Návrat dětí do škol. Dáváte děti do školy?

stenlunka11
19. dub 2021

Ahoj . Holky mám zajímá mě , jestli některá z Vás dává deti do skoly . Měla jsem rozsahlou debatu se známou . A ta to zarytě odmítá . Tk mě tak,, ze zvědavosti" zajímají i nazory ostatnich maminek . 🤔

marcicek84
21. dub 2021

@tulikiss harmonizace je proces, který probíhá, pokud něco ještě není je to chyba vlády. Vzhledem k tomu na základě čeho bylo rozhodnuto v Německu, tak ty právní normy jsou i v Rakousku i v ČR obdobné, tedy je zřejmé, že výmysly vlády postavené nějakých protiústavních nařízení by měl soud zrušit. A nemusí se ti to líbit, ale prostě to tak je. Arenberger otevřeně přiznal, že ví, že vydává protiústavní nařízení a ty budou soudem zrušeny a jen doufá, že právníci s tím rušením ještě posečkají. Já nevím co víc k tomu chceš dodat. Oni se tam tím ani netají co dělají... 🙈

ilonne
21. dub 2021

No, ale v Německu se nechodí do škol všude. Mám tam bratránka a školy jeho kluků jsou zavřené. Kolegyně tam má syna a její vnučka taktéž nemůže chodit do školy, protože je zavřena.

marcicek84
21. dub 2021

@ilonne v Německu se aktuálně protestuje proti pandemickém zákonu, kdy by mohla Makrela uzavřít celé Německo, protože jak píšeš v různých oblastech teď platí jiná nařízení...

tulikiss
21. dub 2021

@marcicek84 to ale pletes vic veci dohromady, tohle prohlaseni co pronesl novy ministr bylo ohledne uzavreni obchodu a omezeni lidi pri sportu, nikoliv opatreni ve skolach.

marcicek84
21. dub 2021

@tulikiss vždyť jim soud ruší téměř každé opatření :D

zuzineckah
21. dub 2021

@gramar hele, díky za lidi jako si ty. Já to opravdu kvituji. Ač máme každá jiný názor, mluvíme spolu slušně. Tato situace je nestandardní, jiná, nová. Nemyslím, že na ni existuje správná reakce...

gramar
22. dub 2021

@zuzineckah Situace stojí za starou belu a doufám že z toho nakonec všichni vyjdeme se zdravou kůží a je to sice trochu absurdní, ale to jak dopadnou volby taky dost rozhodne o tom jak to bude v dalších letech s epidemií, protože si nemyslím že tato je poslední, ono to bude chodit ve vlnách a chtělo by to trochu refresh toho jak se s tím pak popasovat, dokud máme v živé paměti, jak se to dělat nemá 😂

Jinak já se nepotřebuji hádat, svým způsobem tvůj pohled na věc chápu a vím, že před pár lety bych dost pravděpodobně byla také na "druhé" straně a dá se říci že do určité míry i jsem, to že něco dodržuji neznamená že s tím musím bezvýhradně souhlasit, ale pak už je to právě na té formě jak se to podává, případně jak se s tím bojuje. V tom s tebou problém není, takže nač vyvolávat zbytečný spor, který za jedno nepomůže nikomu a za druhé nic nezmění 🙂 navíc společnost je i tak v troskách a každá další hádka tomu jen pomáhá.