Kapesné pro 9leté děti. Dáváte a jak vysoké?

28. led 2020

Dáváte ? Pokud ano, v jaké výši ? Nečekané výdaje nemají, jsou dopravováni všude autem, takže cokoli se zapomene, dokoupím já (ve smyslu pití svačina atp.). Díky 🙂

shakira007
28. led 2020

Dávám, 5000

mikaelav
28. led 2020

Starší dcera 10 let dostává 30,-Kč a mladší 7 let 20,-Kč týdně.

katkapavlik
28. led 2020

@shakira007 5000??? Jak staré máš děti

puhelin
28. led 2020

@katkapavlik Klid, pani je troll.

baris
28. led 2020

Mám 2 dcery - 11 a 10 let. Od poloviny první třídy si nosily peníze do školy - cca 50-80kč. Zpočátku je pořád utrácely v kantýně za svačiny pro kamarádky, které neměly Svačinu, pití .... Po 2 měsících se to ustálilo a tu cca 100kč tam mají celý rok 😀. Na Výlety jim dávám více peněz, když jdou do keramiky, tak rovnou s 10kč na horkou čokoládu .... , V létě na zmrzlinu, ledovou tříšť ...

Kapesné pravidelné nemají, ale dle potřeby jim dám vždy peníze. Pak mají svoje peníze z narozenin, svátků ... To se pak se mnou domluví, na co by si chtěly našetřit, popřípadě jim přidám peníze a koupí si to.

marketkaticha
28. led 2020

@puhelin 😂 😂 taky jsem se zarazila :D..

pipi_puncocha
28. led 2020

@katkapavlik tolik jsem měla tak na VŠ. 😆

Jinak k tématu, sama zatím zkušenost nemám, ale v tom věku jsem dostávala od rodičů 20kč ať si koupím o přestávce v ZUŠce v bufetu párek nebo pendreky a milovala jsem to rozhodování, za co to investuju.

shakira007
28. led 2020

@katkapavlik ano, měsíčně mám peníze tak nevidím důvod dát dětem tak vysoké kapesné. 4 roky a 5 let

katkapavlik
28. led 2020

Ahoj u nás děti dostávají týdne za znamky, a plnění úkolů v domácnosti mám syna 8 let 2 třída také vozí popřípadě svačí také koupíme ( úkol v domacnosti má uklizený pokoj hračky a vynáší odpadkový koš já mám doma zakoupenou tabulku odměn z Lidlu když má vše splněno dostane denně magnetek za úkol . Úkoly tam máme škola pokoj odpadkový koš čtení domlouvání 😜 když je vše v pořádku dávám mu 100 Kč týdne vždy v neděli za každé prázdné polícko -5kc u nás funguje😁

katkapavlik
28. led 2020

@katkapavlik pardon odmlouvani

shakira007
28. led 2020

@puhelin to si klidně myslí, ja si zase myslím že mi závidíš prachy

pasiba
28. led 2020

Já dávám dětem (10 a 8) týdně 50 Kč. Mají to jen pro svojí potřebu

katkapavlik
28. led 2020

@puhelin troll co to je?? To neznám

katkapavlik
28. led 2020

@shakira007 tak je to asi v pořádku, když to nenaruší vás měsíční rozpočet. Já bych si to určitě dovolit nemohla 5000 máme hypotéku na barák😀

marketkaticha
28. led 2020

@katkapavlik To je druh živočicha, který rád píše nesmyslné kraviny aby rozdmýchal případnou negativní diskuzi a všichni se začali hádat a tento druh živočicha z toho má hroznou srandu a potěšení, protože jeho osobní život je vlastně strašně nudný a smutný. 😀

sudylichozrout
28. led 2020

@shakira007 🤦‍♀️🤦‍♀️

katkapavlik
28. led 2020

@marketkaticha aha děkuji za odpověď toto slyším poprvé. Nechtěla jsem někoho naštvat nebo rozhádat. To bych si ani nedovolila vždy jsem tady na webu dostala dobré rady a typi od ostatních maminek.

