Problémy s učitelkou. Máte podobnou zkušenost?

kopacka01
11. čer 2020

Ahoj mám doma 10 letého třeťáka. Má určité omezení v učení, potvrzené speciální pedagožkou (nerozumí textu, špatně čte, je celkově ve všem pomalý). Bohužel na začátku školního roku chytit učitelku se kterou nejsem zrovna moc spokojená, a nejde jen o mě. Co vím problémy s ní má více rodičů. Mě osobně se nelíbí jak syna hodnotí a jaké má na něj nároky. I přesto že má vše potvrzené. Teď to vypadá že na konci školního roku dostane na vysvědčení 4. Od září bude mít asistenta ale bojím se že to nepomůže jen díky jejímu přístupu a bude ještě hůř. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak jste to zvládly?

marcicek84
13. čer 2020

@kopacka01 no min vy to mela opravit,pokud jedete formou distancni vyuky,ne zadat latku bez kontroly,to si zase ulehcuje praci...

puhelin
13. čer 2020

@marcicek84 Skoly dostaly pokyn, ze praci z distancni vyuky nemaji zahrnovat do znamky za druhe povoleni. Takze opravovat nic nemusi.

marcicek84
13. čer 2020

@puhelin takze jen rozdaji rosicum a detem ukoly bez zpetne vazby ??? To nemyslis vazne,tak takove ucitelky,at vrati penize co to ma spolecneho s distancni vyukiu,kdyz neni zpetna vazba...a proc se nedri taky tiho pokynu,ze detem nemaji zhorsit znamku oproti pololeti???

puhelin
13. čer 2020

@marcicek84 Tak si bez stezovat, jestli ti to vadi. Seznam uz mas dost dlouhy.
Copak je pro rodice tretaka problem ho naucit slovesa? Proc by to mela ucitelka opravovat? Na co zpetnou vazbu?

hafika
13. čer 2020

@puhelin To sice ano, ale měly také mít zpětnou vazbu, jak žákům učivo jde a jak v domácích podmínkách zvládají. A to bez opravení aspoň některých vybraných úkolů mít prostě nemůže. A zcela bez obalu přiznávám, že ač jsem byla vždy jedničkářka, tak prostě u některých cvičení na slovní druhy jsem si jistá nebyla, hodně jsem zapomněla a opět jsem si musela dost věcí doplnit. Jenže pokud rodiče neuměli učivo příliš dobře ani za své školní docházky, jak to mohou naučit dítě? Ano, naše učitelky také první 3 týdny nevybíraly, protože myslely, že se vše vyřeší po obnovení docházky, ale pak s tím pravidelně začaly, aby měly přehled a tušily, co bude nutné s dětmi v dalším roce podrobněji probrat a docvičit.

hafika
13. čer 2020

@puhelin Tak v učivu 3. třídy jsou i vyjmenovaná slova a slovní druhy, a to už ne každému jde.

puhelin
13. čer 2020

@hafika Netusim, proc ucitelka od @kopacka01 nevybira ukoly. Opravdu nevim, proc. Jestli v tom neni vzajemny problem, nezname nazor druhe strany. Nevim, proc by mela mit problem pomoc zodpovedet dotazy.
Ucitel, ktery si pridelavat praci na zari nechce, ten ted ukoly opravduje a zpetnou vazbu dava. Jednoho doma mam, uci technicke predmety a ma s tim behem distancni vyuky o mnoho vic prace, nez kdyz byl bezny rezim a vysvetlil to studentum primo ve tride, vc. toho, ze spolu priklady pocitali a videl, jak kdo reaguje.

shaun40
13. čer 2020

@marcicek84 Já tomu nevěřim že učitelka nebyla na telefonu počas domácí výuky .A když né tak se to melo řešit už v březnu z ředitelkou školy.Já jsem komunikovala úplne bez problémů z učitelkami mích synů. Když jsme potřebovali vysvětlit tak nebyl problém a to bylo celkem 6 učitelů.

marcicek84
13. čer 2020

@puhelin no podivej,nejsem jedina,ktere prijde divne,ze nejake pani ucitelka si na jednu stranu hraje na drsnacku a ve treti tride chce zhorsovat znamky detem,i kdyz to je proti ministerskemu doporuceni a kdyz jde na lamani chleba ani v distancni vyuce nebyla schopna poskytnout jak detem,tak rodicum zpetnou vazbu o diteti ci resenich ukolu,to napsat na ministerstvo,tak bude zdupana nejen reditelka,ale i dana ucitelka a opravdu mi neprijde jako soudna osoba,kdyz vi,ze brala plny plat a teda zas tolik sil ji to nestalo,ze jeste takto dulezite prudi deti a provokuje rodice ohledne zhorsenych znamek,no ono je i napadnutelne delat znamku jen z mesice a pul bez jakekoli moznosti opravy,ja bych se urcite ozvala a opravdu bych se nenechala,i vzhledem k okolnostem,ze vyuka nemela vse co radna vyuka mit ma...
@shaun40 bohuzel i takovi ucitele se nasli a nebylo jich malo,takze to mozne je,to si ale musi probrat autorka diskuze v hlave sama co a jak bylo nebo nebylo,kdo se jak zajimal ci nezajimal,jaka byla komunikace apod. a dle toho jde dale jednat,u toho nikdo z nas nebyl,ale podle popisu se doprosovat zpetne vazby ukolu a dalsich veci mi opravdu neprijde standardni a navic pokud ma s touto pani problem vice rodicu,to asi bude spise danou pani ucitelkou...

