Škola v přírodě - cizí dozor, najatý agenturou?

abolli
21. dub 2015

Dobrý den, potřebuji se poradit jaký máte názor na to když škola zorganizuje výjezd na školu v přírodě s prvním stupněm a má je jejich učitelka jen dopoledne a pak odpoledne a přez noc se o ně stará najatý personal agenturou co zajišťuje ubytování? Tudíž mě i škole zcela cizí lidé,mělo by mi takto vyjet dítě a zvažuji zda na to přistoupit, je to nějaký areál u Plzně.- Plasy.Děkuji za případné ohlasy 🙂

sarihy
21. dub 2015

Syn od kolegyně takto se školou jezdí a vše probíhá v pohodě. Jinak by ze školy muselo jet víc lidí a z hlediska cizosti by to vyšlo na stejno, děti na prvním stupni znají ve své podstatě jen své učitelky, ostatní jsou cizí...určitě se jedná o několikaletou zkušenost a prověřenou agenturu, takže bych to neřešila. Učitelka sice na starost ty děti v danou dobu nemá, ale jsem si jistá, že má o všem přehled. Škola si nemůže dovolit nějaký kiks.

takarazestinusakur
21. dub 2015

To je mnohem lepší řešení, než že učitelky jsou 24hodin "k dispozici" a papírově se pak ošetří kdo "měl" denní a kdo noční směnu 😀

abolli
autor
21. dub 2015

🙂 díky

lauranosi
21. dub 2015

abolii: bylo to tak vlastně vždycky, vím, že když jsem já chodila do školy, tak se na dobu školy v přírodě najímali studenti z pajdy, kteří to zároveň nějak vykazovali jako praxi. Z hlediska cizosti je to vlastně totéž, jen tam byla pravděpodobbnost, že vzhledem ke svému vzdělání to budou trochu umět s dětmi, i když ani to nebývalo úplěn pravidlem. 🙂

abolli
autor
21. dub 2015

@lauranosi s tim teda ja nesouhlasim, u nas byl vzdy jen pedag.sbor dane skoly, plus vychovatelky z druziny,pripadne nejaka ucitelka penzistka, opet proverena skolou...driv taky nebylo takovych podivnych individui jako dneska...mam rada veci pod kontrolou,je to takova blba situace, ucitelka jede nekam kde to nezna, sveri deti nekomu koho taky nezna, ja jako rodic uz vubec nemam moznost zjistit kdo se mi bude starat o dite... a je to takovy na nic, ja treba ani na tabory deti neposilam tam kde nemam nejake doporuceni a overeni od mych blizkych, tak nezbyva nez doufat, ze vse bude OK.

ludva
21. dub 2015

@abolli Ahoj, u nás většinou jezdívala třídní souška + studentky peďárny, nebo paní učitelky sestra + další, učitelce známí lidé + zdravoťák 🙂 Jednou byla dcera na ŠvP v lanovém centru, kdee byl logicky spešl dozor od agentury dopoledne a třídní + další lidé ze školy měla děti na starosti odpoledne.

sarihy
21. dub 2015

@abolli Já myslim, že to až moc přeháníš...věříš škole?...tak věř, že najmou ty lidi, kteří tvému dítěti nic neudělají...Já taky byla v 6.třídě na škole v přírodě a byly tam 4 studentky Pajdáku a bylo to super, lepší akci jsem nezažila, takový program a celotáborovou hru, kterou pro nás vymyslely, to bylo super...učitelky byly stále s námi, ale jen jako dohled, neměly ty aktivity na starost.
Kdybych to dovedla do extrému, tak s tvým přístupem bys dítě nemohla pouštět do školy ani na kroužky. A co až pak dítě bude jezdit někam samo? Trochu důvěry...

kacca11
21. dub 2015

@abolli Dřív bylo těch individuí stejně, jen se o tom nesmělo mluvit.

Když to vezmu podle sebe, jezdili s námi vždy učitele a vychovatele a vždycky dokázali celou akci pokazit, co to jen šlo. Myslím, že i pro učitelku je to super řešení. Navíc nevidím rozdíl mezi nějakými neznámými studentkami a příbuznými a agenturou. Snad jen, že agentura to může mít víc na úrovni.

abolli
autor
10. kvě 2015

Tak synator byl nadseny .-))) Asi na tom neco bude, ze to takhle vyhovuje vsem 🙂))