Přestup na školu z Vídně do Prahy (2. ročník ZŠ)

mirkaap
10. čer 2015

Ahojte mate nekdo skusenosti s prestupem z rakouske skoly do ceske? Co to obnasi? Museli vase deti opakovat 1 rocnik? 😒 Cestinu mame dost slabou (materska rec je Slovencina). ☹
Jak to vase deti zvladali? Je nejaka skola v Prahe, kde se vyucuje NJ uz na prvnim stupni? dekuji za odpovede. 😉

ludva
11. čer 2015

@mirkaap I v Praze jsou německé školy, třeba u nás ZŠ německo - českého porozumění, ale je to soukromá škola. Zkus zagooglit, třeba najdeš nějakou s bilingvní výchovou 🙂

berblin
11. čer 2015

@mirkaap já jsem žila prvních do 9 let v Rakousku, pak jsme přijeli do Československa. Česky jsem neuměla vůbec nic. Je pravda, že to bylo před 30 lety, ale začala jsem automaticky chodit na klasickou českou základku, kde německy uměl akorát tak školník. Prvních pár měsíců byl boj, ale pak se to šlo. Určitě bych se rozhodovala, jestli chcete, aby se dítko naučilo česky, nebo pokračovalo v němčině.

mirkaap
autor
11. čer 2015

@ludva
@berblin dekuji moc 🙂 no musim to jeste pozistovat. maly umi slovensky i kdyz ne uplne vsetko gramaticky spravne, ale uci se a vsemu rozumi. cestina se mu chvalabohu líbí, tak myslim, ze s tim nebude problem. Pomalu skousi nejake frázi. Jo chci urcite aby se naucil cesky, kdyz tam planujem zustat. Ale samozrejme i to, aby mu zustala plynula nemcina, v budoucnu se mu to hodi i na dalsi skole. 😉 Jo a maly ted konci 2.tridu, je mu 8,5r.
Co sem koukala ZS sou v pohode, jenom nemcinu vetsinou az od 5.rocniku, tak jeste musim pohledat.
Na soukromni jeste nevim, asi by mi to nevychazelo financne. 😒
Jeste jednou moc dik 🙂

berblin
11. čer 2015

@mirkaap neboj, němčinu nezapomene. Já jsem zářným příkladem, nakonec jsem vystudovala germanistiku a němčinou se živím :D Co bych doporučovala, klasickou českou základku a zajít si na Goethe Institut, který má v Praze pobočku a nabízí i kurzy pro děti. Přece jen se řadí němčina k minoritním jazykům a ne všechny školy realizují kurzy

mirkaap
autor
11. čer 2015

@berblin Dekuji moc 🙂 Jo ja taky jeste premyslim, v jakym oboru hledat praci. NJ mam cistou, znalosti hodne, tak se snad neco podari. Ale jeste mame par mesicu cas, myslim, ze nejdriv by sel do skoly v pololeti pristiho sk.roku. Tak uvidim, jak co bude.