Podpořte petici pro návrat dětí do škol.

teru_k
11. dub 2020

Ahoj všem, můj syn mě poprosil, abych začala řešit, že nechce být pořád doma. Tak jsem se rozhodla založit svoji první petici a trochu ho podpořit. Petici najdete zde:

https://www.petice.com/petice_zoufalych_rodi_za...

Děti chtějí do školy, stýská se jim po kamarádech a mají nárok na kvalitní vzdělávání. Zavření škol do září nevyřeší problém, děti budou muset fungovat nějak i v létě.

Pojďme je podpořit a bojujme proti strachu a šíření paniky!
Děkuji za každou podporu či sdílení!

Tereza

P.S. Podepsat můžete, ikdyž nejste zrovna rodiče dětí školního věku.

kuttu
13. dub 2020

@shaun40 To je super,jenže tohle nefunguje vsude a ne všichni maj doma počítač...bohuzel je to tak

ilonne
13. dub 2020

@kuttu Jasně, že bychom do práce rádi šli, ale také bychom rádi věděli za jakých podmínek. A rádi bychom, aby to bylo za důstojných podmínek. O tom to celé je. Ano, určitě se najdou ti, kteří do školy nechtějí a nepracuji momentálně tak, jak by měli, ale to najdeš v každém povolani. Já vím, že to chce velkou součinnost rodičů, i já vykonávám svoji práci na HO a musím si doma ještě učit dceru a věř mi, že to není vůbec žádný med. A svoji práci pak dělám po nocích, protože potřebuji klid.
A také za to rodičum "mých" deti neustále děkuji a chvalim je a povzbuzuji. V případě potřeby jsem k dispozici na Skype, Whatsapp, čemkoliv si vzpomeneš.
Nicméně předpokládám, že tvůj 70ti lety tatínek do práce chodit nemusí, je to už normální důchodce, ne? Alespoň moji rodiče, kterým je 65 let už důchodci jsou a to 2 roky chodili do práce v důchodu. Takže tvůj tatínek pracuje dobrovolně.

ivaze
13. dub 2020

@marcicek84 @kuttu Nas pediatr ordinuje dál, dokonce nemá ani omezene hodiny, můj strýc oční lékař ordinuje dál bez omezení, ale říkal, že chodí méně pacientů. Můj bratr (kardiochirurg) pracuje také dál, jen mají méně operaci, protože někteří pacienti je rusi. Moje zubarka ordinuje dál, jeden den odpoledne, jeden den dopoledne. Já jdu příští týden do Motola na magnetickou rezonanci. Toť má zkušenost. A přesně, kdyby ti, kteří jsou nyní doma za 100%, měli být doma za 60%, tak je pravda, že by si to rychle rozmysleli. A nemyslím tím jen učitele.

ilonne
13. dub 2020

@marcicek84 Tak at jsou na nemocenské za 60%, proč ne, ale stejně uvidíš, že budou lidé nadávat.

kuttu
13. dub 2020

@ilonne Ano,pracuje dobrovolně...normálně funguje,nehystercí,tim,ze je v práci nečte ty katastrofy,co se valí odevšad z Italie,USA a podobně...Problém je,ze někteří rodiče tu možnost PC prostě nemaj,ne vsichni jsou tací,aby sve deti doma ucili...jake podminky mas na mysli??Jak pracují prodavačky nebo dělníci?Tohle neni konec světa...tenhle vir,jak se zdá je průser tam,kde je přelidníno....

kuttu
13. dub 2020

@ilonne Nemůžeš byt doma jen tak na nemocenské,k DPN je třeba důvod...podotykam,ze strach tam nepatří

marcicek84
13. dub 2020

@ilonne ano ale tam jsou na te nemocenske jen ohrozene skupiny ucitelu (pokud to dovoli stat temto skupinam takto vyuzit), ostatni zpatky do skol a zacit ucit deti

ilonne
13. dub 2020

@marcicek84 To považuji za rozumné. Proč by nemohl zdravý člověk normálně pracovat.

ilonne
13. dub 2020

@kuttu Nicméně např. vysoký tlak a diabetes, ano....

