Matematika - prof. Hejný, jaký máte názor?

willow4
15. dub 2014

Dcera chodí do druhé třídy a máme se vyjádřit k tomu, jestli souhlasíme s novým systémem výuky matematiky podle prof.Hejného od třetí třídy. Z řad pedagogů nám to bylo vychváleno dostatečně, ale zajímal by mě názor rodičů, co sčítají kočičky, kuřátka a podobná zvířátka 🙂 Prostě dá-li se to z pozice rodiče "utáhnout" 🙂
Děkuji.

hojda
26. čer 2017

@editah222 Našla jsem na internetu i nějakou příručku pro rodiče, když si neví rady. Jinak tohle matika je super hravá a děti baví.

editah222
26. čer 2017

@hojda no, ona mi ani příručka nepomohla :D Prostě to můj mozek nebyl schopný pobrat, ale stačilo to 1x vysvětlit.

sonic55
14. pro 2020

Za mou osobu neuvěřitelná blbost. Zápasíme s tim tři roky nejn my ale i děti. Hrozim se toho až přestoupí od 6 třidy na jinou školu kde se jede "normální matika". U nás ve škole se rodičům tenhle způsob výuky nelibí a to čekáme na to kdy budeme jako rodiče chodit na doučování jako v sousední škole. Teď po karanténě a dopisování restů jsme my jako rodiče nešťastní z toho že naše škola začala tenhle paskvil testovat.

editah222
14. pro 2020

@sonic55 po pěti letech zkušenosti s Hmat, jako rodič, musím rict, že zde vše stojí a padá s osobou učitele. Obě moje děti mají báječné učitelky, které jim vše umí vysvětlit. Matiku zvládají levou zadní a mnohem lépe než děti v paralelních třídách kde se učí klasika, dle srovnání v matematických soutěžích. Je pravda, ze v první třídě byla potřeba i spolupráce nás rodičů. Nechala jsem si vysvětlit autobus, zvířátka dedy Lesoňe, stavby.... Navíc třeba v prijimackach na gymnázium vychází spousta příkladu z HMat. My jsme opravdu spokojeni.

berenika39
14. pro 2020

@sonic55 po sesti letech ( Petr je v seste) - na druhem stupni a stale s hejneho matikou, spokojeny, bavi ho to a to neni zadny sprt🙂))).

Docela jsem se pobavila, jak jsme si tu sdilely zkusenosti pred sesti lety.

hojda
14. pro 2020

U nás taky velká spokojenost s Hejným, z 24 dětí se dostalo na gymnázium v páté třídě 7 dětí a to pár dobrých matematikářů ještě ve třídě zůstalo.