Nadané dítě - IVP, je to opravdu problém?

willow4
30. říj 2013

Mám nadané dítě a nevím, je-li o co stát... Každý kantor umí pracovat s dětmi dys- ale s dětmi, které nejsou problematické, nezlobí, jenom jim to trochu rychleji myslí, je problém... Máme IVP a paní učitelka naší "intelektuálku" využívá pro doučování ostatních žáčků... Máme už třetí učitelku (ve 2. třídě) a tak máme srovnání... Bohužel kreativní úkoly navíc novou paní učitelku obtěžují a já jsem "divná", když chci něco navíc... Je nadané dítě opravdu problém? ... skoro se za to stydíme...

lucieandrlova
31. říj 2013

Zkusili jste Mensu? http://www.mensa.cz/
Pracují s nadanými dětmi a mají v Praze i svoje školy pro nadané děti, kde se s nimi pracuje jinak... Trochu jsme se o to zajímali. Máme podezření u dcery, ale testovat jde až ve 3 letech, tak se potom uvidí...
Normální školy pro takové děti nemají cenu. Bude se jen nudit a nevyužije celý potenciál...
Většina učitelek a okolí vstřícná nebude. Tady se uznává průměr. Všechno nad nebo pod mají snahu "zadupat"...

amabilis
31. říj 2013

@willow4 Já bych se taky přimlouvala za to, abyste dali dítě jinam. Bude ho to ubíjet. Pokud ale není jiná možnost, co se domluvit s paní učitelkou, že si bude nosit úkoly z domova a ve chvíli, kdy by měla všechno hotové, tak by si prostě vytáhla nějaký svůj kreativní úkol. Mohly byste si spolu sednout a nejaké na internetu vždycky najít a holt by měla takové desky, kam by si to dávala. Nenuděla by se, rozvíjela. Jde jen o to se domluvit s paní učitelkou?

willow4
autor
2. lis 2013

@lucieandrlova Díky za názor. Bohužel jsme z vesnice a Praha je trochu z ruky. S paní učitelkou se asi nedohodneme, sama studuje (dodělává si ještě 2 roky na požadované studium) a tak naší "nadanou" používá místo sebe na vysvětlování látky pro děti, které to hned nepochopí... prý si může ve volném čase učitelka číst 🙂 Uvidíme jak se to bude vyvíjet, asi jakékoliv vybočování je na houby 🙂

ada_02
4. zář 2021

@willow4 Dobrý den, mohu se zeptat, jak jste za ta léta pokročili v rámci školy a IVP? Syna jsme nechali testovat v mense a vyšlo mu iq 144 a výš, poslali nás do Kadaně na přemeření a že nám tam poradí jak dál s ním pracovat. On teď v 5ti letech nastoupil do první třídy, je tam tedy teprve 3 dny, ale v matematice už umí malou násobilku a sám od sebe, nevím, co bude za normálních podmínek dělat při hodinách, kdy se teprve děti učí 1+2. Já ho nikdy nic neučila, jelikož mi bylo vždy řečeno, ať ho nic neučím, co bude ve škole pak dělat a bude se nudit, ale on to jaksi pobírá sám a hlavně má zájem se učit, tak mi přijde škoda nevyužít ten potenciál. Zároveň se bojím, co mu může naše školství nabídnout. Ale taky nejsem úplně zastáncem toho vyloučit ho z normálního kolektivu. Tak by mě zajímalo, jak se třeba pracuje s vaší dcerou? Přeci jen je to už starší příspěvek, tak určitě máte nějaké zkušenosti. Jinak do té Kadaně teprve pojedeme, takže se chci spíš jen zeptat tak orientačně, ještě nevím, co nám řeknou tam..