klea81
13. dub 2020

@pratensis co to je život beze ztrát? Jakože se máme všichni snažit o celkovou úmrtnost 0? 🤔

shaun40
13. dub 2020

@pratensis Právě tohle někteří nechtějí pochopit i lékař mého syna je proti poněvadž vidí tuhle situaci tak že se to rozšíří a bude další karantena .

marcicek84
13. dub 2020

@shaun40 nikdo nevi cisla,ale vsichni vedi,ze skoly otevrit nejdou...vtipne...tak ty cisla ofiko reknou a predstavi plan,ktery zduvodni,pak hledejte sve argumenty,ale taktez je prosim podlozte cisly ne jen domnenkami a strachem

shaun40
13. dub 2020

@kuttu na online výuku stači mobil to má snad každej.

shaun40
13. dub 2020

@klea81 No to od tebe sedne.Ty ktera hlásáš že aby mohla tvoje dcera na tábor tak ať klidné umřou 88+ Ty navštív odbornika .Poněvadž tohle hraničí se zdravím rozumem.

ilonne
13. dub 2020

@marcicek84 A tím by se všechny tyto debaty nejspíš daly ukončit, ne? Čísla prostě ukáží, zda otevřít nebo neotevrit.

ilonne
13. dub 2020

@shaun40 na online výuku jen mobil není ideální. Mně padá připojení na notebooku u videokonferenci, tak jsem na nich přes mobil a žádná hitparáda.

marcicek84
13. dub 2020

@ilonne ano ukazi a rozhodnou to za nas lide ve specialni skupine, ktera resi rozvolnovani,my se jen budeme muset zaridit a ne tady neustale knikat...

1eso1
13. dub 2020

Nejsem odborník, abych věděla, co je v téhle situaci nejlepší. Takže nepodepíšu tuhle petici ani žádnou jinou.

eithelwing
13. dub 2020

@drep Ale já netvrdila, že se jinde mají lépe. A podle mě je to relevantní argument. Budeme-li se neřízeně promorovat, odpadnou zdravotníci a umřou další lidé.
Jsem pro návrat do skol, ale nejsem si jistá, že v plné síle a ihned je to nejlepší řešení. Az odpadnou učitele, budeme tam, kde jsme teď. Vlastně ještě hůř.

marcicek84
13. dub 2020

@eithelwing vase predstava o hromadnem odpadnuti ucitelu,je usmevna,ani ti zdravotnici co nemeli dlouhou dobu ochranne pomucky neodpadli najednou a nezlobte se,bez zdravotniku se opravdu neobejdete ani na jeden den,natoz treba na 2mesice,ale bez ucitelu to chvilku zvladmeme,proto maji i ty 2 mesicni letni prazdniny...

alcar
13. dub 2020

@eithelwing to je.jak z bulvaru ten tvuj prispevek. Bububu... 😀

drep
13. dub 2020

@eithelwing já tím chtěla říct, že do práce chodí i lide z rizikových skupin napříč všemi profesemi. Nevěřím, že pekaři jsou všichni dvacátníci a prodavačky, které potkávám, taky vypadají, že Už svou cukrovku a hypertenzi mají. Stejně jako sestry a doktoři.
Žádný žijící doktor nesliboval hippokratovu přísahu, protože je obsolentni a zakazuje řadu lékařských oborů a nepoužívá se už řadu let. A nikdy jsme neslibovali, že jsme ochotni nasadit vlastní život za jiného (nevím, jestli tohle třeba vojáci někde slibují), ochrana vlastního zdraví je i pro nás priorita, ale i tak, nemocnice fungují dál. Plné personálu v rizikové kategorii, který provádí ty vysoce rizikové aerosol-generating procedures. A že ochranné pomůcky nejsou, to nejsou. Já naposledy intubovala v mé látkové roušce. A to je opravdu větší riziko, než být s někým v jedné třídě.
Takže argument, že se učitelé bojí, mi opravdu přijde ukníkaný.
Já pořád nevím, proč se držíme jak klíště toho září. Jakože virus odjede na prázdniny a už nepřijede? Přecpe se zmrzliny a umře na hyperglykémii? Nebo co se magického stane, že když budeme ještě čtyři měsíce hystericky zabarikádovaní doma, tak pak bude všechno jiné a v pořádku?

