Kapesné pro 8letého kluka, kolik dáváte?

tulipanecek
20. srp 2015

Maminky,co máte starší děti osm let a víc....Dáváte jim kapesné?Pokud ano,tak kolik a jak to mají rozdělené??Děkuji za odpověď 🙂

zaludova
20. srp 2015

Zalezi, co vsechno si musi platit. Napr.autobus. na obyc utraceni bych dala tak 100 tydne s tim, ze bych mu rekla, ze nemusi utratit vse za kraviny, ale pulku treba davat do kasicky a setrit na neco vetsiho, co by chtel 🙂

lv
20. srp 2015

dle všeho možného načteného jsem chtěla dávat dcerce od 1.třídy, no nějak to nebylo třeba, je pořád s námi, co che jí koupím /ne samozřejmě vše, myslím sem tam sladkost, zmrzlinu, časopis../..do školy měla v peněžence 50kč snad půl roku 😎 když dostane od babiček, dává si do prasátka /na kolo, to se z toho skutečně koupilo, teď prý na želvu 😀 /. Bude druhák, tak už začnu, chce tak 50týdně, s tím, že babičky sem tam přidaj kovové mince..

pavlapl
20. srp 2015

Moje dcera dostává 100kč týdně s tím že si i kupuje svačinu když mají trénink.

lamarika
20. srp 2015

Nejstaršímu je teprve 6, ale dostává 60,-/týdně. Někdy něco ušetří, ale většinou vše rozfofruje... Ty peníze má za tréninky (něco jako výplatu) 😀

lenka1982
20. srp 2015

8 letý 50 kč týdně,12 letý 100kč týdně.co za ten týden neutratí tak si dávají do kasičky.

mandala
20. srp 2015

Dcery 9 a 10 let dostávají symbolickou částku 10 kč týdně, když něco potřebují, nebo chtějí, tak mě požádají a bud schválím a dám nebo nedám.

janemcova
20. srp 2015

Synkovi (8 let) kapesné nedávám. Nechodí nikam, kde by potřeboval peníze a šetří si peníze do prasátka od babiček.

katerina1106
20. srp 2015

Syn 9,5 dostává 100,-Kč na měsíc. Většinu si uspoří, svačiny a pití mu dělám a ve škole nemají žádný automat. Jsme z vesnice takže chodí pěšky nebo jezdí na kole. Za uspořené peníze si kupuje cca 2x do roku co chce (většinou Lego 🙂 )