Návrat druháků do škol a rizikový člen rodiny. Jaké mám možnosti?

chances
15. lis 2020

Maminky, neviete prosím, aké máme možnosti, keď nechceme dať syna v stredu 18.11. do školy? Neviem to nikde nájsť. Máme doma dočasne - ešte približne na mesiac a pol - staršieho rizikového člena rodiny... Veľmi ďakujem.

mimi1004
15. lis 2020

Obávám se, že žádné. Školní docházka je povinná. Počítám, že chodíte do práce i na nákupy a nejste ve stoprocentní izolaci.

bublisa
15. lis 2020

Jedině to domluvit se školou. Ale v každé rodině je někdo rizikový. Rizikový může být i učitel.

chances
autor
15. lis 2020

@mimi1004 Nie, nechodíme do práce, obaja s manželom pracujeme z domu.

chances
autor
15. lis 2020

@bublisa Áno, vďaka, určite budeme kontaktovať školu, len sa mi k tomu nepodarilo dohľadať žiadne oficiálne informácie, len Plagovo vágne yjadrenie, že deti možu mať individuálny študijný plán a využívať možnosť konzultácií v škole, nikde však žiadne bližšie informácie alebo postup.

evaviki
15. lis 2020

obratila bych se na skolu a resila to s reditelkou/reditelem. Meli by mit info,jak postupovat. Kdyz nase skola zavedla rousky (jeste nebyly povinne ve tridach), domlouvala jsem se s reditelkou, ze by mi umoznili individualni vyuku pro syna. Takze nejaka moznost asi bude.. Ale uprimne - ze zkusenosti kolem sebe, tak ti lidi, co se nejvic chranili, stejne onemocneli a ani nemeli moc hezky prubeh. Premyslela jsem nad tim a jedine, co mi prislo smysluplne je, ze je to diky tomu, ze nadmerna ochrana znamena, ze s virem neprijdou do kontaktu a kdyz se pak potkaji naplno s nekym pozitivnim, je to pro telo velka zatez. Kdezto lidi, co si "davkujou" vir postupne (samozrejme neumyslne, ale obchodm, mhd, prace), tak jsou vic odolni..

bublisa
15. lis 2020

len Plagovo vágne yjadrenie, že deti možu mať individuálny študijný plán a využívať možnosť konzultácií v škole - ale tady je snad řečeno vše, teď je to na škole, jak to bude praktikovat.
Co chceš více? Teď oslov školu, odůvodni a vyčkej co odpoví.

chances
autor
15. lis 2020

@bublisa Zaujímalo ma, či mi niečo neuniklo, či neboli zverejnené podrobnejšie pokyny pre ľudí v podobnej situácii, či nejaká maminka nemá viac informácií alebo či nerieši niečo podobné.

bublisa
15. lis 2020

@chances podle mě se zbavují odpovědnosti, nechají to na jednotlivých školách, popravdě, pokud bych řešila něco podobného, asi bych nejdřív oslovil a školu.

evaviki
15. lis 2020

@bublisa rekla bych, ze dat presna pravidla, spousta lidi nad tim zacne premyslet a treba deti do skoly neda.. A v zajmu deti je, aby v te skole byly, tak se tomu treba snazi predejit

chances
autor
15. lis 2020

Ďakujem vám za rady, asi teda žiadne pravidlá neexistujú, tak uvidím, ako sa dohodneme so školou...

drakenn
16. lis 2020

Taky bych se obrátila na školu. Držím ti palce, protože mít v domácnosti rizikového příbuzného, o kterého se člověk boji, není žádný med a málokdo to pochopí. Také bych dítě do školy nedala!

chances
autor
16. lis 2020

@drakenn Dakujem za povzbudenie, ano, uz to riesime so skolou, ozaj by sme si vycitali, keby sa nieco stalo...

mateska11
16. lis 2020

@chances Take bych syna nedavala, kdybychom meli doma rizikoveho cloveka. Preci jen skola je hodne a vseobecne detsky kolektiv je "nebezpecny", co se nakazy tyce. Mnohem vice nez napriklad obcasny nakup v obchode, jak tu nekdo zminoval.
U nas treba jeden chlapecek mel domaci vyuku i pres leto. Zalezi opravdu na skole, jak se k tomu postavi :/ Drzim palce.