ivaze
13. dub 2020

@drep Přesně! A hlavne- v nemocnicích jsou pacienti, nakazeni lidé a v nemocničním prostředí je spoustu patogenu. To riziko se nedá srovnávat. A presto lekari a sestry "hromadne nelehli".Já bych ani nesrovnavala ty dvě profese, každá má něco. Učitelů si vesměs vážím, rozhodně je nehazu do jednoho pytle. A pitomce člověk najde napříč profesemi. Mně vadí i to, že na děti se pohlíží okamžitě jako na "pacienty". Možná to jsou prenaseci, ale co z toho vyplývá? Koho stihly hromadne nakazit za dobu výskytu covidu? A opravdu si někdo myslí, že je lépe školy otevírat v září? Když bude chladněji a vyskytne se více respiračních onemocnění? Jeden bratr je lékař, druhý policista, můj manžel pracuje ve strategickém odvětví, všichni celou dobu chodí do práce a co všechny ty prodavačky a další profese...

klea81
13. dub 2020

@shaun40 odborníka by spíš měl vyhledat ten, kdo se smrti bojí a dělá, že lidi neumirají

eithelwing
13. dub 2020

@marcicek84
@alcar
@drep
Mám dojem, že mi tu někdo vkládá do slov trochu jiný význam, než jsem myslela, ale to je na MK a obecně internetových diskusích celkem běžně. 🙂
Ale je fajn, že momentální epidemie vyrojila tolik odborníků na veškeré nemoci! 😅

marcicek84
13. dub 2020

@eithelwing možná to bude tvým špatným vyjadřováním, zajímavé, že tolik lidí vše chápe jinak, k zamyšlení...

shaun40
13. dub 2020

@klea81 Ty jse nad sebou zamysli.Na tebe nemam slov.

hany84
13. dub 2020

18:24 - Epidemiologové nedoporučují úplné otevření škol do konce června, řekla hlavní hygienička Rážová Radiožurnálu. Jejich návrh projedná vláda.

linee
13. dub 2020

Rozumim obema stranam, nicmene petice nic nevyresi. Skoly se otevrou, az nastane spravny cas. Latka se uz tezko dozene a bude to narocne pro vsechny, nicmene, pokud se skoly otevrou, zacnou zezhora (vysoke skoly, pak stredni a nakonec zakladni). Rozhodnuti vlady nicmene v teto situaci podporuji....a to z ohledu, ze kdyby nedoslo k postupnemu uvolnovani, ale k okamzitemu, tak muzeme dopadnout podobne jako Francie a Nemecko. Je potreba si uvedomit, ze jsou i jine nemoce, nez covid, a pro ty musi take zustat volna luzka. Mam kamaradku v Italii a verte, ze to, co se tam deje si nepreje nikdo z nas zazit. Hodne umrti bylo z duvodu Covid a lidi nebyly testovani. Tam je take to realne cislo mnohem vyssi. A bylo to z duvodu, ze lide kaslali na karantenu, zustali otevrene skoly, skolky, firmy, dokonce i ty, ve kterych byl virus potvrzeny. Vsichni se tvarili, ze to "zvladnou." Nevyhneme se tomu, co tu je, ale rizene promorovani podporuji. Nikdo z nas si nedovede predstavit, co musi lekari zazivat, kdy se musi rozhodnout, zda odpoji od pristroje neci babicku, aby zapojil treba souseda....A nejde pouze o deti ze skoly....vyzvedavaji je i prarodice a dalsi...
Situace je tezka, detem chybi kamaradi, ale
@teru_k kdyz si nechce byt porad doma....chybi mu opravdu skola a nebo mu chybi kamaradi obecne? Protoze pokud kamaradi, kolektiv, tak petice pro otevreni skol neni asi spravna cesta....Dokonce i vedomosti si muze nejak zlepsit....knihy, encyklopedie, dokumenty a pod.... problem je v tom, ze deti zazivaji stereotyp v prostredi, ktere znaji a touzi po zmene....