sudylichozrout
28. led 2020

Vytecne, opet zrolli diskuze. Zacinam podezrivat shakiru, ze je to ona, kdo tady sazi jednu anonymni debatu za druhou a pak pod ni chidi prihustovat. Pisemny a slovni projev odpovida.

baris
28. led 2020

Jinak já jsem nechtěla a nechci dávat peníze za známky. Starší dcera se učí velmi dobře a má samé 1, mladší je těžký dysfatik. To pak není spravedlivé. A co se týče odměňování za pořádek - jedna je pořádkumilovná, druhá bordelář na entou 😀😀😀😀. Jejich jediný úkol doma je venčit psa a toho venčí společně 😀.

Dostávají stejné peníze, neutrácejí je za blbosti, do kantýny už nechodí kvůli bezlepkové dietě.

shakira007
28. led 2020

@sudylichozrout 😮😝

puhelin
28. led 2020

@shakira007 Vubec tve prispevky neberu vazne. Dokonce is myslim, ze jsi dite, protoze dospely clovek snad takove predstavy o detech, ktere tu v diskuzich prezentujes, mit nemuze.

shakira007
28. led 2020

@puhelin tak si to myslí 😛

sudylichozrout
28. led 2020

@shakira007 Fakt mi vysvetli, proc to delas. Ja to nechapu.

shakira007
28. led 2020

@sudylichozrout ja nechápu že do mě furt rypeš. A už vůbec ně když si o mě myslíš že jsem troll. Ja kdybych si myslela o tobě že jsi troll,nenapíšu ti ání jedno slovo.

drep
28. led 2020

@sudylichozrout Ona je ta milionářka bez vzdělání, co dělá ve volném čase sociální pracovnici, nebo to byl zase jinej trollík? Brw. Budeme podobně staré, ty a já, pamatuješ trollíky jako figurky? Já měla s růžovýma vláskama a brácha toho se svítivě modrýma...

sudylichozrout
28. led 2020

@shakira007 Jenze ty se troll jsi a prave ses prokecla. Uvedomujes si to 😀 Protoze ja do tebe jako do shakiry007 rypu dnes uplne poprve. A ty zminujes, ze rypu furt. Naposledy jsem rypala do evidentno hotrolla vcera. Nebo predevcirem? Uz ani nevim. Doufam, ze dodrzis pravidla a das uz pokoj.
Takze sorry, uloveno, odhaleno. Dle internetovych pravidela mas prestat, protoze jsi byla odhalena.

sudylichozrout
28. led 2020

@drep Jo, ona je vsechno, ma tady kazdy den nejakou "ftipnou" debatu.
Ano, trolly pamatuji velmi dobre, mela jsem jich hromadu 🙂

zzuzinda
28. led 2020

My začali dětem dávat kapesné, když začali chodit do školy, v první třídě 10,- Kč na týden, ve druhé 15,-, ve třetí 20,- a takhle pokračujeme. Vypadá to, že to u nás funguje. Děti ze začátku vše rozfofrovaly, naštěstí toho není moc, takže to jde 😉 a pak už si začaly šetřit a když něco chtějí, koupí si to. Školní věci jim kupujeme nebo proplatíme. Mají už i účet a Adam chce část kapesného na účet a část cash.

martt
28. led 2020

Mám syna 8 let a 3 roky. Děláme to tak, že jim kapesné dáváme do kasičky. Staršímu synovi je dávám formou odměn za známky a za pomoc v domácnosti. Vyklízení myčky, úklid pokojíčku a pod. Mladšímu zatím jen za to že pomůže bráchoj uklidit pokojíček a, že si po sobě uklidí hračky. Za týden jim dáváme 50 Kč aby to bylo spravedlivé. Až budou starší, tak jim to zvedneme.

pabka
29. led 2020

Dcera 8 let kapesné zatím nedostává, protože ho nemá kde utratit (všude ji vozime a ve škole nemají kantynu). Ale určitě bych rada příští školní rok začala a naučila ji šetřit si ho a jednou za čas si třeba koupit něco většího. Jinak my ji sporime každý měsíc na účet.