ostrymi u tupymi, samostatne vyslovi, v reci neslysi), bez R a Ř. Zatim mu to ve skole problem nedela, na kurzu fonematickeho rozlisovani se naucil slova rozkladat a skladat dobre, byt to prirozene neslysi. Kdyz cte, sykavky ma lepsi (vidi, kde jake jsou), naucil se diky cteni R. Stale neumi Ř a sykavky bez vizualni podpory. Jinak pise krasne, doted nemel problem ani s diktaty, ted akorat brali "di, ti, ni" a on to pri diktatu napsal s hackem, ale asi vse nemuzu svadet na dysfazii, mozna toto udela i bezny prvnak. Na logo chodime od dvou let (extremne spolupracujici dite), zda nekdy bude mluvit uplne spravne vzhledem k diagnoze netusim.
27. dub 2016 v 16:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vzhledem k podstavu logopedů bych se o možnost docházky na logopedii začla zajímat už kolem čtvrtého roku věku. Skoro po celé republice jsou čekačky a když se do toho pátého roku dostanete, budete rádi. Jinak děti od čtyř už většinou jsou schopné spolupracovat (neříkám, že všechny... to jen aby mě tady někdo nechytal za slovíčko :slight_smile:). A co se týče domácího procvičování, myslím, že "trochu" tlačit je potřeba, protože málokteré dítě by dalo přednost trénování před hraním nebo koukáním na pohádky. Ano, jsou takové, ale těch je minimum. Ostatní to berou jako povinnost a co si budeme povídat, do povinností se nikomu z nás nechce. Tím "trochu" tlačit nemyslím stát nad ním s vařečkou apod.... to vůbec ne.... tím se samozřejmě ničeho nedocílí.
27. dub 2016 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek