Kdy chodí spát 8mi leté dítě?

daisy1
1. zář 2009

zajímal by mě váš názor na dobu, v kolik má chodit spát druhák - 8.leté dítě, díky.

marfuuuska
2. zář 2009

RAdka.m. - Já vedla Matýska do školy včera a sama pani učitelka nám taky hned řekla, že děti by měli ideálně chodit spát mezi 19-20:00 a učit se mezi 15-17:00. Dost rodičů se ušklíbalo a divilo se, ale já bych neřekla, že ženská co děti učí už nějaký ten pátek bude radit hlouposti.
Možná tady někoho rozčílim, ale podle mě by děti, tak do 15 let měli mít určitý režim. Já, ale nejsem zastáncem dnešní tzv. "moderní" výchovy.

daisy1
autor
2. zář 2009

ja s rezimem urco souhlasim 😉

petrajurinova
3. zář 2009

Daisy, s tím nabouráním režimu u 8 letého dítěte, pokud jde v pátek a v sobotu spát o hodinku později než přes školní týden je to nesmysl. Zase přece může spát v sobotu a neděli dýl než když vstává do školy.
Ale to, že by u vás zůstával na noc přes týden by mohlo přinést určité komplikace pro něj samotného.
1. musel by si v den kdy bude zůstávat u vás brát s sebou i učení na druhý den (pochybuju, že každý den mají všechny předměty stejné) a s tím kolik toho děti tahají do školy by se mu to asi docela proneslo.
2. Děti už v těch 8 letech docela pozorují v čem kdo chodí oblíkaný a když přijde do školy 2 dny v úplně stejném oblečení mohlo by to vyvolat poznámky a posměšky od spolužáků.
3. V 8 letech ještě potřebuje aby s ním po příchodu ze školy někdo seděl a chystal věci do školy a věnoval se v tu chvíli jen a pouze jemu, opravdu bys na to měla s Terezkou čas?
Jsou to jenom moje názory, nikomu to nevnucuju, ale já bych na místě jeho matky asi měla z něčeho takového celkem obavy.

daisy1
autor
3. zář 2009

ahoj, pripominky beru 😉 co se tyce uceni, je jasne, ze knizky by mel i u nas, koneckoncu loni mel slabikar doma i u nas, ackoli jsme ho vraceli, je pravda, ze by mu maminka musela dat sesity i na den potom. S oblikanim by asi problem nebyl, casto si domu brava obleceni, co ma u nas a libi se mu, proste i u nas ma slusne obleceni,(mame ho 10 - 15 dni v mesici) mimoto mu mama nedava kazdy den ne tricko teda.. a s ucenim, meli jsme ho jednou - 2x tydne loni jak byl prvnak, ja ho tedy 2x za tu dobu vyzvedla ze skoly, ale ukoly jsem s nim nikdy nedelala, ty dela s tatou, ten ma svobodne zamestnani, tak na den, kdy ma syna ma odpoledne volno 😉
ale diky za nazor 😉

daisy1
autor
3. zář 2009

oprava...nedava kazdy den nove tricko..

maart
3. zář 2009

A ja si proste myslim, ze by se tohle vsechno dalo zaridit...jde fakt jenom o poradnou domluvu a o to, aby to vsechno proste klaplo. Jedna se o dobrou vuli co se tyce jeho maminky a o to, aby Daisy a jeho otec respektovali zazite ritualy a pochopitelne dbali na to, aby byl kluk do skoly pripraveny. Co se tyce pripravy 8-mi leteho kloucka...no, neni to az tak dramaticke, myslim...muj syn je ted druhak...minuly rok mu priprava do skoly trvala max. 10 minut (ukol + vymenit obsah batohu), samozrejme kdyz bylo potreba cist, tak jsem si vedle nej sedla na delsi dobu. K tomu mam doma jeste jedno batole a 5-ti leteho syna a zvladala jsem to bez problemu. Da se to!

Obleceni do skoly? Je dulezite...ale u syna ve skole jsem se nikdy nesetkala s tim, ze by se nekdo na nekoho koukal divne jenom proto, ze prisel ve stejnem obleceni 2x za sebou. To je snad nesmysl, ne? Je dulezity, aby deti mely obleceni ciste, pekne a plne funkcni (v zime teple, v lete vzdusne), ale premyslet o tom, v cem pujde prvnak nebo druhak do skoly a probuh hlavne aby nemel neco 2x....nene, to je prehnane. Nastesti se na tohle u nas ve skole nehraje (alespon prozatim).

Tady je proste jenom otazka, jestli ta mamina chce, aby to takhle fungovalo, jestli chce, aby syn u sveho otce obcas prespal nebo jestli je ji ta predstava neprijemna a proste tuto alternativu odmita. S tim se potom neda delat nic....osobne bych tomu fandila, at si taky tatka "uzije" ne?

Daisy, drzim Ti palce, aby se to vyresilo...pripada mi, ze jsi fajn, kdyz se takhle o syna pritele zajimas....to se nevidi az tak casto 😉 .

maart
3. zář 2009

....no, ja taky nedavam KAZDY den nove tricko.... 😅 ....

daisy1
autor
3. zář 2009

no, ja taky ne KAZDY ale vetsinou, ale dat jine ciste veci neni problem 😉

maart
3. zář 2009

Jak jsem psala, je to o domluve a o tom, jak to mamina kluka vidi...a jak to chce...no nebo nechce 🙂 .

daisy1
autor
3. zář 2009

no, oni decka resi, kdo v cem chodi, maminka mu dala na vysvedceni do skoly cerne obleceni a pod krk motylka a decka mu to dali sezrat ☹ teda jeste prisel pozde rikal, takze byl pro spoluzaky neprehlednutelny.
A ze se o malyho zajimam - hlavne vidim, ze je u nas rad a v pohode 😉

daisy1
autor
3. zář 2009

no ja jsem priteli navrhla, ze to chvili nechame s tim, ze vecer malocha odvezem a az se vyjasni krouzky, logopedia a tak, tak se zkusime s druhou stranou domluvit 😉

maart
3. zář 2009

Jojo, nejak to domluvte....hehe, tak pokud prisel v cernym a s motylkem, tak to je jasny, ze byl okamzite stredem pozornosti 😒 😀 ...mela mu dat normalne pekny 3/4-taky, fesny triko nebo kosili a byl by v pohode. No jo no holt...

daisy1
autor
3. zář 2009

no, vyzvedavali jsme si jej hned 1.zari a to jsem podotkla, ze jestli bude mit motylka, tak bude rozdupan (motylek), ale ted byl v poho vyfiknutej 😉

daisy1
autor
3. zář 2009

jo ale ukoly chlapcum zabraly tak 30 - 40 minut 😲 vzdycky mel ze skoly dost nedodelanych veci krom ukolu.

spac
2. dub 2013

Tak ja si mislim ze kolem 8hod. Je to trosku ujete tak ja si mislim ze by mohlo jit spat o pul desate a o vikendech kdy chce moje chidi spat kolem 12 hod