g_m
13. čer 2020

@marcicek84 Jenomže tady je to případ "jedna paní povídala" a kdo ví, jak to všechno je. Máme pouze jednostranný pohled na věc, takže já bych se tady nepouštěla do nějakých diskuzí o dané učitelce. A ministerstvo fakt nemá čas řešit každého rodiče, kterému se něco nelíbí. Autorka může ve škole pohrozit inspekcí, pokud je si jistá, že došlo k pochybení. Kamarády si tím ve škole neudělá, ale na slovo inspekce se většinou slyší a začne se něco dít... Ale udělala bych první bububu a pokud by se nic nedělo a autorka byla fakt v právu, tak může podat podnět na inspekci, který oni řešit musí.

lucka662006
13. čer 2020

@kopacka01 Ahoj, pokud byl Tvůj syn diagnostikován, tak je potřeba k jeho vzdělávání přistoupit tak, že diagnostikovaná porucha mu brání ve vzdělávání a není možné ho známkovat stejně jako ostatní žáky tam, kde se porucha projevuje. Pokud ale oficiální diagnoza není, má být známkován jako všechny ostatní děti.

elinka90
13. čer 2020

@puhelin jenže dle příspěvků autorky potřebovali, protože ani autorka nezvládá pravopis 1. stupně základní školy.

shaun40
13. čer 2020

Já jsem mluvila ze spousty dalších rodiču i z jiných měst dokonce mám rodinu od ex manžela na moravě a výuka se lišila jenom tím že někdo měl online někdo né.Ale všichni říkali že když něčemu nerozuměli tak učitele byli na telefonu.Staršího syna učitelka nastupovala do nemocnice a ihned jsme dostali email z telefonem zaskakujíciho učitele.

marcicek84
13. čer 2020

@g_m vsak jsem zde psala,ze musi posoudit autorka diskuze co a jak bylo,ze jsme u toho nikdo nebyl, ale pokud to je jak pise,tak zrejme v pravu bude...otazkou je kdy ta inspece dojde vhledem k cadu a okolnostem...to se ted pise na ministerstvo

marcicek84
13. čer 2020

@shaun40 to musis mi sirokou rodinu,ze vis jake pomery jsou na ktere skole...CR ma tech skol pozehnane...

kopacka01
autor
13. čer 2020

@elinka90 nepsala jsem že bych to zrovna za každou cenu potřebovala, ale určitě by se v některých případech hodila a věřím tomu že jsem nebyla jediná které by se to trochu hodilo

elinka90
14. čer 2020

@kopacka01 já ale píši, že bys potřebovala list s výsledky, jelikož nezvládáš pravopis 1. stupně. Evidentně nemá problém jen syn, ale i ty. Trochu soudnosti. Ta dnešním rodičům chybí.

baris
14. čer 2020

@kopacka01
@elinka90
Mám dcery ve 4 a 5 třídě. Čeština mi šla, vystudovala jsem VŠ, ale stejně si občas nevím rady s některými úkoly. Je to dané tím, že jako rodič nad tím už moc přemýšlím a hledám záludnosti. Pak volám své sestře, která je češtinářka. Takové možnosti ale nemají všichni.

U dítěte s problémy totiž nestačí 1 -2 x vysvětlit, ale asi tak 50x a hledat různé způsoby, pomůcky, jak mu to přiblížit. Někdy to pochopí hned a pak se zaseknete na blbosti.

baris
14. čer 2020

@kopacka01 ptala jsem se doma a pokud jste spolupracovala během krize, nemá Vám zhoršit známku a pokud půjdete do sporu, ministerstvo (čši) podpoří žáka. Něco jiného bude, pokud jste se celou dobu neozvala a nespolupracovala.

marcicek84
14. čer 2020

@elinka90 ta soudnost chybi i tobe,pokud nekomu kritizujes pravopis na diskuzi 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

g_m
14. čer 2020

@kopacka01 A co poprosit ucitelku o vysledky?

kopacka01
autor
14. čer 2020

Evidentně je tady někdo chytřejší než my všichni dohromady. Nenechám se urážet. Chtěla jsem se jen poradit max. vykecat.
Lituju toho že jsem tuhle diskuzi založila

mourovatakocka
14. čer 2020

@kopacka01 Nevím, co je špatně například na doporučení poprosit vyučující o výsledky. On i blbý pravopis na prvním stupni umí pozlobit i dospělého.

marcicek84
14. čer 2020

@kopacka01 tak hlavne vis,ze pokud jsze spolupracovali a byli aktivni,tak vam nikdo zhorsit znamku nemuze a muzete jit do sporu...

martiina_k
14. čer 2020

@kopacka01 tak jako nemohla jsi očekávat, že tě tady všichni budou plácat po ramenou a souhlasit s tebou, že je učitelka ****. Prostě jsi dostala názory z obou stran. Myslím, že máš prostě na učitelku averzi a nejjednodušší řešení bude změnit školu. Nechci tady rozpitvávat, na čí straně je chyba, z diskuze mi přijde, že na obou. Sama jsi psala, že nemáš čas (sílu, energii, možnosti?...) s dítětem denně pracovat..... na druhou stranu učitelka asi nevyvinula nějakou energii navíc, jak pomoct. Třeba ale to, že po vás nechtěla žádnou zpětnou vazbu bylo myšleno v dobrém - ví, že máš doma tři děti a tak tě nechtěla zatěžovat nervováním, zda stíháte vypracovávat všechny úkoly, které zadá. Třeba když jsi se neozvala, že něco není jasné, tak předpokládá, že žádné problémy nemáte a zvládáte.... ono tahle diskuze je podaná jednostranně (stejně jako všechny na MK) a tak těžko radit. Myslím, že možností jsi tu dostala dost, tak nemá smysl se čertit a vztekat, že jsi diskuzi neměla zakládat.